DrPepper
17.11.11,20:12
mam takyto problem. vymenil som v byte staru hrubu stupackovu ruru v kupelke za rebrikovy radiator a teraz mi nanho chcu namontovat merac tepla keby som to nebol spravil tak sa nic nedeje ale teraz by som mal platit aj za tych co si rury nevimenili. je to v poriadku so zakonom?
ivka70
17.11.11,19:35
Mal si na vymenu povolenie?
Odoberas viac tepla tym, ze mas radiator namiesto rury? Susedia viac tepla neodoberaju .....
Gina Er
17.11.11,19:44
Mal si na vymenu povolenie?
Odoberas viac tepla tym, ze mas radiator namiesto rury? Susedia viac tepla neodoberaju .....
ako vieš,veď nemajú merače....
verkaz
17.11.11,20:38
Stupačková rúra je spoločné zariadenie domu, takže si urobil hrubý zásah do spoločného majetku všetkých. Mal si sa o tom poradiť vopred. Možno, že by sa našlo viacej vlastníkov bytov, ktorí by tiež chceli v kúpeľni radiátor. Ak máte hydraulické vyregulovanie, tak si zasiahol aj do projektu.
To, že ti nechcú namontovať na nový radiátor merač, je v zmysle zákona v poriadku.
Gina Er
17.11.11,21:27
ale oni mu CHCÚ namontovať.......
verkaz
18.11.11,10:18
ale oni mu CHCÚ namontovať.......
Prepáčte, zle som si prečítala príspevok. Tak potom to je v poriadku, veď odoberie oveľa viac tepla ako ostatní, čo majú len rúry.
sito
18.11.11,14:42
mam takyto problem. vymenil som v byte staru hrubu stupackovu ruru v kupelke za rebrikovy radiator a teraz mi nanho chcu namontovat merac tepla keby som to nebol spravil tak sa nic nedeje ale teraz by som mal platit aj za tych co si rury nevimenili. je to v poriadku so zakonom?

Je!!!

Prečo???

Ta rura je rozvod! Na rozvodoch sa potreba tepla nemeria, len na radiátoroch! A vy ten radiátor v kúpeľni máte, tak prečo by na ňom nemal byť merač? Či nehreje? Alebo je tam len preto, aby sa dalo dostať k plafónu, keď budete maľovať? Možno ako rebrina, tak sme to volali v telocvični. A bolo na nej horúco!
misoft
18.11.11,16:34
Ta rura je rozvod! Na rozvodoch sa potreba tepla nemeria, len na radiátoroch!

Je to v platbách - fixná položka (okrem iného).


vymenil som v byte staru hrubu stupackovu ruru v kupelke za rebrikovy radiator a teraz mi nanho chcu namontovat merac tepla keby som to nebol spravil tak sa nic nedeje ale teraz by som mal platit aj za tych co si rury nevimenili.
Mal si to povolené? Zasiahol si do spoločného rozvodu tepla a odoberáš z neho bez platenia. Veď predsa odoberáš teplo pre seba- to treba predsa zmerať. Alebo sa chceš priživovať na ostatných? (Môžu sa zdvihnúť fixné platby pre všetkých a teplo máš len ty). A prečo by mali meniť? Stúpačky sú spoločné (šachta je tiež spoločná) - okrem toho, čo by si platil za ostatných? To, že neodoberajú teplo navyše ako ty? Nemáš to nejaké pomýlené? Budeš platiť len za to, čo si ty odoberieš!
sito
18.11.11,16:58
Je to v platbách - fixná položka (okrem iného).

Nie, nie! Je fixná a variabilná zložka ceny tepla, ktorú navrhuje výrobca tepla, URSO mu ju môže a nemusí schváliť.

To čo ide cez stúpačky je odobraté teplo od dodávateľa, ktoré si odoberajú byty na vyššom a vyššom až najvyššom poschodí. To teplo sa v dome údajne rozpočítava cez pomer medzi rozpočítaním podľa m2 a podľa korigovaných jednotiek zaznamenaných na PRT, alebo PRVN.

Nie! Pomer rozpočítania podľa m2, čím je vyšší, tým viac podporuje v dome vlastníkov, ktorí v dome vo svojich bytoch s teplom plytvajú. A zaťažujú ostatných vlastníkov nákladmi domu za teplo, ktoré by v dome nemuseli byť.