PatrikMB
20.11.11,12:59


Dobrý deň,

mám tlačiareň EPSON BX320FW prepojenú s PC cez Wi-fi. Tlačenie a kopírovanie mi funguje a riadne komunikuje s PC, no skenovanie nie. Na tlačiarni zapnem režim skenovanie, vyberiem možnosť skenovanie do PC, ale je tam možnosť iba cez USB. Ako jedinú možnosť zvolím tú cez USB. Hneď po začatí vyskočí poznámka, že sa vyskytla chyba. Bez zvolenia cez USB ma ďalej ani nepustí. Ako mám skenovať ak je tam iba jedna možnosť a a to cez USB? Nie je zapotreby ešte niečo inštalovať, alebo pre-inštalovať ovládač. Je zapotreby dokúpiť USB kábel? Skenovanie potrebujem zo všetkého najviac. Prosím o rady. 

Veľmi pekne ďakujem
Viper
20.11.11,12:12
A ako chces skenovat cez USB port, ked tlaciaren nemas pripojenu k PC ???
Odpoved znie:
- ANO, potrebujes si kupit USB kabel
- ten kabel zapojis do PC a druhy koniec do tlaciarna
- pravdepodobne bude treba doinstalovat ovladace
PatrikMB
21.11.11,07:27
:cool:
PatrikMB
21.11.11,07:38
Lenže ako som už raz písal, Tlačiareň s PC komunikuje cez wifi a keď tlačím, tak PC si normálne nájde tlačiareň, PC pošle info cez Wifi a tlačiareň to normálne vytlačí. Prečo by to potom nemalo byť rovnako aj so skenerom len opačne. Tlačiareň pošle info cez wifi do PC.
sthruska
21.11.11,11:07
Nemám s tým skúsenosť, ale asi preto, že to je skener.
Tlačiareň sa zdielať dá ale skener nie!
KoxXxo
21.11.11,14:24
KoxXxo
21.11.11,16:20
V piatom dokumente máš návod.
misoft
21.11.11,17:28
Chyba je v tom, že on zadáva skenovanie na tlačiarni. Pokiaľ by dal skenovať z počítača ako požiadavku pre tlačiareň, muselo by to ísť, pretože by sa nadviazalo WiFi prepojenie s požiadavkou na skenovanie (od tlačiarne k PC je len odozva na požiadavku a potom následné odovzdávanie dát).
PatrikMB
21.11.11,18:28
Keď zadám skenovanie priamo z PC tak mi hneď vybehne chyba, ktorá vypíše, že skontrolujte tlačiareň či nevypisuje chybu, skontrolujte pripojenie wifi. Potom ešte vypíše, že si mám pozrieť príručku riešenia problémov, ale tam konkrétne alebo podobné nič nie je.
Premýšľam nad ovládačom skenera, ale nedáva mi to zmysel lebo sa to inštalovalo všetko naraz a všetko funguje okrem skenera.
misoft
21.11.11,18:38
Prečítaj si návod (KoxXxo dal link na stiahnutie návodu!) - tam je popísaný postup,ako to skontrolovať (nebol som lenivý a pozrel som si to)