dolfort
21.11.11,02:48
ahojte poraďáci,
v sobotu som pozbieral za bedničku "zimných" jabĺk, máte návrhy čo s nimi?
Bojím sa že keď ich uskladním do pomerne teplej pivnice aby neutrpeli nejaký teplotný šok a nezačali mi hniť.
A do suda ich je príliš málo...
Vzhľadovo inak nie sú úplne krásne, veľkosťou taký stred. Odrodu bohužiaľ neviem :-(

Vďaka za vaše názory
pepsikova
21.11.11,03:46
..tie najkrajšie by som zjedla a ostatné zavariť...strúhané môžeš mať do koláča, na štvrťky zase s klinčekom ako kompót, uvarené a pomixované zase ako výživu...za bedničku nie je až tak veľa, aby sa ti do vianoc pokazili...
dolfort
21.11.11,09:42
..tie najkrajšie by som zjedla a ostatné zavariť...strúhané môžeš mať do koláča, na štvrťky zase s klinčekom ako kompót, uvarené a pomixované zase ako výživu...za bedničku nie je až tak veľa, aby sa ti do vianoc pokazili...

Dobre radíš, diki! Ono tých bedničiek z iných zdrojov je trochu viac, takže jabká možeme doma hltať aj celé dni do vianoc. ;-)
BIZAL
21.11.11,09:46
[QUOTE=dolfort;1898783]ahojte poraďáci,
v sobotu som pozbieral za bedničku "zimných" jabĺk, máte návrhy čo s nimi?
Bojím sa že keď ich uskladním do pomerne teplej pivnice aby neutrpeli nejaký teplotný šok a nezačali mi hniť.
A do suda ich je príliš málo...
Vzhľadovo inak nie sú úplne krásne, veľkosťou taký stred. Odrodu bohužiaľ neviem :-(

Kazde jedno zabalit osobitne do novinoveho papiera a poukladat naspat do debnicky. Skladovat v pivnici. Vydrzia celu zimu, nic sa im nestane.

PS: chutia lepsie ako prave odtrhnute:)