Juro Vavreček
21.11.11,13:22
Dobry den prajem,

S tymto problemom som uz toho pochodil po lekaroch velmi vela, takze uz velmi neverim, ze mi niekto poradi, ale skusim. Mam problem s nosovou dutinou a to taky, ze mam pocit, akoby sa mi tam nejaky nafuknuty balon presuval z jednej strany na druhu, podla toho na ktorej strane lezim napr. Tu stranu nosa mam potom zcasti upchatu, ale vytok z nosa mam len zriedkavo. "Upchata" strana ma potom po case v olasti okolo oka zacne boliet, pricom po presune na druhu stranu sa uvolni. Nemam pocit, zeby to bola sezonna zalezitost, mozno v lete je to lepsie a v zime horsie. Alergologicke vysetrenia boli vzdy negativne, resp. mam slabu reakciu na Ambrozie. Prepazku mam operovanu, ale stale je posunuta mierne vpravo (na tej strane je aj bolest "otravnejsia"). Najnovsie mam z ORL abmulancie predpisany Nasonex, ale nemam pocit zlepsenia. V podstate len hladam, ci nenajdem niekoho s podobnymi skusenostami a pripadne radami ako to riesit. Posledna "rada" lekarov bola naucit sa s tym zit, lebo alergia moze byt na hocico a neda sa vzdy identifikovat.
Dakujem za pripadnu odpoved,

Juro
pasuliatko
21.11.11,13:28
o alergii pochybujem...
Zužu
21.11.11,13:50
Raz som ležala v nemocnici s jednou pani, ktorá mala podobné problémy, diagnostikovali jej cystu v nosovej dutine, ktorú jej operovali. Ja mávam polypy a tiež keď už sú veľké, tak sa mi to tam správa podobne. Vtedy sa už nosom dýchať dá len pod silnými liekmi /prednison/ a operačne. Alergiu mám silnú, dá sa pod kontrolou udržať liekmi a naozaj sa treba naučiť s tým žiť. Už ju mám roky.
mamina jana
21.11.11,14:23
ahoj, ťukla som na tvoju tému, pretože som alergická a už sa u mňa alergia prejavila rôznymi spôsobmi. Nenapíšem ti: "áno, je to alergia" alebo "nie, nie je to alergia". Len ťa poprosím, aby si sa začal sledovať. Sleduj kedy sa to zhorší, ale všetko , napr.: zostala mi zima, prípadne sa ochladilo - zhoršilo sa to, dal som si do nosa tie a tie kvapky, paralen som užil, som chorí, mám teplotu, žena používa novú aviváž, alebo zmenila parfém - zlepšilo sa to. Takéto veci sleduj a zapisuj si. Dosť pomôže, ked si spomenieš kedy presne to začalo a čo sa vtedy zmenilo (totiž v období ked sa to začalo,si niečo zmenil alebo prišlo niečo nové čo tvoj problém aktivovalo, napríklad si sa stretol so silným alergénom). Môže sa ti to zdať smiešne, ale každá maličkosť pomôže pri identifikácií a následnej liečby problému/choroby.
Taktiež píšeš, že máš operovanú prekážku v nose. Nepíšeš, či tie problémy si mal aj pred operáciou.
Poznám paniu od nás z dediny, ktorej nedávno operovali prekážku v nose. Dali jej potom kvapky do nosa, ale ona pri užívaní kvapiek udávala pocit "akoby jej niečo sedelo na pľúcach". Kvapky zmenili, ale ten pocit má stále. Tak jej lekár povedal, že má vydržať.
Taktiež ti nemusí robiť dobre látka obsiahnutá v liekoch, ktoré trvalo užívaš. Napríklad ja sama nemôžem užívať antikoncepciu, pretože látka nachádzajúca sa vo všetkých druhoch antikoncepcie mi spôsobuje krvácanie a nie slabé.
Jednoducho to môže byť čokoľvek, tak je najlepšie keby si sa začal sledovať a ak to je alergia,tak ti to pomôže identifikovať alergén. Taktiež k tomu lekárovi, čo ti povedal, že sa máš s tým naučiť žiť, už viac nechodievaj. Najdi si iného! (ak toto povie nejaký lekár, tak to znamená, že je na p...... )
mamina jana
21.11.11,14:26
mamina jana
21.11.11,14:39
Juro Vavreček
21.11.11,15:59
Dakujem za nazory.
Cystu by mi snad nasli rontgenom, krvou, resp. niecim inym, lebo robili mi snad vsetko na svete.
Sledovat sa takym sposobom, ako hovoris, si neviem celkom predstavit, lebo by som sa z toho asi zblaznil.
Podla mna je alergia vo velkej miere aj ovplyvnena psychikou, to je to co som uz vypozoroval, ci sa tym viac zaoberam, tym sa mi zdaju priznaky horsie :) a takymto podrobnym sledovanim by som fakt dopadol zle.
Skor ma prekvapuje, ze som este nestretol cloveka s podobnymi symptomami a lekari su v tomto smere bezradni a priznavaju, ze alergologia je z velkej casti neprebadana veda.
Nebolo by zle mat taky sprej, ktory by prerazil vsetko cez mrtvoly, urobil by mi tam priechod ako letisko a bolo by po probleme :D nieco ako nasivin ale s dlhotrvajucim ucinkom...
mamina jana
21.11.11,16:31
sledovať sa je jedná vec, ale čakať kedy mi príde zle alebo nie je druhá vec. Ked si moju radu pochopil tak, že ráno vstanem a nič iné nebudem robiť len čakať kedy sa tá bublina v nose zhorší je aj druhá vec. Ak si to takto pochopil, tak sme sa "minuli v scenári". Ja som ti iba písala to, aby si si zaznačil a odsledoval čo sa stane alebo s čím sa stretneš ked sa bublina zhorší. Nie že jeden den ťa prejde auto a druhý den sa budeš čudovať prečo ťa bolí telo. Tvoj postreh, že alergia je ovplyvnená psychikou, neviem na čo narážaš, ale aby ti bolo úplné jasné väčšina alergikov si za den ani nespomenie, že sú na niečo alergický. To, že sú lekári pri tebe bezmocní, môže byť aj preto, že im nie si schopný poskytnúť informácie, ktoré potrebujú pri diagnostike vedieť. Napríklad nebol si mi schopní napísať odpoved na to či sa ti tvoj problém vyskytoval aj pred operáciou. Prípadne ten tvoj problém môže byť aj psychického dôvodu.... ako si už písal........(to čo si o tom začínam myslieť radšej nenapíšem lebo by ma admin vymazal) Čo sa týka tvojho častého užívania nasivinu, tak predpokladám, že o pár mesiacov tu založíš novú tému.
pasuliatko
21.11.11,17:04
trebalo by sa poradiť ešte aj s iným ORL lekárom
BIZAL
21.11.11,17:07
Dobry den prajem,

S tymto problemom som uz toho pochodil po lekaroch velmi vela, takze uz velmi neverim, ze mi niekto poradi, ale skusim. Mam problem s nosovou dutinou a to taky, ze mam pocit, akoby sa mi tam nejaky nafuknuty balon presuval z jednej strany na druhu, podla toho na ktorej strane lezim napr. Tu stranu nosa mam potom zcasti upchatu, ale vytok z nosa mam len zriedkavo. "Upchata" strana ma potom po case v olasti okolo oka zacne boliet, pricom po presune na druhu stranu sa uvolni. Nemam pocit, zeby to bola sezonna zalezitost, mozno v lete je to lepsie a v zime horsie. Alergologicke vysetrenia boli vzdy negativne, resp. mam slabu reakciu na Ambrozie. Prepazku mam operovanu, ale stale je posunuta mierne vpravo (na tej strane je aj bolest "otravnejsia"). Najnovsie mam z ORL abmulancie predpisany Nasonex, ale nemam pocit zlepsenia. V podstate len hladam, ci nenajdem niekoho s podobnymi skusenostami a pripadne radami ako to riesit. Posledna "rada" lekarov bola naucit sa s tym zit, lebo alergia moze byt na hocico a neda sa vzdy identifikovat.
Dakujem za pripadnu odpoved,

Juro

zeby Polip?

odporucam konzultovat s ajurvedskym lekarom, anglictina potrebna
petermikuláš
01.12.11,09:54
Pokiaľ ste mali alergologické vyšetrenia negatívne tak tú alergiu by som asi vylúčil.