LubosBo
21.11.11,12:52
Konecne som sa po 6tych rokoch odhodlal ist k zubarovi a zistil som, ze v tej budove uz peknych par rokov zubar nesidli. Tak som zacal hladat na nete a zistil som, ze ukoncil svoju cinnost pred piatimi rokmi. Telefonoval som aj na vedenie tej budovy, kde sidlil moj zubar, ale tam mi nevedeli povedat po tolkych rokoch ci a kto prevzal jeho pacientov ak vobec prevzal. Ak jeho pacientov, teda aj mna prevzal iny zubar, da sa to nejak zistit ktory?

P.S. Neviem ci predpokladam spravne, ale ked ten moj zubar ukoncil cinnost a ak jeho pacientov, teda aj mna, prevzal iny zubar, predpokladam, ze mohol prevziat len zubne karty, zaznamy, ale zmluva o poskytovani zdravotnej starostlivosti nemala ako na neho automaticky prejst, kedze ja som s nim zmluvu neuzavrel. Neviem ci je moj predpoklad spravny, ale ak ano, tak vlastne ja by som na zaklade tohto predpokladu mohol vlastne uzavriet aktualne zmluvu o posktovani starostlivosti s akymkolvek zubarom.

P.S.2 Co ak moj predpoklad neplati a presla moja zmluva o poskytovani zdravotnej starostlivosti automaticky k niekomu a ja uzavriem zmluvu o poskytovani zdravotnej starostlivosti s niekym inym? Pre mna by to az taky problem nemal byt a zrejme nebude, ale predpokladam, ze ten zubar by mohol mat problem zo ZP. Alebo mu ZP oznami, ze mam zmluvu aj niekde inde, nic mu teda ZP na mna nepreplati a zubar to necha na mne, aby som to dal do poriadku? a vybral si koho chcem vlastne mat zubara?
Zdenka 0705
21.11.11,13:19
ak si nebol u zubára 6 rokov, ako píšeš, tak sa prichystaj na to, že aj tak budeš všetko u akéhokoľvek zubára platiť - nemáš preventívne prehliadky 1x ročne... a čo by mu za Teba ZP mala preplácať, keď si u neho nebol 6 rokov? ... zubári nemajú kapitačné platby ako napr. praktickí lekári alebo gynekológovia,...
LubosBo
21.11.11,14:56
Neplet tu preplacanie. To mna nezaujima a viem, ze si budem musiet tento rok platit vsetko zo svojeho. Ak pokial tento rok stihnem preventivnu prehliadku, ktoru si zaplatim zo svojeho, buduci rok uz budem mat preventivku za minuli rok (teda tento) a teda narok na preplatenie ukonu. To mam priamo z VSZP potvrdene. Cez poistovnu som chcel zistit, ci mam aj niekde zmluvu zo zubarom, alebo ci mam vobec nejako zazmluvneho, ale pracovnicka mi povedala, ze to nevie zistit. Mna hlavne zaujima to co som pisal vyssie.

Toto teraz neberme do uvahy

Alebo mu ZP oznami, ze mam zmluvu aj niekde inde, nic mu teda ZP na mna nepreplati a zubar to necha na mne, aby som to dal do poriadku?

To som napisal v suvislosti takej ako napisal, staci si precitat moj vrchny prispevok. Tento rok, kedze si budem musiet zaplatit vsetko zo svojeho, tak to pojde mimo ZP. Lenze buduci rok, ked uz budem mat preventivku za minuli rok (teda tento), uz to pojde cez ZP. A v tomto ja vidim problem. Ak ZP neuzna zmluvu z mojim novym zubarom, z dovodu, ze mam zazmluvneneho niekde ineho o ktorom ale ja neviem, tak vlastne nebude platit ta preventivka a teda bez preventivky vsetko platim ja. Preto sa v tom prispevku P.S.2 pytam nato, naco sa pytam, aby sa nemohlo stat takato situacia.
arizona
21.11.11,15:14
Urcite mas nejakeho zubara,kde patris podla bydliska.Skus sa spytat po susedoch,hlavne starsi ludia budu vediet,ti zvacsa chodia k svojmu "obvodnemu".

Ale zubara si mozes vybrat akeho chces,nemusis ist k nejakemu konkretnemu iba podla bydliska. Nakolko si nebol na prehliadke dlhe roky,nikomu si nemohol podpisat zmluvu.
Mne dava zubar z casu na cas podpisat novu zmluvu /myslim, ze je to na pol roka/
LubosBo
21.11.11,17:59
Praveze ten zubar nebol obvodny, ale zo susedneho mesta a nikto zo znamych k nemu nechodil, takze sa nemam koho spytat.

Ja som puntickar a zmluvu ked som isiel k nemu mam odlozenu, je tam uvedene, ze plati na dobu neurcitu.
pepsikova
21.11.11,18:04
..no o tom punktičkárstve si dovolím troch diskutovať...ako taký by si nemal 6-ročnú absenciu u zubára...a myslím, že keby si behol do svojej zdravotnej poisťovne, možno by vedeli, u koho sa teraz nachádza tvoja zubná karta...
...a pokiaľ viem, zmluva s lekárom sa zakladá každý rok, aspoň mne môj stomatológ dá každý rok pri preventívke podpísať bumagu o zdravotnej starostlivosti...ale možno je to tiež puntičkár-ale v inom smere:)...
ivka70
21.11.11,18:12
Informuj sa vo svojej zdravotnej poistovni, ktory zubar ta mal naposledy v evidencii.
To je asi najschodnejsia cesta.
Martasch
21.11.11,18:22
Zmluva neprechádza automaticky na iného lekára, dokonca aj pri zmene lekára fyzickej osoby na sro-čku sa museli podpisovať nové zmluvy, aj keď ordinuje ten istý lekár. Čiže zmluvu môžeš uzatvoriť z hociktorým lekárom v tom problém nebude. Neviem ako je to u vás, ale nájsť voľného lekára je problém. Vtedy ťa musí vziať zubný lekár v tvojom obvode /ak nevieš kto to je, povedia ti to v zdravotnej poiisťovni/.
Katy a R
21.11.11,18:41
No po správnosti sa naozaj treba odhlásiť od "starého" zubára .. keď chceš ísť k novému. (aj dokumentáciu treba - niektorí dávajú komplet, niektorí len načarbú pár slov ná výmenný lístok;) )
Ale, ak už máš vyhliadnutého nového zubára (podotýkam, že nájsť nového zubára nemusí byť až také jednoduché, pretože majú veľa pacientov, nových už veľmi nechcú brať:mee: ) - tak ti toto aj sestrička povie ;) .. a mohla by poradiť čo a ako v takejto situácii:confused: (ukončená činnosť). predpokladám, že to pôjde:):confused:
buchač
21.11.11,18:48
Praveze ten zubar nebol obvodny, ale zo susedneho mesta a nikto zo znamych k nemu nechodil, takze sa nemam koho spytat.

Ja som puntickar a zmluvu ked som isiel k nemu mam odlozenu, je tam uvedene, ze plati na dobu neurcitu.

Ja ešte väčší ...na mňa má málokto .........;):---:D..

Archív zdravotných kariet


http://www.porada.sk/t176396-archiv-zdravotnych-kariet.html
Martasch
25.11.11,06:15
LubosBo, ak máš problém s lekárom už vyriešený, napíš ako. Bude to rada pre ostatných ako postupovať.