Barborra
18.11.11,13:36
Dobrý deň.
V septembri moja trojročná dcérka nastúpila do škôlky. Od vtedy je často chorá - soplíky, kašeľ, zvýšené teploty. Nič vážnejšie. Antibiotikami bola v tomto čase (vlastne prvý krát) preliečená len raz. Vlastne od nástupu do škôlky bola úplne bez problémov len pár dní.
Súčasne som nastúpila do práce. K malej mi chodí opatrovateľka. Dost ma mrzí že sa jej neviem a nemôžem venovať sama. Zvažujem, že s ňou zostanem opäť doma.
Učiteľka v škôlke tvrdí, že je to len prechodné a že takto získava imunitu. Vraj to môže trvať aj rok kým sa s tým všetkým vysporiada. Pokiaľ má priesvitné soplíky, alebo pokiaľ len pokašliava, vraj do škôlky nastúpiť môže. Mne sa to nezdá fér voči nej samej. ale ani voči ostatným deťom.

Otázky:
Naozaj môže dieťa ktoré ma "len" soplíky a kašeľ bez teplôt nastúpiť do škôlky?
Čo je vhodnejšie vydržať a bojovať s chorobou a so škôlkou súčasne, alebo zostať doma?
Nie je to tak, že ak to teraz vzdáme a zostaneme doma, príde čas - napr. predškolský, kedy tým všetkým aj tak budeme musieť prejsť?

Ďakujem.
petermikuláš
01.12.11,10:03
1. Odpovedali ste si veľmi dobre sama. Ano ak teraz zostanete s dieťaťom doma, aj tak v piatich rokoch bude musieť nastúpiť na predškolskú prípravu a bude viac chorá ako v škôlke.
2. ak má dieťa len priesvitné soplíky a žiadne iné príznaky /teploty, bolesti hlavy, malátnosť, bolesti bruška, hnačku a pod./ môže chodiť do škôlky
3. pani učiteľka mala pravdu ke´d Vám hovorila, že takto si dieťa získava imunitu
Stanislav 1975
01.12.11,10:13
Petomikuláš má pravdu- tie choroby treba prekonať a bude to dobré...-to má každy tieto problémy, ked 1 krát chodí do kolektívu...
Barborra
01.12.11,17:36
Ďakujem veľmi pekne.
Momentálne je dcérka opäť doma. Verím však, že Mikuláš ju zastihne v škôlke.