Janka 24
18.11.11,10:14
Prajem pekný deň , chcem sa opýtať na niekoľko vecí. Náš zamestnanec neprišiel do práce už piaty deň. Na prvé dva dni si pýtal dovolenku a na ostatné tri ani nezavolalal ani nedal vedieť. Nakoľko máme strašne veľa práce a on neprišiel do práce, spôsobuje nám tým dosť veľkú škodu. Keďže to už nášho zamestnanávateľa nahnevalo, rozhodol sa , že mu dá okamžitú výpoveď za hrubé porušenie pracovnej disciplíny. Nechápem hop ani ja, lebo ten.zamestnanec pracuje u nas mesiac a zmluvu ma na 1 rok.

Môžeme mu dať teda okamžitú výpoveď? Musím do výpovede uviesť aj paragraf alebo stačí že za hrubé porušenie pracovnej disciplíny. Ďakujem pekne za rady. J.
Stanislav 1975
18.11.11,09:20
Jednoznačne hrubé porušenie prac.disciplíny- absencia- výpoveď ako vyšitá...
Janka 24
18.11.11,09:49
treba teda do výpovede zadať aj paragraf?
Chobot
18.11.11,10:42
Prajem pekný deň , chcem sa opýtať na niekoľko vecí. Náš zamestnanec neprišiel do práce už piaty deň. Na prvé dva dni si pýtal dovolenku a na ostatné tri ani nezavolalal ani nedal vedieť. Nakoľko máme strašne veľa práce a on neprišiel do práce, spôsobuje nám tým dosť veľkú škodu. Keďže to už nášho zamestnanávateľa nahnevalo, rozhodol sa , že mu dá okamžitú výpoveď za hrubé porušenie pracovnej disciplíny. Nechápem hop ani ja, lebo ten.zamestnanec pracuje u nas mesiac a zmluvu ma na 1 rok.

Môžeme mu dať teda okamžitú výpoveď? Musím do výpovede uviesť aj paragraf alebo stačí že za hrubé porušenie pracovnej disciplíny. Ďakujem pekne za rady. J.

Zase nerobte unáhlené kroky. Najprv si zistite, prečo neprišiel do práce. Viem, že je to extrém, ale čo keď mal napr. nehodu a leží v nemocnici? Potom by vaša výpoveď bola neplatná.

Skúste mu zavolať, čo sa deje alebo nech k nemu niekto skočí. Prípadne mu poslať doporučený list s upozornením, nech nastúpi do práce alebo nech sa dostaví na pracovisko za účelom ukončenia PP.

Teraz ale pozerám, že je u vás mesiac. Máte dohodnutú skúšobnú dobu? Ak áno, tak môžete skončiť v skúš. dobe bez uvedenia dôvodu. Stačí mu len poslať doporučený list, že mu PP končí v skúš. dobe ku dňu .....
Janka 24
18.11.11,12:52
Chlap je doma, či sa mu niečo nestalo sme zisťovali, proste ho nechápem. Skúšobnú dobu nemá, nakoľko sme mu dali dobu určitú na 1 rok. Upozornenie sme mu dnes poslali, ale tento chlap si asi prácu nezaslúži, je obyčajný darebák a zasúži si len výpoveď. Veď mohol zavolať, náš zamestnávateľ je ústretový k zamestnancom . Ďakujem za rady. J.
ewita888
18.11.11,13:11
okamžité skončenie pracovného pomeru - podľa par. 68 ods. 1 písm. b... a nemal ešte ani nárok na dovolenku, takže tú, čo čerpal mu dajte preplatiť...