Jurho
17.11.11,17:53
chcem sa spýtať - mám nový noťas... - a až teraz ma napadlo - Je, alebo nie je treba batériu doň nejako naformátovať? ( ako v mobile, a pod.). v manuále sa o tom nepíše, ale - predsa len - sa mi to nezdá.
hm?.., vdaka.
misoft
17.11.11,16:57
A pri predaji ti nepovedali, ako máš postupovať? Pokiaľ si kúpil nový NB, nechaj ho pracovať prvýkrát na batériu, pokiaľ sa sám nevypne (batéria vybitá). Až potom pripoj adaptér a nechaj batériu nabíjať (samozrejme už môžeš na ňom znova pracovať).
Zásada je, aby po prvýkrát sa batéria vybila tak, až vypne. V budúcnosti potom pripojíš adaptér, keď ti bude noťas hlásiť pri práci na batériu, že by si mal pripojiť adaptér (alebo doma budeš napojený na adaptér - sieť).
kezeso
18.11.11,09:55
Ak mám NB stále na elektrine , je to zlé? Mám ho nový...
mpca
18.11.11,16:20
No tú batériu bude treba občas (2-3 krát za mesiac) vybiť,, a to riadne prácou na ntb aby sa potom nestalo že po pol roku čo bol ntb na adaptéri ho zoberete do terénu a namiesto výdrže 3 hodín to bude len hodina a pol...
derek191919
18.11.11,16:46
súhlasím, raz za mesiac je dobré ho uplne vybiť a tiež ak si vačšinou času napojeny na siet, tak je dobré mať vybratú baterku.
PotPalo
19.11.11,17:46
Obecne platí toto:


Příprava nové jednotky bateriových zdrojů

Před prvním použitím nové jednotky bateriových zdrojů je třeba provést
následující postup přípravy:

1 Vložte do počítače novou baterii. Nezapínejte počítač.

2 Připojte adaptér střídavého proudu a baterii zcela dobijte.

3 Odpojte adaptér střídavého proudu.

4 Zapněte počítač a používejte napájení z baterie.

5 Baterii zcela vybijte, dokud počítač nezačne signalizovat vybití baterie.

6 Znovu připojte adaptér střídavého proudu a baterii zcela dobijte.

Tímto postupem baterii třikrát vybijte a dobijte.

Tuto přípravu provádějte u všech nových baterií nebo u baterie, která
nebyla delší dobu používána. Před uložením počítače na dobu delší, než
dva týdny, doporučujeme vyjmout jednotku bateriových zdrojů z počítače.

Upozornění: Nevystavujte jednotku bateriových zdrojů teplotám
pod 0 °C (32 °F) nebo nad 45 °C (113 °F). Extrémní teploty mohou
mít na jednotku bateriových zdrojů negativní vliv.

Při dodržení pokynů pro přípravu bude možné baterii dobít na maximální
kapacitu. Při nedodržení těchto pokynů nebude možné baterii dobít na
maximální kapacitu a rovněž se tak zkracuje provozní životnost baterie.

Provozní životnost baterie mohou rovněž negativně ovlivnit následující
způsoby používání:

• Trvalé napájení počítače s vloženou baterií střídavým proudem z
elektrické zásuvky. Chcete-li počítač trvale napájet střídavým
proudem, doporučujeme po úplném dobití baterii z počítače vyjmout.

• Zanedbání úplného opakovaného vybití a dobití baterie (viz výše).

• Časté používání – čím častěji baterii používáte, tím se rychleji
zkracuje provozní životnost. Životnost běžné počítačové baterie je
přibližně 300 dobíjecích cyklů.
tomcop
23.11.11,19:30
urcite nevybijat do stavu,ze sa nb vypne sam, baterka sa tym kazi...takisto nema rada vysoke teploty...osobne mam nb v noci a cez den na nabijacke, vecer pouzivam na bateriu a po roku ma 97% zo svojej kapacity...
kezeso
01.12.11,09:18
Vďaka všetkým za odpoveď, je to môj druhý notebook, na prvom vydržala bateria 3 roky, potom som bol iba na striedavom prúde.
babicka1
20.12.11,20:57
ahoj mám notebook ešte v záruke ,ale baterka mi vydrží 15 minut ,potom sa počítač celý vypne preto ho musím mat zapojený v elektrike,ked je vypnutý NB a je zapojený v el.tak mi ukazuje červené nabíjanie ,ale nikdy nesvieti na zeleno ,iba ked ho mám pustený a je v elektrike, preto neviem či sa mi nabíja ,alebo nie, lebo ked je v el zapojený a na nom nepracujem tak je kábel to spojenie - neviem čo to je, vrelé preto sa ho bojim nechat dlhšie v elektrike bez dozoru,mám si kúpit novú baterku? alebo je chyba v kábli ? máte podobné skúsenosti poradte čo s tým ?
kergulaan
21.12.11,03:49
Ked pouzivas NB na el. zo siete, je lepsie baterku vybrat.
Aby sme urcili, ci je problem v kabli alebo v baterke, vyber baterku a pracuj na NB a zisti co robi kabel.
Jedno upozornenie, baterka na NB ma zaruku iba 1 rok.
babicka1
21.12.11,10:37
ahoj vybrala som baterku,počítač ide a napájací kábel je studený ,takže ked dám zase baterku tak je teplý a niekedy až ma opáli,je to asi v baterke a čo teraz kúpit novú?alebo čo nepokazí sa niečo ked tam nebudem mat baterku?
sthruska
21.12.11,11:52
//alebo čo nepokazí sa niečo ked tam nebudem mat baterku?

Ja idem v kuse bez batérie. Maximálne odíde zdroj.
misoft
21.12.11,12:51
ahoj vybrala som baterku,počítač ide a napájací kábel je studený ,takže ked dám zase baterku tak je teplý a niekedy až ma opáli,je to asi v baterke a čo teraz kúpit novú?alebo čo nepokazí sa niečo ked tam nebudem mat baterku?
Baterka je na odpis. Nič sa nepokazí, akurát, keď vypadne doma elektrina, NB tiež vypne :D
babicka1
21.12.11,13:04
dakujem za radu!