zanazu
18.11.11,13:59
Ahoj,

prosím vedel by mi niekto poradiť, ako mám napáliť kamerové zábery nasich deti na DVD. V PC mam uz stiahnute velke mnozstvo tychto dat, zaberaju pamat. Ak sa pokusam pouzit povodny sofware, velmi dlho najprv konvertuje, potom uvadza, ze zapisuje a napokon uvedie, ze nezapisal, lebo nastala chyba - vypisuje mi tiez invalid floating point operation.

Tak som sa okusila pouzit klasicky CDburner - napalila som vsetky zaznamy, ktore som vybrala - asi 20 - ale vysledok je 20 kratuckych "filmov" na DVD, ktore musim samostatne otvarat. Akym sposobom sa daju upravit do suvisleho filmu? Vopred dakujem za radu skusenych.

Zanazu
Chobot
18.11.11,13:08
Ahoj,

prosím vedel by mi niekto poradiť, ako mám napáliť kamerové zábery nasich deti na DVD. V PC mam uz stiahnute velke mnozstvo tychto dat, zaberaju pamat. Ak sa pokusam pouzit povodny sofware, velmi dlho najprv konvertuje, potom uvadza, ze zapisuje a napokon uvedie, ze nezapisal, lebo nastala chyba - vypisuje mi tiez invalid floating point operation.

Tak som sa okusila pouzit klasicky CDburner - napalila som vsetky zaznamy, ktore som vybrala - asi 20 - ale vysledok je 20 kratuckych "filmov" na DVD, ktore musim samostatne otvarat. Akym sposobom sa daju upravit do suvisleho filmu? Vopred dakujem za radu skusenych.

Zanazu

Potrebuješ nejaký videoeditor (aj vo Windowse je štandardný Windows Movie Maker), ktorým tie krátke filmy zostriháš či pospájaš, potom zrenderuješ (na to potrebuješ výkonnejší PC - čím menej výkonný, tým dlhšie trvá renderovanie, teda prekódovanie videa, u menej výkonných PC to môže trvať až 2x tak dlho, ako trvá samotné video).

Nakoniec to uložíš v nejakom formáte, buď do .avi, alebo z toho môžeš spraviť video DVD (túto funkciu ale veľa free programov neposkytuje, ani ten WMM myslím neurobí video DVD).
zanazu
18.11.11,21:50
Ďakujem pekne za vysvetľujúcu odpoveď, najprv sa teda potrebujem popasovať s tým WMM a ak umožní intuitívnu manipuláciu hadam sa mi podarí vytvoriť formát avi a ten už by som mohla vedieť napálit na DVD, tak ako s podarili filmy stiahnuté z internetu. Pokúsim sa a prípadne sa ešte ozvem. Ďakujem
zanazu
19.11.11,13:43
Ahoj,...tak som tu opat,...daleko som nezasla.....podarilo sa mi konvertovat tie kratucke zabery na .mpg a chcelasom ich importovat do WMM,...teda ako obrazky.....ale nepodarilo sa a vypisuje "Rozhranie obsahuje príliš veľa metód, takže nemôže generovať udalosti." Prosím, co s tymto?
Chobot
19.11.11,22:59
Ahoj,...tak som tu opat,...daleko som nezasla.....podarilo sa mi konvertovat tie kratucke zabery na .mpg a chcelasom ich importovat do WMM,...teda ako obrazky.....ale nepodarilo sa a vypisuje "Rozhranie obsahuje príliš veľa metód, takže nemôže generovať udalosti." Prosím, co s tymto?

Ťažko sa takto radí na diaľku. Ani ja to neovládam spamäti, ak niečo robím, tak systémom pokus-omyl. A raz na to prídem. Treba len skúšať, ak to nejde, vyskúšať iný spôsob, iné nastavenia.

Ale súbor mpg predsa nie je obrázok, je to videosúbor. DAj ich načítať ako video a po jednom. Malo by to načítať a potom to vložiť to časovej osi (timeline) ako spojené video.

Alebo si nájdi na nete nejaké videonávody, ako pracovať s WMM. Na Youtube ich bude kopec, aj názorných videoukážok, najlepšie sa učí z toho, nie z tu popísaného nejakého textu. Ja som sa najviac naučil z tých návodov na Youtube (a nielen ohľadne editácie videa).
zanazu
21.11.11,11:56
Jasne, je to zlozite, .... s malym mnozstvom informacii. Subor som ulozila s priponou.mpg, PC mi ho hodil automaticky do suboru MY Documents - Obrazky, premiestnila som ho do Video - aj ked len umiestnenie asi nie je dolezite..... Potom som sa pokusila importovat do WMM,...aj len po jednom kratuckom,...kt som potom mienila presunut na filmovy pas,.....ale nepodarilo sa ani len importovat,...hoci WMM spominany format .mpg podporuje. Vyhadzuje spominanu hlasku. Skusala som kadeco,....neviem, ake este nastavenie by som mohla zmenit. Asi sa nezaobidem bez hlbsieho studovania videonavodov.
Povodne stiahnute zabery cez USB sa mi na disku v povodnom sofweri ukazuju ako AVCHD.
misoft
21.11.11,16:16
http://windows.microsoft.com/sk-SK/windows-vista/Getting-started-with-Windows-Movie-Maker
- mini návod.
Ale mám dojem, že WMM nepodporuje (nepozná) AVCHD - preto bude asi potrebné pôvodné konvertovať na také, ktoré WMM podporuje:


Videosúbory: ASF, AVI, WMV
Filmové súbory: MPEG1, MPEG, MPG, M1V, MP2
Zvukové súbory: WAV, SND, AU, AIF, AIFC, AIFF
Súbory vo formáte Windows Media: ASF, WM, WMA, WMV
Statické obrázky: BMP, JPG, JPEG, JPE, JFIF, GIF
Zvuk vo formáte MP3: MP3

Potom bude možné pospájať jednotlivé súbory do súvislého celku.
Tiež na editáciu (teda aj spájanie) je dobrý Avidemux.
zanazu
22.11.11,06:54
Ano, dakujem,....tvoja odpoved mi uz pomohla v druhej teme,....na zaklade nej sa mi podarilo konvertovat,.....este sa pokusam zistit, ci musim konvertor naozaj kupit, alebo mi pomoze nejaky free,.......ked som sa jeden taky pokusala staihnut,....eset mi vypisat potencialnu hrozbu a infiltraciu, tak som to vymazala
misoft
22.11.11,15:39
csillag3112
22.11.11,16:10
Tak ja nie som odbornik a dlho som sa pasovala s tymto problemom.Dnes si z kamery vyrabam vlastne DVD - CD, striham dokladam hudbu titulky proste ako film v telke mam nadherne filmiky s dcerou a zo vsetkych oslav atd........... uplne super a pouzivam k tomu program vola sa PINNANCLE STUDIO zozen si ho a vyskusaj to je to proste parada. Tie veci okolo pc, tomu nerozumiem moc - podpory a podobne ale tento program je absolutne paradny !!!!!! Treba sa s tym pobavit a naucit sa s nim robit ale ak sa to naucis budes namieru spokojna uvidis. Vyroba strih atd.... filmu z kamery je casovo narocna ale je to super. Koniec koncov nemusis s videom robit nic dokaze ho dat do formatu avi, mpg, dvd, co ti vyhovuje a co si vyberes !!! Tolko moja skusenost ja teda mozem len doporucit !!!
petmar
22.11.11,16:36
Iste, najlepšie je si kúpiť na to program. Ale v zatracovanom systéme Windows-wista Home premium si celkom dobre môžem robiť amatérske videá: vo Windows Movie Maker si to zoradím, môžem podložiť hudbu, titulky, prechody, fotky vložiť a podobné veci, potom ssa pýta, kde to chcem uložiť, môže hneď aj páliť na CD, aj video-film. Tam prítomný Windovs DVD Maker vie aj neskôr urobiť z .avi video, tiež ponúka rôzne typy začiatočných nábehov. obálok...
zanazu
27.11.11,11:24
Dakujem, anyvideoconverter mi pomohol kovertovat,......ale WMM s tym nechce pracovat.....takze teraz asi musim hladat nejaky movie editor, kt mi umozni pospajat klipy a napalit na DVD. Aky je vlastne prakticky rozdiel pri tvorbe videa a pri tvorbe movie? vopred dakujem