aristop
20.11.11,16:38
Prosím, Vás o pomoc!

Práčka "funguje" : zapne sa, voda natecie - vytecie a dost nepohne bubnom! Pred tym ani nezapla, bola vadna spirala.
Vycistil som rotor smirglom (bol cierny od uhlikov), aj isla tri razy a dost, teraz som to spravil znova a nic, tri krat sa iba pohla a dost! Pocujem ako programator zopne a vypne a dost, vypne celu pracku. Dakujem Vam.
misoft
20.11.11,19:27
Práčka "funguje" : zapne sa, voda natecie - vytecie a dost nepohne bubnom! Pred tym ani nezapla, bola vadna spirala.
Vycistil som rotor smirglom (bol cierny od uhlikov) no to si teda tomu dal - čistiť šmirgľom komutátor, aj isla tri razy a dost, teraz som to spravil znova a nic, tri krat sa iba pohla a dost! Pocujem ako programator zopne a vypne a dost, vypne celu pracku tak motorom to nebude - takto pracuje-nepracuje programátor. Krokový motorček síce otáča programátorom, ale ten nemusí spínať sekvenciu kontaktov.. Dakujem Vam.
A opravovať sám automatickú práčku, keď sa nevyznáš v slede spínania kontaktov = jasná záhuba.
Juraj Bindzár
21.11.11,20:50
Moja pračka funguje dobre iba asi tak 10 minút pred koncom prania sa vždy zastaví a aby som mohol dokončiť pranie musím vytiahnuť zástrčku a strčiť ju späť, potom sa práčka rozbehne a dokončí pranie. Iba jednoducho vypnúť a zapnúť nestačí . Chcel by som vedieť že či tam je chyba kontaktu alebo treba preprogramovať práčku?:mee:
lapejko
22.11.11,20:34
Mali sme pred rokom na takejto 10-ročnej problém s pretekajúcim semeringom a následne pridretým ložiskom na bubne. ložisko Fag aj semering sme zohnali, brat niečo na oske presústružil a fičí Ďalej.
misoft
22.11.11,20:37
alebo treba preprogramovať práčku? To ani neskúšaj! Ešte viac to dod*beš!
Juraj Bindzár
22.11.11,20:48
To ani neskúšaj! Ešte viac to dod*beš! Tak čo mám skúsiť?:)
misoft
22.11.11,20:52
Práčka (automatická) nie je jednoduchý stroj - má v sebe kopu elementov, ktoré bežný laik neopraví (často je potrebná výmena).
Moja rada (nezáväzná): servisman to opraví.
najag
23.11.11,07:48
Práčka (automatická) nie je jednoduchý stroj - má v sebe kopu elementov, ktoré bežný laik neopraví (často je potrebná výmena).
Moja rada (nezáväzná): servisman to opraví.

Pri porovnani ceny opravy pracky a ceny novej pracky, je asi lepsie si kupit pracku novu, alebo ak si na to trufas a si technicky zdatny, kupit staru rovnaku pracku na nahradne diely a opravit si sam.......
Juraj Bindzár
23.11.11,12:17
Pri porovnani ceny opravy pracky a ceny novej pracky, je asi lepsie si kupit pracku novu, alebo ak si na to trufas a si technicky zdatny, kupit staru rovnaku pracku na nahradne diely a opravit si sam....... Predpokladám že ani jeden z vás tu nie je opravár , iba tu rozdávate hlúpe radi o elementoch atď . opravár by povedal aspoň približne že v čom je problém ako napríklad vymeniť prepínač programov alebo niektorý integrovaný panel či reštartovať:-)))))) alebo ste ozaj opravári a bojíte sa že nebudete mať prácu keď prezradíte že v kde chyba.:)
AlaNR
23.11.11,12:39
Moja staručká práčka Eurotech nebola servisovaná 7 rokov, potom sa z ničoho nič odtrhol bubon, dali sme ju opraviť a zasa fičí už 6ty rok bez poruchy.
Ale musíme ju už vymeniť, je staručká, začala byť hlučnejšia a žerie elektrinu...
Ale bude mi za ňou ľúto... bábika moja...
najag
23.11.11,16:21
Predpokladám že ani jeden z vás tu nie je opravár , iba tu rozdávate hlúpe radi o elementoch atď . opravár by povedal aspoň približne že v čom je problém ako napríklad vymeniť prepínač programov alebo niektorý integrovaný panel či reštartovať:-)))))) alebo ste ozaj opravári a bojíte sa že nebudete mať prácu keď prezradíte že v kde chyba.:)

Je vidiet, ze asi nemate ani predstavu, aka je dnes zlozita automaticka pracka, najma jej riadiaca jednotka, ci programator. A aby sme boli na jasnom, opravar pri oprave automatickej pracky meni zasadne iba moduly pre danu pracku. Pretoze riadiacu jednotku - programator neopravuje nikto, hadze sa do kontajnera a aby ju opravar sam opravil, tak by musel byt profik z IT ,mat super znalosti z SW.......Servisny manual, kde ma specifikovane zavady a stanovene vyrobcom, aky je modul vadny a ktory ma teda aj vymenit, ten ma k dispozicii iba on sam, na internete pridete iba k nejakym suntovym, co je bezcenne. Oprava mechanickej zavady je jedna vec, oprava zavady, kde je chybny krok, postupnost, vynechana operacia je vec druha a zlozitejsia........a este na margo problemu, niektori vyrobcovia nedodavaju ani tu servisnu dokumentaciu.
misoft
23.11.11,16:21
Predpokladám že ani jeden z vás tu nie je opravár , iba tu rozdávate hlúpe radi o elementoch atď . opravár by povedal aspoň približne že v čom je problém ako napríklad vymeniť prepínač programov alebo niektorý integrovaný panel či reštartovať:-)))))) alebo ste ozaj opravári a bojíte sa že nebudete mať prácu keď prezradíte že v kde chyba.
Neviem teda, ak sa ti nepáči, čo ti tu ponúkame, tak sa na nás neobracaj a poraď sa priamo s odborníkom. Mnohí z nás poskytujú rady zo svojich skúseností, prípadne ako odborníci vo svojom odbore. To, že nikto neporadil podľa tvojich predstáv, ťa neoprávňuje konštatovať, že dávame hlúpe rady (kaťdý radí, ako vie). Tí, ktorí už niečo "opravovali", sa vždy (väčšinou) podelia s radami a skúsenosťami. Preto ak by tu bol opravár pračiek, tak by ti iste poradil. Aj najag naznačil určitý postup. Tiež je to hlúpa rada?
Juraj Bindzár
23.11.11,16:37
To čo naznačil najap to je dobré aspoň človek niečo pochopí .:)
elpka
25.11.11,12:37
treba zhodiť kryt pri motore a zapnúť práčku a pozrieť či sa rozbehne motor, ak nie, tak to môže byť kondenzátor, alebo priamo motor bude vadný, ale na motore je aj tepelná poistka, teda u väčšiny, ale u nej sa to skôr prejaví tak, že prebehne celý program a nenabehne odstredenie....ak to nebude v tomto, tak už potom len modulom, ale to už tu bolo spomínané, že ten sa mení kus za kus, servisáci ich neopravujú a tam by ťa mohla nemilo prekvapiť cena....ale daj si v servise aspoň spraviť diagnostiku, aby si vedel na čom si...
Juraj Bindzár
25.11.11,13:07
Kde je lepšie dávať tabletku proti vodnému kameňu ? Priamo do bubna , alebo do pracieho prášku ?
aristop
28.11.11,09:17
Dakujem, skusim, zhodim remen a ci pojde. Mne sa zda ako keby bol dade preruseny vodic, lebo,ked potocim bubon tak ju pohne...
vyskusam a dam vediet
gardenia
17.12.11,11:56
Dobrý deň, chcem sa spýtať zadávateľa témy "aristop", ako to poriešil, lebo nám sa dnes stalo to isté, netočí sa bubon. Ďakujem za rýchlu odpoveď.
aristop
21.12.11,07:40
Dobrý deň, ešte nie! Čakám na opravára. :-))
Ak Vy skôr poriešite dajte vedieť, ďakujem