mertinkova
20.11.11,19:21
Dobrý večer chcela by som sa opýtať, mám študenta ktorého by som chcela zamestnať na dohodu o brigádnickej práci študenta, mala by to byt pracovná činnosť sezónna - odpratávanie snehu, takže maximálne na pol roka, kolko mu môžem dať maximálny počet hodín týždenne a akú mzdy na mesiac maximálnu mu môžem dať pokial nechcem aby si platil sám zdravotku - teda aby mu neplynulá povinnosť odvádzať peniaze aj na zdravotku, - pri predpoklade ze bude zamestnaný na pol roka. Neviem či som totiž zákon pochopila dobre, nemal by presiahnúť viac ako polovicu normálneho pracovného času a DoBPŠ môžem uzatvoriť na maximálne 12 mesiacov, ale zákon dovoľuje aj kumulovať čas a mzdu, takže ked ho zamestnám na pol roka to mu môžem dať týždenne 20 hodín a na mesiac by mu vyšla mzda 320 €, alebo nie ?
mertinkova
20.11.11,18:37
Prosím skúste mi niekto poradiť. Dakujem.
Mila123
20.11.11,18:40
aj DoBPŠ je ok, potrebuješ k tomu iba potvrdenie zo školy, brigádnik má mať min. 15 rokov a dokončenú povinnú školskú dochádzku...
plat či mzda nie je ohraničená, RZZP nehrozí....
len sa mi zdá, že toho snehu nebýva tak veľa, aby brigádnik musel 20 hodín týždenne veľa...(ibaže by ste odpratávali nejaké námestie, .....)
mertinkova
20.11.11,18:56
No veď práve, že ide o veľmi veľký areál, a odpratať to v zime máte čo robiť aj celú noc, a ked ide o každú noc keby že snežilo tak to sa mu nazbiera. Len neviem kolko hodin maximálne by som mu mohla dať a akú maximálnu mesačnú mzdu by som mu mohla dať. Kolko by ste dali aj hodín týždenne aj mzdu mesačnú ?
Mila123
20.11.11,18:59
No veď práve, že ide o veľmi veľký areál, a odpratať to v zime máte čo robiť aj celú noc, a ked ide o každú noc keby že snežilo tak to sa mu nazbiera. Len neviem kolko hodin maximálne by som mu mohla dať a akú maximálnu mesačnú mzdu by som mu mohla dať. Kolko by ste dali aj hodín týždenne aj mzdu mesačnú ?
ja osobne netuším, za koľko by to niekto robil......
a ani koľko toho máte (m2).....
nemáte nejaké mechanizmy na odpratávanie snehu????
KEJKA
20.11.11,18:59
dohoda je ohraničená polovicou pracovného času, teda 20 hod týždenne je maximum.
Odmena nie je ohraničená, dohodnite si hodinovku, aj ked je to zasa riziko pre teba /akým tempom bude robiť?/.
mertinkova
20.11.11,19:04
A môžem dať študentovi dohodu o vykonaní práce čo bude práca vymedzená výsledkom, a tým pádom môže pracovať maximálne 350 hodín ročne, dohodu dam dobu neurčitú a mzdu mu dám maximálne 200 € aby neplatil verejne zdravotné poistenie, a dám mu podpísať vyhlásenie aby som neodvádzala daň - kedze nemá inde dohodu. Len neviem či študentovi - študent vysokej školy - denný, či mu môžem dať DoVP.
Mila123
20.11.11,19:06
A môžem dať študentovi dohodu o vykonaní práce čo bude práca vymedzená výsledkom, a tým pádom môže pracovať maximálne 350 hodín ročne, dohodu dam dobu neurčitú a mzdu mu dám maximálne 200 € aby neplatil verejne zdravotné poistenie, a dám mu podpísať vyhlásenie aby som neodvádzala daň - kedze nemá inde dohodu. Len neviem či študentovi - študent vysokej školy - denný, či mu môžem dať DoVP.
ZP si neplatí...a ani platiť nebude...už som ti to písala.....je poistencom štátu, v tomto prípade sa nesledujú dohody....
a dohody o vykonaní práce na dobu neurčitú???? IP neodporúčajú, a ne čo ti bude odpratávanie snehu v lete????
mertinkova
21.11.11,07:47
No dala by som mu do tej dohody aj iné upratovacie práce, len či tomu študentovi môžem dať DoVP hoc je študent.Ale sice zákon neprikazuje študentovi ked je študent že inú dohodu ako DoBPŠ nesmie uzavrieť, či?
KEJKA
21.11.11,08:14
môže byť aj DVP, aj DoBŠ.
mertinkova
21.11.11,09:41
Super dakujem, takže ked je student môžem mu dať dohodu aku chcem.