ja.nus.ka34
17.11.11,16:44
chcela by som vedieť aké máte skúsenosti so softshellovou bundou...či sa dá nosiť aj v zime a podobne...dakujem
lujza.j
17.11.11,15:58
dalid
17.11.11,18:38
Samozrejme ze sa da nosit aj v zime. Ale pod nu netreba zabudnut vhodne nakonbinovat spodne vrstvy.
Co presne ta zaujima?

Prejdi si tento clanok, je to celkom dobre popisany princip 3-och vrstiev oblecenia.
http://www.mrk.cz/clanek.php3?id=648
ja.nus.ka34
18.11.11,04:26
mne osobne sa to nejak nevidí,že by to bola bunda na bežné nosenie v zime....chce ju dcéra a tak som mala na mysli vaše osobné skúsenosti s ňou...
dalid
18.11.11,15:02
Bunda nepremokne, neprefúkne ju. Na dlhšie chodenie po vonku je treba pod to obliecť vhodné vrstvy.. Určite nie tielko na ramienkach a softshellka pri teplotách okolo 0°C. Pokiaľ ale na tielko si dá ešte nejaký vhodný sveter tak je to OK. Predpokladám, že dcéra to chce na chodenie po meste a nie na turistiku...
Podľa toho koľko má dcéra rokov, je treba uvážiť, či už si vie priznať kedy jej je vonku zima a sama sa dobrovolne teplejšie oblečie, alebo ňou ešte mláti puberta chce byť In.... a bude chodiť v mrazoch po vonku iba v tieločku a softshellke ;)
Nella_2
18.11.11,18:40
mne osobne sa to nejak nevidí,že by to bola bunda na bežné nosenie v zime....chce ju dcéra a tak som mala na mysli vaše osobné skúsenosti s ňou...
Sofshellové bundy sú dobré do dažďa, ale pod ne sa treba teplo obliecť. Podľa mňa na bežné nosenie nie sú vôbec vhodné - keď je vonku zima, je aj v softshellovej bunde zima (pokiaľ sa človek poriadne nenababuší) a keď je vonku teplo, tak sa v nej človek potí...
dalid
19.11.11,20:39
Nelka-2 - len prosím ťa neurob z toho pršipášť :) Áno do iste miery máš pravdu. Treba si poziet linky čo sem dala lijza.z alebo ja. Dá sa z toho pochopiť systém 3-och vrstiev. Akonáhle je jedna z vrstiev zlá (pretože je zle zvolená s ohľadom na typ aktivity), celý systém prestane fungovať a softshellka je naozaj iba ako pršiplásť... ;)
lujza.j
19.11.11,20:54
mne osobne sa to nejak nevidí,že by to bola bunda na bežné nosenie v zime....chce ju dcéra a tak som mala na mysli vaše osobné skúsenosti s ňou...

no tak asi ich tu veľa nebude, ved som ti prilepila link kde je diskusia......
Nella_2
22.11.11,11:20
Nelka-2 - len prosím ťa neurob z toho pršipášť :) Áno do iste miery máš pravdu. Treba si poziet linky čo sem dala lijza.z alebo ja. Dá sa z toho pochopiť systém 3-och vrstiev. Akonáhle je jedna z vrstiev zlá (pretože je zle zvolená s ohľadom na typ aktivity), celý systém prestane fungovať a softshellka je naozaj iba ako pršiplásť... ;)
Áno presne tak, ak sa pod ňu oblečú nesprávne vrstvy, neplní svoju funkciu. Ak ju chce dcéra na bežné nosenie v zime napr. do školy, do mesta, tak to je zbytočné, pretože predpokladám, že si pod ňu oblečie klasické oblečenie - a to jej potom buď bude v tej softshellovej bunde zima alebo sa v nej bude potiť.
Sofshellové bundy sú určené predovšetkým na nosenie pri vykonávaní nejakej športovej aktivity ale s vhodne skombinovanými spodnými vrstvami.
mariestef
02.12.11,13:46
Ja mam dobre zkusenosti s softshell bundou. Pokud clovek je jen ve meste, tak mu bohate staci http://manutan.sk/panska-softshellova-bunda_M8752548.html pod ni treba mikinu a je to ok.Mam velikost S.