petrus19711
19.11.11,20:33
Mám možnosť kupit 4 miestne auto(zniženy počet je zato lebo auto dph respektive použivane napodnikanie) a mňa by zaujimalo či sa da znova obnovit aby v technickom bolo 5 miestne za odpovede vopred dakujem
misomiso
19.11.11,19:56
Treba ist na VUC, odbor dopravy a podat ziadost o zmenu kategorie vozidla z N1 na M1.
Ice dive
19.11.11,19:57
no znížený počet miest na sedenie, má z dôvodu, zrušenia stredového bezpečnostného pásu kvôli mreži...

prerobiť na 5 miestne to ide, avšak treba prejsť schvaľovacím procesom, žiadať o to platiť správne poplatky... takže stojí za úvahu, či nie je lepšie poobzerať sa po normálnom 5 miestnom aute, alebo zvážiť koľko krát v živote budeš to piate miesto reálne potrebovať...
bubkoch
19.11.11,20:12
Mám možnosť kupit 4 miestne auto(zniženy počet je zato lebo auto dph respektive použivane napodnikanie) a mňa by zaujimalo či sa da znova obnovit aby v technickom bolo 5 miestne za odpovede vopred dakujem

lepsie urobis ked uveris ze sa to neda ...
tom_NR
19.11.11,20:59
http://forum.autobazar.eu/ako-z-n1-na-m1-verziu-t5862.html?highlight=miestne

"Zmena kategórie vozidla z N1 na M1 je možná len v prípade kedy je vozidlo vyrobené od výroby ako N1. Potrebujete povtrdenie importéra, že úchyty sedadiel a pásov v zadnej rade sú originál, ZTO kde vyčítate že vozidlo bolo schválené ako N1. Na OÚD požiadate len o zmenu počtu miest na sedenie a tým pádom aj o zmenu kategórie vozidla na M za 5 € kolok. Ak ste kúpili auto od slovenského importéra a kupovali ste vozidlo na odppocet DPH tak to nepojde, lebo importeér uz uvedené vozidlo na Slovesku prestvil na N1 aj ked ponechal pocet miest na sedenie 5 a neznehodnotil úchyty čo mal spraviť. Proste ak raz bolo vozidlo schválené ako M1 a prestavané na N1 spätne to nejde, ale ak bolo vozidlo od výroby N1 tak to sa dá"

P.S. je to z r.2009, hádam to ešte platí...