wabi
20.11.11,10:20
Kúpil som v Kauflande digitálny kompas.
Len teraz maturujem nad ovládaním.
Má to len 4 možnosti ako stlačiť vlastne len opticky 2 výkivné tlačidlá a jeden displey v strede kruh hore a dole oddelené čiarami čísla ktoré sa len dohadujem čo znamenajú a neviem ako ichj nastaviť a náhodným stláčaním tých tlačidiel som na to neprišiel. Žiadny návod to nemalo. Iba že je to nebezpečný odpad a tiež čo by top malo vedieť: digitálny kompas s ukazovateľom uhla a smeru
nadmorská výška v m a stopách
aktuálne počasie
aktuálny tlak a predpoveď
aktuálna teplota
histórtia nadmorskej výšky a tlaku
hodiny dátum kalendár

neviem ako to nastaviť a používať.
Tak ma napadlo či nemáte niekto podobný prístroj alebo ho neviete ovládať...:)
buchač
20.11.11,09:41
...a značka ???
SamuelSK
20.11.11,17:44
Kaufland, no :)

Neviem si predstavit, co by som tomu kompasu urobil, ak by som sa stratil v prirode a zrazu by mu dosli baterie :D

Ale tak skus hodit znacku a typ, mozno sa bude dat nieco cez google najst..
buchač
20.11.11,17:47
...šak ja som už aj hej ........;)....no je ich akosi viacero ....:rolleyes:
misoft
20.11.11,19:19
Kúpil som v Kauflande digitálny kompas.
Len teraz maturujem nad ovládaním.
Má to len 4 možnosti ako stlačiť vlastne len opticky 2 výkivné tlačidlá a jeden displey v strede kruh hore a dole oddelené čiarami čísla ktoré sa len dohadujem čo znamenajú a neviem ako ichj nastaviť a náhodným stláčaním tých tlačidiel som na to neprišiel. Žiadny návod to nemalo. Iba že je to nebezpečný odpad a tiež čo by top malo vedieť: digitálny kompas s ukazovateľom uhla a smeru
nadmorská výška v m a stopách
aktuálne počasie
aktuálny tlak a predpoveď
aktuálna teplota
histórtia nadmorskej výšky a tlaku
hodiny dátum kalendár

neviem ako to nastaviť a používať.
Tak ma napadlo či nemáte niekto podobný prístroj alebo ho neviete ovládať...:)
A čo takto návod? Pokiaľ nebol - tak vrátiť tovar, pretože každý výrobok predávaný v obchodoch na Slovensku MUSÍ mať slovenský (môže byť aj český) návod na použitie. Pokiaľ nie je, za prípadné škody z nesprávneho používania znáša predajca. Možno toto oznámiť aj SOI - predaj výrobku bez návodu na použitie.

co by som tomu kompasu urobil, ak by som sa stratil v prirode a zrazu by mu dosli baterie
Sú aj iné spôsoby orientácie v teréne - kdo umí, ten umí, kdo neumí, ten čumí!
SamuelSK
20.11.11,19:42
ja viem ze su :) ale nie vzdy sa da... (i ked to je asi len na 2% povrchu Zeme) a predsa len, radsej budem mat vo vacku kompas, ako ho nemat. zakladne potreby na prezitie (to iste noz a ohen)..
buchač
20.11.11,20:05
SamuelSK Dnes, 21:42
ja viem ze su ale nie vzdy sa da... (i ked to je asi len na 2% povrchu Zeme) a predsa len, radsej budem mat vo vacku kompas, ako ho nemat. zakladne potreby na prezitie (to iste noz a ohen)..

....tak to by bolo na inú - dlhšiu debatu ......na jednu celú tému ....;)
marjankaj
20.11.11,20:18
Digitálny kompas? To je aký?
Digit=prst z latinčiny.
Teda aj ja mám taký a zadarmo.
Kde je sever? Ukážem prstom a občas aj trafím.:---:---:---
misoft
20.11.11,21:14
Digitálny kompas = dyk sever!
wabi
21.11.11,07:15
Žiaľ lístoček o zakúpení mi musel niekde vypadnúť, inak by som to vrátenie fakt zvažoval. Nie je na ňom žiadna značka iba nálepka: Model: 20780digital compasss Dovozca: American wayspol. s.r.o. Z.Wintra 7 Plzeň, Vyrobené v Číne.
Ten kompas som si ani tak nekúpil kvôli tomu aby som vedel kde je sever.
Je pravda chodím rád do lesa na huby a za celý život sa mi niekoľko krát stalo že som aj stratil orientáciu a vtedy by sa kompas iste zišiel ale aj bez neho som sa napokon bez väčších problémov našiel. Naposledy sa stratila mladšia dcéra, ktorá rada podniká výpravy do lesa na vlastnú päsť, ale tiež sa našla aj bez kompasu...
Keby mi šlo len o to, veľmi dobrá pomôcka je navigačný, kde to na vás aj hovorí!
Ten kompas som si kúpil najmú kvôli tomu, že má funkciu nadmorskej výšky a mne ako pestovateľovi netradičných drevín to pomôže v tom, že keď najdem vzácny strom, tak viem hneď zistiť v akej nadmorskej výške sa nachádza. Tiež roibím poradenstvo záhradkárom a je dobre keď sa viem aj v neznámom prostredí hneď zorientovať podľa svetových strán a nadmorskej výšky viem poradiť čo kde vysadiť.
Na tých tlačítkach sú nápisy na ľavom: hore: ALTI dole: SET
Na pravom: Hore: COMP a dole HIST.
marjankaj
21.11.11,07:28
Veď ja sa divím iba tomu termínu "digitálny kompas". Teda keby že mi to tam dá číslo napríklad 85. tak neviem, či by som z toho vyčítal, kde je sever.:eek::---
najag
21.11.11,11:06
Asi je to podobne , co je tejto stranke

http://club.dealextreme.com/forums/Forums.dx/threadid.775156
marjankaj
21.11.11,11:26
Asi je to podobne , co je tejto stranke

http://club.dealextreme.com/forums/Forums.dx/threadid.775156

Ale tam to nevolajú "digitálny kompas".:---
najag
21.11.11,13:11
Ale tam to nevolajú "digitálny kompas".:---

To je fakt, ale na danom fore niekto pise, ze nieco podobneho kupil prave v Kauflande....:D
Stefan2005
21.11.11,13:20
Ale tam to nevolajú "digitálny kompas".:---

.... máš pravdu, nevolajú to "digitálny kompas" ale "digital altimeter" :)

a tu je názorný príklad digitálneho kompasu:



dostat ich kúpiť aj v e-shopoch, napr. http://www.elektrocoleti.sk/digitalny-kompas-p-544.html
Stefan2005
21.11.11,13:44
...Model: 20780 digital compasss...

... tak to vyzerá, že nie si sám: napr. http://sport.bazos.sk/inzerat/11362175/Digitalny-kompas.php
buchač
21.11.11,18:20
....dyk more ......šak aj bublinku to má .....:confused: :--- :D....žeby digi ??? :rolleyes:
wabi
21.11.11,18:32
Veru je to on, a ten na Bazoši ho ako ja kúpil v Kauflande za 10€ a teraz sa snaží na to nahodiť nekresťanské 2€:D
Medzitým ale prišiel kamoš a pomohol mi ho rozbehať.
Som vlastne celkom spokojný zdá sa že fakt funguje. Len mám slabé baterky, ktoré som tam dal. Musím nabiť, len keď mu baterky vymením nevynuluje mi to údaje?
Ior Mar
08.01.12,09:38
Tak ze z Kauflandu sa dal kupit kompas MODEL 20780 je to Kompas Teplomer Tlakomer Vyskomer Hodiny Datum Kalendar mam ho i ja. Povodna cena okolo 45Eur Nova cena bola 6 Eur.
Navod musel byt prilozeny ked ze i ja som ho mal ale syn ho vyhodil.

Navod sa nachadza v tom obale vo vnutri medzi tymy modrimi papiermi ktore su tam vlozene. Treba to len pozriet. I ja som si lamal hlavu ale nakoniec som pozrel lepsie a nasiel. Navod je v slovenskom jazyku.
misoft
08.01.12,11:22
mimotemy
avod musel byt prilozeny ked ze i ja som ho mal ale syn ho vyhodil.
Naučiť syna, aby najskôr pozrel, potom vyhodil.
duves
08.01.12,11:25
Digitalny kompas za 6€ je OK. Ale za 30-40€ je to šialenstvo. Nie je lepšie rovno kupit najlacnejsiu nemapovu GPS za 60€?
http://www.garmin.sk/img.asp?stiid=1020
Stefan2005
08.01.12,14:11
... Nie je lepšie rovno kupit najlacnejsiu nemapovu GPS za 60€?

... na dealextreme aj s mapami :)
duves
10.01.12,14:39
... na dealextreme aj s mapami :)
Pozeral som ebay, ale ceny tam nie su vyhodne. Koli komplikaciam by som to zvonku nekupoval (clo, DPH, zaruka)