katkup
18.11.11,09:42
Dobry den,
pokazil sa nam v byte ventil na radiatore, neda sa otvorit a radiator nekuri :( Radiator je uz starsi a ten ventil je atypicky, tak sa nechceme pustat sami do opravy, ale verim, ze nejaky sikovny opravar to ma spravene do pol hodiny :) ak poznate niekoho, budem vdacna za odporucanie, rada sa prisposobim casu v poobednych hodinach alebo cez vikend, dakujem moc za ochotu.
Katka
petmar
18.11.11,14:23
To by asi musel lietať ako Batman, do pol hodinu vypustiť súpačku, zhodiť ventil, príp. aj radiátor, vymeniť za nový+tesnenia dole aj hore, , všetko nahodiť, napustiť stúpačku, odvzdušniť...a to je ten najrýchlejší model. ak sa nič neskríži, nerozpadne niečo prehrdzavené a nikde netečie
katkup
18.11.11,14:30
prepacte, ale odpoved troska odveci - bez (po)rady...
Myslela som to tak, ze predpokladam, ze to nie je praca na x hodin...kurenara, co vypusti a napusti system mame zabezpeceneho cez bytovu spravu, len mu mam nahlasit kedy ho budeme potrebovat....ja potrebujem vymenit len ventil hore ako sa pusta radiator - ten je zaseknuty/pokazeny, ten spodny je v poriadku
buchač
18.11.11,15:04
prepacte, ale odpoved troska odveci - bez (po)rady...
Myslela som to tak, ze predpokladam, ze to nie je praca na x hodin...kurenara, co vypusti a napusti system mame zabezpeceneho cez bytovu spravu, len mu mam nahlasit kedy ho budeme potrebovat....ja potrebujem vymenit len ventil hore ako sa pusta radiator - ten je zaseknuty/pokazeny, ten spodny je v poriadku
...šak nech on opraví ..........:confused:...

Myslím si , že jedno , komu zaplatíš .......či ???......alebo je až taký veľký finančný rozdiel medzi fuškárom a tým druhým...???
katkup
18.11.11,15:59
kurenar byt. domu len kontroluje kurenie a v pripade takejto udalosti vypusta alebo napusta kurenie v byt. dome, ale hold on nevie opravovat taketo veci...preco? tak to ani ja netusim, bo ako prveho sme sa jeho pytali, ci nam to vie opravit.....
Mne je to max. sum a fuk komu zaplatim, ale chcem niekoho sikovneho, co sa do toho vyzna, bo na x suplikantov na inzertoch je milion a takych si do bytu nemam chut pustat, asi to kazdy chape, kto niekedy nieco musel v byte prerabat a bohuzial na takych natrafil...
buchač
18.11.11,16:41
kurenar byt. domu len kontroluje kurenie a v pripade takejto udalosti vypusta alebo napusta kurenie v byt. dome, ale hold on nevie opravovat taketo veci...preco? tak to ani ja netusim, bo ako prveho sme sa jeho pytali, ci nam to vie opravit.....
Mne je to max. sum a fuk komu zaplatim, ale chcem niekoho sikovneho, co sa do toho vyzna, bo na x suplikantov na inzertoch je milion a takych si do bytu nemam chut pustat, asi to kazdy chape, kto niekedy nieco musel v byte prerabat a bohuzial na takych natrafil...
...len ....?????

...holt ....že široká špecializácia .............kurnik , pomaly jak v Amerike ...



...šak sa opýtaj známych ....neverím , že by nik nepoznal - nedoporučil niekoho ........či .....???
arizona
18.11.11,19:15
Spytaj sa priamo toho kurenara,urcite sa ludia od fachu medzi sebou poznaju.
Ani mne sa nezda, ze by ten ventil nedokazal vymenit :confused:

Inak, je zaujimave, ze hladas surne nejakeho odbornika na webe,ale nenapises blizsie miesto. Alebo je jedno,ked sa ohlasi nejaky z ineho konca republiky?;)
katkup
21.11.11,10:46
zdravim, vsak v subjekte mam rovno napisane, ze BA 1 (Bratislava;) , vsak ako prve sme volali aj nasmu spracovi, ci niekoho nepozna a ked nam dal cislo na tych kurenarov, tak to iste sme sa pytali, no skratka nepoznaju. Ja nepochadzam z BA, takze ked som sa tu znamych pytala, ci mi nevedia niekoho poradit, tak nikto takeho nepozna...Ja poznam x ludi co to vedia upravit, ale doma, co je 250km od Ba a kvoli 1 ventilu sa mi neoplati otravovat, tak preto ziadam niekoho tu o radu :)
buchač
21.11.11,11:28
zdravim, vsak v subjekte mam rovno napisane, ze BA 1 (Bratislava;) , vsak ako prve sme volali aj nasmu spracovi, ci niekoho nepozna a ked nam dal cislo na tych kurenarov, tak to iste sme sa pytali, no skratka nepoznaju. Ja nepochadzam z BA, takze ked som sa tu znamych pytala, ci mi nevedia niekoho poradit, tak nikto takeho nepozna...Ja poznam x ludi co to vedia upravit, ale doma, co je 250km od Ba a kvoli 1 ventilu sa mi neoplati otravovat, tak preto ziadam niekoho tu o radu :)
...naondiať takému správcovi ....a je úplne jedno , že kde ...:confused:
Letko
21.11.11,11:42
katkup
21.11.11,11:44
pls a mate ho overeneho? ci len ste ho nahodne vygooglili? dakujem za info
Letko
21.11.11,11:46
Žiaľ, len náhodne. Nie som odborník, no čo sa dá pokaziť na montáži ventila?
buchač
21.11.11,12:04
zdravim, vsak v subjekte mam rovno napisane, ze BA 1 (Bratislava;) , vsak ako prve sme volali aj nasmu spracovi, ci niekoho nepozna a ked nam dal cislo na tych kurenarov, tak to iste sme sa pytali, no skratka nepoznaju. Ja nepochadzam z BA, takze ked som sa tu znamych pytala, ci mi nevedia niekoho poradit, tak nikto takeho nepozna...Ja poznam x ludi co to vedia upravit, ale doma, co je 250km od Ba a kvoli 1 ventilu sa mi neoplati otravovat, tak preto ziadam niekoho tu o radu :)

...nehnevaj sa za otvorenosť .......ale mne to celé prichádza ako ...hm , že neschopnosť ????????

...a všetkých ....počnúc správcom a končiac Tebou ( vami ) ...
legolas
21.11.11,18:10
Dobry den,
pokazil sa nam v byte ventil na radiatore, neda sa otvorit a radiator nekuri :( Radiator je uz starsi a ten ventil je atypicky, tak sa nechceme pustat sami do opravy, ale verim, ze nejaky sikovny opravar to ma spravene do pol hodiny :) ak poznate niekoho, budem vdacna za odporucanie, rada sa prisposobim casu v poobednych hodinach alebo cez vikend, dakujem moc za ochotu.
Katka

..ten ventil sa dá opraviť aj bez pomoci opravára.., to že sa nedá otvoriť tak to je preto, že vetily sa majú raz za čas zatvoriť a otvoriť jedným slovom pootočiť s nimi, lebo teplom sa vnútro zapečie, záleží to od kvality vody..., takže je to jednoduchý spôsob, treba kúpiť odhrzovač spray , dať ochranný bakelit z ventila dole, nastirkať trocha spreja, počkať, potom znova a pomaličky ním začať otáčať..v tvojom prípade zakrúcať..ak to nejde rukou, tak použiť mini hasak a pohybovať tým ventílom dopredu a do zadu.., pritom stále pridať ten odhrdzovač.., uvidíš, že sa ti to podarí a ventíl sa bude dať oddtočiť..., hodne zdaru:)
misoft
21.11.11,18:23
..ten ventil sa dá opraviť aj bez pomoci opravára.., to že sa nedá otvoriť tak to je preto, že vetily sa majú raz za čas zatvoriť a otvoriť jedným slovom pootočiť s nimi, lebo teplom sa vnútro zapečie, záleží to od kvality vody..., takže je to jednoduchý spôsob, treba kúpiť odhrzovač spray , dať ochranný bakelit z ventila dole, nastirkať trocha spreja, počkať, potom znova a pomaličky ním začať otáčať..v tvojom prípade zakrúcať..ak to nejde rukou, tak použiť mini hasak a pohybovať tým ventílom dopredu a do zadu.., pritom stále pridať ten odhrdzovač.., uvidíš, že sa ti to podarí a ventíl sa bude dať oddtočiť..., hodne zdaru ... a doplním: vykonávať postupne po milimetroch (je to na zblbnutie, ale len tak sa to uvoľní) a nepoužívať hrubú silu (urobí PUK, potom domáca Niagara, sused nas*atý, suseda utopená), len toľko, koľko sa dá voľnou rukou (najlepší momentový kľúč).

Ja som takto uvoľňoval ventily na stúpačkách (lebo som s nimi dlho nehýbal - potom nástrek WD40, čakať, potočiť vpravo, potočiť vľavo 10x, nástrek, čakať............) až potom šli ako nové (a netiekli).
katkup
22.11.11,07:55
dakujem za uzitocnu radu, urcite to vyskusame ako prvu moznost, mozno sa to povoli a nebudeme potrebovat ani vypustat obvod :)