ladislavmlynar
20.11.11,15:07
ahoj ludia mam problem s mojim notebokom asi 2,5 roka starím.ked ho chcem vypnúť cez štart tak začne vypínať stmavne objavi sa modra plocha a na nej žlté písmenká a počitač zase začne nabiehať.sem tam sa počas hovoru na skype vypne ale to urobil asi len 3 krat.neviem či mu zašibkalo ale mne už začína z neho a bojím sa že príde nemalá investícia na nový čo by som moc nerad.vopred dakujem za rady a názory.Laco:(
KoxXxo
20.11.11,16:23
2,5 roka- to je ešte mladý. Treba iba vykonať generálku.
ladislavmlynar
21.11.11,18:48
akú generálku?čo básnik hovorí touto vetou?mám tam aj obnovu systému,dokonca mi začal písať že mám len 3gb zo 4gb ram.tak poprosím o širšiu odpoved nakolko som lajk a amatér v jednom.dakujem.
KoxXxo
21.11.11,20:39
"Lajk a amatér" je blbá kombinácia. Treba to radšej niekomu zveriť.
Alebo najskôr vysaj vetracie prieduchy, potom vymaž zbytočné súbory, odinštaluj nepotrebné programy a toolbary z prehliadačov, zakáž zbytočné spúšťanie programov z autoštartu, povypínaj nepotrebné procesy pri spustení, aktualizuj všetky programy a operačný systém, nakoniec ešte defragmentácia a si hotový.
Vlado40
21.11.11,20:40
Ak máš XP 32bit. ,alebo Vistu OS 32bit. ,tak 3GB ram ukazuje správne.Pozri sa do biosu ,alebo pri štarte PC tam by malo ukázať tých 4GB.
gadgetmat
21.11.11,21:07
1GB stratenej pamate vyriesi instalacia 64bytoveho systemu.

A to ze robi notebook problemy pri vypinani je pravdepodobne z dovodu, ze sa nieco stalo operacnemu systemu (asi windows ze?)

Ono po 2,5 roku, to je zazrak ze windows zije (nie notebook, operacny system len), casto sa blbne (nie len mne, ale aj kamosom co poznam)

Mozno by to vyriesila cista instalacia operacneho systemu (predtym samozrejme zaloha)

to je taka tutovka - najrazantnejsie riesenie.

A ak nie toto, tak skus poodstranovat programy, ktore nepouzivas, alebo ten ktory si instaloval tesne predtym ako sa toto zacalo prejavovat.

Popripade mozes pouzit nejake free antispyware a anti malware programy, ktovie co tam je :)

popripade stlac CTRL + ALT +DEL (delete) a zobrazi sa ti spravca uloh, a pozri sa, ktory program ti zerie najviac CPU, alebo kolko ich tam mas.

Ono tazko asistovat takto cez forum, tieto moje rady su ale len uplne laicke, (dala by sa spravit diagnostika cez log subor, lenze to uz potom sa radsej obratit na viac IT fora :) ) ak sa teda nenajde clovek, co je to schopny spravit aj tu, kedze ludi je tu dost..

Ale nie je to neriesitelne, notebook pojde potom ako novy :) hardware (pocitac, notebook, fyzicno) ani tak nestarne, jedine sa zanasa prachom a tym sa namaha chladit a potom sa to prehrieva a moze "skolabovat" inac - pokial sa nieco nepokazi (co je caste, na odflaknutu robotu pasovej vyroby) tak to pojde :)

good luck
ladislavmlynar
21.11.11,21:17
Ďakujem moooc za rady.vsetko ok len jeden problemik windows bol instalovaný v noteboku zalohu cd nemam takže asi kupiť nový i ked mam aj cd key ale cd ee:confused: nuz tak to skusim znovu a uvidíme čo to spraví....ešte raz ďakujem!:)
mecky
21.11.11,21:20
tak staci win stiahnut z netu a pouzit key co mas

a mozno mas aj v ntb zabudovane nejake recovery
gadgetmat
21.11.11,21:25
cd key by si mohol mat na spodku notebooku.. na nalepke.. a win mozes podla mna stiahnut z netu, je to len kopia (pokial nepouzivas crack, tak to nie je nelegalne, opravte ma ak sa mylim. ) alebo ak nie, da sa vyextrahovat z registrov vo wine, napisem ako ak to nemas na spodku ntb :)
martin-nik
21.11.11,22:26
tiež keď môžem poradiť to bude len trebalo preinstalovať windows
newmind
22.11.11,18:05
1. Pokial mas "zasvineny" windows a 2,5 roka si s nim nic nerobil (cistenie, udrzba) treba to nanovo preinstalovat

2. ak je dole licencna nalepka - stiahni si win z netu...ale pozor tu istu verziu, ktoru si mal a najlepsie s odpovedajucou jazykovou mutaciou, cize pravdepodobne SK

3. Odporucam pouzivam program CCleaner, ktory je zdarma a cisti subory, odkladacie veci a hromadudu ineho bordelu, ktory sa casom "usadi" vo windows.

4. 2,5 rocny book hmm chcel by som vediet typ a znacku...ono je takym malym tajomstvom, ze booky bezne odchadzaju po 3ch rokoch, zalezi to samozrejme od mnozstva faktorov.

5. Investicia do noveho booku nie je nic strasne
sthruska
23.11.11,06:30
1. Pokial mas "zasvineny" windows a 2,5 roka si s nim nic nerobil (cistenie, udrzba) treba to nanovo preinstalovat

Tak s tým nesúhlasím. Väčšinou to stačí prečistiť a ide to v pohode. Taký System mechanic to zvláda celkom dobre. Pomôžu aj free programy

CCleaner
Eusing Free registry cleaner - len registre
AML Free registry cleaner

Ani jeden z nich nerobí problémy.