m.jano
19.11.11,11:33
Potrebujem radu s kupou motorovej pily. Neviem aku mam kupit. Potreboval by som ju na piripravu dreva v lese a následne na dvore. Jednalo by sa asi okolo 25m3 rocne. Som cenovo obmedzeny a najradsej by som bol keby som sa zmestil do sumy 400e. Je nieco take na trhu? Najradsej daku stihl. Poradi niekto ko´to sa vyzna? Nepotrebujem pilu pre profesionálov, len aby som dvakrat v roku siel do lesa na drevo....vdaka!!!!
220870
19.11.11,11:17
Stihl za tú cenu nekúpite.Ja mám na tie isté účely Dolmar PS 460 http://pily.heureka.sk/dolmar-ps-460/?ca_chid=2001526&ca_cid=3414050765&ca_adid=10372471648&ca_agid=2829267568&ca_source=gaw&gclid=CKnF3ZfWwqwCFYGFDgoddF1npg na cca 5m2 ročne.Nechodím do lesa dávam si doviesť.Na toto mi ledva jej výkon stačí.Na 25m3 by to bolo oničom.Človek sa s tým len narobí.Na to vaše množstvo odporúčam určite niečo silnejšie.Inak nebudete robiť nič iné len uvolňovať pricviknutú reťaz.Ak to bude mať slabý výkon tak tú pílu utrápite na smrť.
Dolmar nieje značkový stroj ,ako stihl ale slušne mu konkuruje.U stihl platíte 25% z ceny za značku.Pričom nepochybujem o tom, že stihl je kvalitnejší stroj.
Pri kúpe akéhokoľvek náradia strojov atd si najskôr skontrolujte pôvod výrobku.Som profesionál (stavebníctvo) mám odskúšané x stojov všetkých možných aj nemožných značiek.NIKDY nekupujte nič čo je vyrobené v Číne (PRC),Polsku(PL) a pod.Ideálne ak máte možnosť chodte si kúpiť do Rakúska original, nie kópiu na Slovensku.
Napríklad ja som zanevrel na Bosh.Všetko čo predávajú u nás je Čínsky brak.Pár km za hranicami (A) kúpite original Bosh made in Germani.Karbobrúska z DE mi vydrží 3 roky čína tak tri mesiace.Pritom je to ten istý výrobok s absolútne tým istým označením ,ako DE original.Tak isto nekupujte v BAMAXE a pod obchodoch.Predávajú stroje pod známimi značkami ale brak.
buchač
19.11.11,11:26
Potrebujem radu s kupou motorovej pily. Neviem aku mam kupit. Potreboval by som ju na piripravu dreva v lese a následne na dvore. Jednalo by sa asi okolo 25m3 rocne. Som cenovo obmedzeny a najradsej by som bol keby som sa zmestil do sumy 400e. Je nieco take na trhu? Najradsej daku stihl. Poradi niekto ko´to sa vyzna? Nepotrebujem pilu pre profesionálov, len aby som dvakrat v roku siel do lesa na drevo....vdaka!!!!
...či sa vyznám ???
Trochu áno , trochu nie ...vždy sa radšj ale poradím s odborníkmi ......a tých mám v okolí za susedov na chalupe až do aleluja ...

http://www.stihl.sk/produkty/stihl/motorove-vyvetvovacie-pily/motorove-pily-pre-rezanie-palivoveho-dreva-a-udrzbu-okolo-domu.html

...takže som následne kúpil hentú mašinku ....
Reže jak šarkan , cca za týždeň som tatrovku bukôvoho do kôlne naspratal ...len benzín a olej lejem do nej ...občas prebehnem s pilníkom po reťazi ( he ....už som sa naučil ...:--- )

http://www.stihl.sk/produkty/stihl/motorove-vyvetvovacie-pily/motorove-pily-pre-rezanie-palivoveho-dreva-a-udrzbu-okolo-domu/stihl-ms-181.html
xxxpower2
19.11.11,12:20
Stihl za tú cenu nekúpite.Ja mám na tie isté účely Dolmar PS 460 http://pily.heureka.sk/dolmar-ps-460/?ca_chid=2001526&ca_cid=3414050765&ca_adid=10372471648&ca_agid=2829267568&ca_source=gaw&gclid=CKnF3ZfWwqwCFYGFDgoddF1npg na cca 5m2 ročne.Nechodím do lesa dávam si doviesť.Na toto mi ledva jej výkon stačí.Na 25m3 by to bolo oničom.Človek sa s tým len narobí.Na to vaše množstvo odporúčam určite niečo silnejšie.Inak nebudete robiť nič iné len uvolňovať pricviknutú reťaz.Ak to bude mať slabý výkon tak tú pílu utrápite na smrť.
Dolmar nieje značkový stroj ,ako stihl ale slušne mu konkuruje.U stihl platíte 25% z ceny za značku.Pričom nepochybujem o tom, že stihl je kvalitnejší stroj.
Pri kúpe akéhokoľvek náradia strojov atd si najskôr skontrolujte pôvod výrobku.Som profesionál (stavebníctvo) mám odskúšané x stojov všetkých možných aj nemožných značiek.NIKDY nekupujte nič čo je vyrobené v Číne (PRC),Polsku(PL) a pod.Ideálne ak máte možnosť chodte si kúpiť do Rakúska original, nie kópiu na Slovensku.
Napríklad ja som zanevrel na Bosh.Všetko čo predávajú u nás je Čínsky brak.Pár km za hranicami (A) kúpite original Bosh made in Germani.Karbobrúska z DE mi vydrží 3 roky čína tak tri mesiace.Pritom je to ten istý výrobok s absolútne tým istým označením ,ako DE original.Tak isto nekupujte v BAMAXE a pod obchodoch.Predávajú stroje pod známimi značkami ale brak.

A tu ta opravim.Okrem braku kupis v BX aj celkom kvalitnu a vykonnu pilu Partner P4700:http://www.partner.biz/sk/products/chainsaws/p4700/
A cena?Do 350€
KEJKA
19.11.11,13:08
trochu mimo zadania, ale ste tu odborníci, tak sa chcem spýtať na pílu, ktorú som videla v Hornbachu.
65 EUR?
..........................čo je to zač?
totiž máme doma Husquarnu, je to len na občasné domácke rozrezanie dreva do krbu, žiadne m3 - možno za sezonu by sa jeden kubík nazbieral.
Za opravu mojej som dala 50 euracikov, táto vyzerá podobne, tak ma to zaujíma.
xxxpower2
19.11.11,13:25
Metrix je cista cina....u nas na nu nemas nahradne dieli a ani servis
buchač
19.11.11,13:59
trochu mimo zadania, ale ste tu odborníci, tak sa chcem spýtať na pílu, ktorú som videla v Hornbachu.
65 EUR?
..........................čo je to zač?
totiž máme doma Husquarnu, je to len na občasné domácke rozrezanie dreva do krbu, žiadne m3 - možno za sezonu by sa jeden kubík nazbieral.
Za opravu mojej som dala 50 euracikov, táto vyzerá podobne, tak ma to zaujíma.

...elektrická ...ako tak pozerám ....

Ono aj takáto postačuje ....roky mi slúžila a ešte aj na také menšie rýchlovečky bez záťaže ...dosštičky , konáriky a podobne .....

Lenže , čo už so mnou ....značka je značka ...a servis je servis ....

...ako vraví xxxpower2 ...nešiel by som do takejto mašinky ...
KEJKA
19.11.11,14:13
dakujem. Len na chvíľu mi bolo ľúto, že som za opravu Husquarny "vyhodila" 50ku......a takto by som mala novú.
Ale fakt - nie som taká bohatá, aby som si kupovala lacné veci.
tom_NR
19.11.11,20:45
Kejka, ak to je poctivá Švédka, ešte toho dosť popíli...

m.jano: ja by som šiel do farmárskej rady, čiže niečo medzi hobby a profi, ale priplatil by som si. Stihl alebo Husqvarna sú osvedčené značky, nech to má aspoň 2kW, 2 reťaze a antivibračný systém, ktorý šetrí ruky hlavne pri prácach "dvakrát v roku". Skúsenosti mám len s HQ 435 a HQ 450 - túto môžem odporučiť.

Ešte k tým krajinám pôvodu: už takmer každá značka strojov vyrába aj v Číne, väčšinou ide o náradie kategórie hobby. Jedinú výhodu vidím v servisovaní a dostupnosti náradných dielov aj po skončení výroby. Neznačkovú čínu (hlavne z internetových obchodov) beriem ako jednorázovku (pokazí sa - kúpim novú).
Indeed
20.11.11,06:04
Ja by som kupil reťazovú pílu elektricku, na občasné používanie stačí

a hlavne nerobí taký hluk ako píla motorová,

a káblu na 220 V máš určite doma min. 50 m.
hugho
20.11.11,16:31
Je 5 znaciek co sa povazuju za jedinne profesionalne pily, pokial som mal moznost byt na poslednych majstrovstvach spolocnych CR a SR drevorubacov, ako aj roky predtym, tak tam boli len znacky Stihl, Husqvarna, Solo, Dolmar a Jonsered. Len tradicne nemecke a svedske znacky. V poradi ako vam uvadzam boli pocetne zastupene. Cize ziadny Mountfield, ziadna talianska a cinska znacka. Pokial si vyberiete z tychto znaciek farmara tak okolo 2kw, tak je jedno z ktorej, urobite dobre. Lacne prevedenia aj v tychto znackach su skor na hobby prace, zodpoveda tomu aj ich konstrukcia. Prave sila v tychto znackach je ze maju zastupenia v SR uz min. 20 rokov a vyzera ze ich aj budu mat nadalej, cize ziadny jednorazovy vyhodny dovoz noname pily, kde po case sa strati dovozca a nemate sancu zohnat ani startovaciu pruzinu.....cize cela pila je nepouzitelna aj v pripade malej zavady.
Julian
21.11.11,16:49
Ja som si kúpil el. pílu zn. BOSCH (1,8 kW) na také drobné práce. Reže podľa mňa výborne (aspoň zatiaľ) a myslím si, že by zvládla aj väčšiu hromadu, len zdá sa mi, že toho oleja na mazanie reťaze si berie dosť veľa.
Treba to úzkostlivo strážiť? Ani som sa nenazdal a olej bol na spodnej značke. Ako je to v praxi?
buchač
21.11.11,18:13
Ja som si kúpil el. pílu zn. BOSCH (1,8 kW) na také drobné práce. Reže podľa mňa výborne (aspoň zatiaľ) a myslím si, že by zvládla aj väčšiu hromadu, len zdá sa mi, že toho oleja na mazanie reťaze si berie dosť veľa.
Treba to úzkostlivo strážiť?
...ani veľmô nie ......len sa potom netreba čudovať , že vodiaca lišta už nebude mať potom tú drážku na vedenie reťaze ...;)
Ani som sa nenazdal a olej bol na spodnej značke. Ako je to v praxi?
...asi to bude závisieť predsa aj od mašiny ...
Do mojej lejem asi tak , že to sa blíži k pomeru 2 : 1 benzín - olej ...ale dosť záleží aj od výkonu ...
Keď ide do vyšších obrátok - zaťaženia , tak tým pádom je aj spotreba vyššia ...

...
Julian
22.11.11,08:15
Nevyjadril som sa presne. Tá moja píla je elektrická, takže má osobitnú nádržku na olej. Pri motorovej netuším ako sa tam maže reťaz.
buchač
22.11.11,09:56
Nevyjadril som sa presne. Tá moja píla je elektrická, takže má osobitnú nádržku na olej. Pri motorovej netuším ako sa tam maže reťaz.
...tak isto ako u reťazovej ...

...a na elektrickú sa vzťahuje spotreba oleja tak isto ...záleží od zaťaženia ....

Mám aj elektrickú aj motorovú ....vsio rovno , akurát používam na to alebo ono ...
pivko
22.11.11,10:02
Na dvor by som doporučil cirkulár , teraz som rezal 2metre s motorovou - pekná drbačka a reťaz na konci tupá.
buchač
22.11.11,10:05
Na dvor by som doporučil cirkulár , teraz som rezal 2metre s motorovou - pekná drbačka a reťaz na konci tupá.
...aj tak sa dá ....

...ale iba 2 metre ????.....s motorovou som rezal tých 20 metrov ....reťaz som asi 4 x pilníkom prebehol ...pohodička ...
m.jano
22.11.11,10:53
Pozeral som na stihlku 250...viete poradit ci ju vziat ci nie? V jednom obchode mi povedali ze radsej 270-290ku ze 250ka je slabsia, no a v tom druhom ze 250 je najpredavanejsia ze ju ludia najcastejsie beru a ze ked pojdem do lesa 4 x v roku tak mi staci....a ja sa chystam do lesa max 3x v roku....tak teray neviem je medzi nimi rozdiel 100ecka, nemam moc na rozhadzovanie ale nerad by som kupil nieco na co budem nadavat alebo nieco co nevyuzijem.....
a co sa tyka rezania na dvore tak to skor s cirkularkou
buchač
22.11.11,11:16
Pozeral som na stihlku 250...viete poradit ci ju vziat ci nie? V jednom obchode mi povedali ze radsej 270-290ku ze 250ka je slabsia, no a v tom druhom ze 250 je najpredavanejsia ze ju ludia najcastejsie beru a ze ked pojdem do lesa 4 x v roku tak mi staci....a ja sa chystam do lesa max 3x v roku....tak teray neviem je medzi nimi rozdiel 100ecka, nemam moc na rozhadzovanie ale nerad by som kupil nieco na co budem nadavat alebo nieco co nevyuzijem.....
a co sa tyka rezania na dvore tak to skor s cirkularkou
...čo sa výberu týka ...je to viac menej na Tebe ...

...čo sa ceny týka ...choď do takého menšieho obchodíka - ale najlepšie so značkovými mašinkami samozrejme ( dá sa nájsť ) a skús použiť čarovnú vetu .....

" a vieme sa nejako dohodnúť ,nedako by sa niečo s cenou urobiť ?....."

Ja som použil a okamžite som mal pílu so zľavou - bez DPH ( úspora cca 60 € ...;)...), ale s platnými reklamačnými podmienkami ....ide len o to , že platba bude cash a nejde to cez pokladňu ...
Ako sa vraví ...vlk sýty a baran celý ........či ...?
hugho
22.11.11,11:31
K tej Stihl 250..je to uz vybehovy typ, dopredava sa, v tejto hobby kategorii aj tomu zodpoveda vybava, pri vacsich kubaturach pri absencii kompresneho ventilu / nad 50ccm / je startovanie pomerne namahave. Co je este sice pre niekoho maly ale aj tak nedostatok, v hobby kategorii je pouzity kompozitny material na kartre, sice lepsie ako hobby Husqvarna, u pil vyssich kategorii je to Mg zliatina. Ja by som ked uz verite Stihlu isiel do vyssej kvalitativne hodnoty pily a presne ako prispevok predchadzajuci, predajcovia su vzdy nachylni na vyjednavanie o cene...samozrenie nie v obchodnych retezcoch.
Pavol223
24.11.15,06:20
Odporucam si pozriet straanku https://zakservices.sk/ . Ponukaju siroky sortiment vyrobkov a hlavne maju telefonicku konzultaciu vyrobkov!
buchač
24.11.15,06:27
Hm...fasa reklama...

To aj auto a či zbraň by si si vyberal podľa (na) telefonickej konzultácii ?
Alebo aj frajerku ... ? ;)
bodliak
24.11.15,07:16
Pali,
berem Stihl aj s tou babenkou. Ale len na jednu sezonu.

Dal som -1, dnes si sa zaregistroval, aby si nezistne odpovedal na 4 roky staru otazku. ha ha ha
buchač
24.12.16,21:05
Obúchať o hlavu hentie "zlepšováky".

Ten akože cirkulár ???
Kuwa, jeden riskuje úraz raz dva.
Dôvodiť alebo oponovať argumentami nemá význam.