gremalex
18.11.11,13:54
Je možné aby zamestnanec podpísal nejaké vyhlásenie, že nemá záujem o stravné lístky a že v mzde je už zahrnutý prípratok na stravovanie , a ked ano tak v akej výške ???
ivka70
18.11.11,13:03
Podla mna to mozne nie je, pravny ukon, ktorym sa zamestnanec dopredu vzdava svojich narokov, je podla ZP neplatny.
Zamestnavatel je povinny zabezpecit stravovanie. Moze to urobit aj tak, ze si dohodne dovoz stravy do firmy, ktoru si zamestnanci budu objednavat. Nemusi zrovna davat stravne listky.
Ci zamestnanec nevyuzije taketo stravovanie, je uz na jeho rozhodnuti.
Zamestnavatel je kryty zmluvou s dodavatelskou firmou.
avalik
18.11.11,13:10
stravne listky su tu riesene vo viacerych temach - treba hladat

napr.
http://www.porada.sk/t17445-p4-stravny-listok.html#post593254

plus prestudovat zákonník práce § 152 Stravovanie zamestnancov
katka 23
18.11.11,13:16
zamestnanec môže "odmietnuť" stravovanie ktoré zabezpečil zamestnávateľ len zo zdravotných dôvodov, musí predložiť potvrdenie od odborného lekára
Gina Er
18.11.11,13:44
zamestnanec môže "odmietnuť" stravovanie ktoré zabezpečil zamestnávateľ len zo zdravotných dôvodov, musí predložiť potvrdenie od odborného lekára
jednoducho to nebudem jesť,ako ma môže prinútiť? násilím mi to nacpe do úst??
katka 23
18.11.11,14:01
(6) Zamestnávateľ poskytne zamestnancovi finančný príspevok v sume uvedenej v odseku 3, len ak povinnosť zamestnávateľa zabezpečiť zamestnancom stravovanie vylučujú podmienky výkonu práce na pracovisku alebo ak zamestnávateľ nemôže zabezpečiť stravovanie podľa odseku 2, alebo ak zamestnanec na základe lekárskeho potvrdenia od špecializovaného lekára zo zdravotných dôvodov nemôže využiť žiadny zo spôsobov stravovania zamestnancov zabezpečených zamestnávateľom.
platí pre zadávateľa
katka 23
18.11.11,14:09
jednoducho to nebudem jesť,ako ma môže prinútiť? násilím mi to nacpe do úst??

ak si zam- eľ podľa zákona splní svoju povinnosť ....
nútiť zam- ov nebude , to je ich problém , niekto má rád slané, niekto menej slané