matt614
20.11.11,19:33
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, aký by ste mi odporučili reproduktor hlbkový + výškový do 20 litrovej reprobedne, môže byť aj s bassreflexom.
Ďakujem
allgreen
09.02.13,19:32
zdravim vsetkych! nechcem zakladat novu temu,tak sa skusim spytat tutu v tejto.
Chystam sa vymenit repra v novom aute,lebo tie originalne hraju dost mizerne,videl som ich na renault fore odfotene,tiez vyzeraju slabunko.
Radio vsak ostane povodne,aj ked tiez ma slaby vykon 2x15w no je origos zabudovane v pristrojovke a paci sa mi to tak.
Teraz je to asi takto..v pristrojovke 2x vysky..v predu dverach a vzadu dverach 130mm repraky.
Od radia necakam ziadny zazrak, ale vymenou reproduktorov by som rad vylepsil kvalitu zvukovu.
co by ste mi odporucili do dvery? Stredobass? Alebo koaxialny? Dvojpasmovy?
Vopred diky.
misoft
09.02.13,22:01
Skôr stredobass - výšky od dverí by k tebe moc nešli - už aj kvôli akustickej charakteristike priestoru auta.
allgreen
10.02.13,11:42
Skôr stredobass - výšky od dverí by k tebe moc nešli - už aj kvôli akustickej charakteristike priestoru auta.

diky spravim tak,vysky su hore na palubovke tie musia stacit a dole poguglim nejaky stredobas. A 4o sa tyka výhybky je ju tam potrebne davat? lebo ked uz to budem mat rozobrate, musi ist celi tapacir dole z dveri, nalepim na dvere z vnutra nejaky tlmiaci material
misoft
10.02.13,16:17
Repro výhybka - dáva sa kvôli rozdeleniu frekvenčného pásma - to aby signál nižších a stredných frekvencií šiel "dole" a vysoké primárne "hore".
Pokiaľ však máš na autorádiu audio výstupy pre vysoké a stredne/hlboké - vtedy nie je potrebná.
Na bassáky sa niekedy odporúča tlmenie dozadu - bude to "trieskať" :D dopredu (do vnútra). Dnešné moderné basáky to však nevyžadujú - výstupná charakteristika u nich je často upravená tlmením dozadu.
allgreen
10.02.13,19:06
to tlmenie vyzera na pohlad jednoducho,je to samolepiaca folia s vrstvou izolacie,je s tym lahka robota. Da sa to nejak zmerat, ci je na radiu vystup zvlast vystup na hlboke tony? napada ma jedine ze by som ' presvietil ' voltmetrom vyskovy + drot a dverovy + drot,ak budu spolocne je to jasne...nemylim sa? :)
noo ale kdesi som sa docital ze farebne oznacenie kablov,nemusi byt hned na prvy pohlad jasne,cize + zila moze mat aj hocaku farbu,nielen cervenu - ciernu...
viem toto zmerat obyc. voltmetron?ktory je plus a minus,aby som aj repro dobre zapojil..
misoft
10.02.13,21:53
.... záleží na výrobcovi, výrobku, type, modeli - tých možností je neúrekom - to by chcelo originál dokumentáciu
allgreen
11.02.13,11:22
uff taketo vedomosti nemam, skusim kupit komplet aj s vyhybkou, namotovat a už sa len tešiť ako to hrá
misoft
11.02.13,14:16
Ta ľem pošturac druciki do dzirkoch a idze še na to! :D:D:D
allgreen
11.02.13,15:11
Ta to u vas v mičigene pekne znie :D