benzoo1
20.11.11,21:05
Ahojte mám na vás otázočku ohľadom zateplenia rodinného domu,ktorý je konstrukčne-drevenné stojky,ktoré sú obložené heraklitom a chcem vediet či je dobrý nápad ho najskôr obyť osb doskami a potom by som chcel na tie dosky pripevnit nobasil FKD-S 60mm,čo si myslíte o mojom riešení ?máte niekto podobné skúsenosti s takýmto niečím ? ako áno bol by som rád keby ste mi poradili vopred dakujem .:)
lapejko
20.11.11,20:19
Takéto domy-staré-sú aj u nás, nevidím problém použiť na to kontaktný zatepľovací systém t.j. celoplošne lepenú vatu, prípadne ak by ste chceli zvýšiť požiarnu odolnosť Ytong Multipor, OSB mi pripadajú zbytočné.
benzoo1
20.11.11,20:30
ahoj dakujem za názor,ale potom je ťažko upevnit tie nobasilove dosky na ten heraklit nakoľko je to vlastne ako maslo,a ťažko sa človek trafí presne do stojky,myslím bez tých osb dosiek nemyslite ? hmmmmm ?
220870
20.11.11,22:09
Aká je celková skladba steny?Zvnútra!
Indeed
21.11.11,05:12
Heraklit je lisovana trava,:cool:

čím Vám štruktura Heraklitu pripomína maslo ?:eek:

niekedy sa na to davala klasická omietka ,,

ja myslím, že nejakou 16 mm OSB doskou nemožete nič pokaziť.
benzoo1
21.11.11,08:07
ahoj celkova skladba steny je taka ze ziadna :D jedn. drevenne stojky,ktore su obite tymi heraklitovymi doskami a medzi nimi neni nic,takze ziadna izolacia ani nic podobne a ak sa mi podari spravit zajtra doobeda foto tak sem vlozim
220870
21.11.11,08:28
Musíte interiér odizolovať od exteriéru paronepriepustnou fóliou.Inak tam tie osb dosky nemôžete dať.Rosili by a plesniveli.Skladba by mala od exteriéru vyzerať následovne.
Omietka
penetrák
lepidlo+ sieť
tepelná izolácia(vata ) OSB doska(nieje nutná aj je heraklit dostatočne nosný 40mm a viac)
drevenné stojky medzi ne vatu
paronepriepustná fólia
konštrukcia sadrokartonu
sadrokarton(2 vrstvy)zelený ,ak je to polyfunkčná stavba tak protipožiarny
povrchová úprava sadrokartonu.
kdesi tu na poradu asi pred rokom tu niekto vložil celý blog s asi 1000 fotografiami o stavbe takého heraklit domu ako máte vy.Určite by vám to pomohlo.
benzoo1
21.11.11,08:46
a neviete nahodou asi presny link na ten blog kde to uz je riesene ? dakujem inak za postup ale dom uz stoji takze napr ako vy pisete ze medzi drevenne stojky dat vatu to uz nieje mozne nakolko uz dom stoji .........