Tonicka
21.11.11,17:22
Chcem sa opýtať, keď pracuje clovek na dohodu o vykonani prace počas roka 2011 a strhavaju mu daň ... tak si moze v roku 2012 podať danove priznanie a daň mu danový úrad vratí??? Alebo to už zrusili? Za skore odpovede voped dakujem.. A kolko moze zarobit clovek na dohodu ked je na urade prace , aby ho nevyradili , kolko je maximalny zárobok..
Xanti
21.11.11,16:25
Chcem sa opýtať, keď pracuje clovek na dohodu o vykonani prace počas roka 2011 a strhavaju mu daň ... tak si moze v roku 2012 podať danove priznanie ano môže
a daň mu danový úrad vratí??? ano vráti
Alebo to už zrusili? nie nezrušili
Za skore odpovede voped dakujem.. nie je začo
A kolko moze zarobit clovek na dohodu ked je na urade prace , aby ho nevyradili , kolko je maximalny zárobok..139,90 eur mesačne v texte modrým.
katka 23
21.11.11,16:28
maximálny zárobok na dohodu je 139,91 €
odpočítateľná položka na rok 2011 je 3559,20 €
zk24
21.11.11,16:28
3559,30
katka 23
21.11.11,16:31
zk24 ďakujem za opravu
Katarina
21.11.11,16:33
Mňa by zaujímalo, ak má niekto trvalý pracovný pomer, a u toho istého zamestnávateľa príjem z dohody o vykonaní práce, a ak si bude robiť daňové priznanie sám typ A či je povinný uviesť príjem z dohody. Pýtam sa, lebo ak som dobre informovaná daň z dohody sa už nepovažuje za zrážkovú ale preddavkovú.
zk24
21.11.11,16:35
Mňa by zaujímalo, ak má niekto trvalý pracovný pomer, a u toho istého zamestnávateľa príjem z dohody o vykonaní práce, a ak si bude robiť daňové priznanie sám typ A či je povinný uviesť príjem z dohody. Pýtam sa, lebo ak som dobre informovaná daň z dohody sa už nepovažuje za zrážkovú ale preddavkovú.


Ano ide o preddavkovu dan. A príjmy z dohody podliehajú dani z prijmov a preto ich zahrnie do danoveho priznania.
Katarina
21.11.11,16:46
Ano ide o preddavkovu dan. A príjmy z dohody podliehajú dani z prijmov a preto ich zahrnie do danoveho priznania.

Ďakujem, aj keď si ma nepotešila, bude sa celý príjem z dohody zdaňovať, nezdaniteľná čiastka sa vyčerpala z príjmu z TPP. Tušila som, že to bude takto, ale čo už.
Mila123
21.11.11,16:48
nemusí si podávať DP typ A, môže mu urobiť aj zamestnávateľ RZD.....
Katarina
21.11.11,17:49
nemusí si podávať DP typ A, môže mu urobiť aj zamestnávateľ RZD.....

Ano, v tomto prípade, keď sa príjem z dohody musí uviesť do DP nemá význam, aby si robil daňové priznanie sám.
JANULA999
04.01.12,13:27
Prosím, Vás daň z príjmu - dohodári. To sa posiela na účet Daň z príjmov zo závislej činnosti? Chcem to posielať odvody a nechcem to pokašlať.Daň z príjmu vyberaná zrážkou to je niečo iné, že? Díky:rolleyes:
zk24
04.01.12,13:56
Prosím, Vás daň z príjmu - dohodári. To sa posiela na účet Daň z príjmov zo závislej činnosti? Chcem to posielať odvody a nechcem to pokašlať.Daň z príjmu vyberaná zrážkou to je niečo iné, že? Díky:rolleyes:

príjem z dohod je na základe §5 - a teda "dan z príjmov zo závislej cinnosti".
Dan zrázková z týchto príjmov už neexistuje, takze posielas na závislú činnosť.
Tara1
05.01.12,09:35
Prosím o radu. Včera sme zistili, že za celý rok 2011 sme z dohody neodvádzali do garančného fondu....nejaký škriatok v upgrade..
Ako by sme to čo najmenej komplikovane dali do poriadku? Aby nemuseli byť opravné výkazy za každý ...ale asi sa tomu nevyhneme.
Prosím vaše názory - ďakujem.
tweedle
05.01.12,09:48
doplatiť garančný fond a za každý mesiac opravný výkaz, nijak inak sa to podľa mňa riešiť nedá,,,
Tara1
05.01.12,10:46
vďaka, len som myslela, či by to nešlo nejako sumárom v 12 mesiaci opraviť
nikulik
06.01.12,22:19
No neviem ci by sa to nedalo aj inac, lebo napr. ja mam v programe taku moznost pri jednotlivej vyplate ktoru spracuvavam, ze v zlozkach mzdy mam take nieco ako oprava jednotlivych poisteni, za zamestnanca ale aj za zamestnavatela. Tam sa uvedie sadzba z ktorej to rata a suma ktoru chces zrazit alebo pripocitat. Myslim ze aj par rokov dozadu som tak opravovala vykazy, ze nie opravne mi bolo povedane, ale opravit v danom mesiaci,myslim ze to bolo za zamestnanca ktory mal spätne priznany invalidny dôchodok a bolo treba zmenit trosku odvody spätne.