holubbn
21.11.11,16:36
Prosim Vás o radu ked si zoberieme hypotéku na novy rodinny dom tak založime napr.rodičovsky dom a dostaneme peniaze alebo ako ?
Totišto mame len 20 ár pozemok .Plany zaplatime z akych zdrojov z banky ?
Nemame nič iba ten pozemok a ja som murár oplati sa nam stavať alebo to mame nehať tak?
Xanti
21.11.11,15:43
Najlepšie info Ti dajú v banke,
môžeš založiť rodičovský dom, a po vystavaní, túto zábezpeku preložíš z rodičovského na vlastný dom.
Oplatí sa Ti stavať, ak budeš mať peniaze tak sám postavíš.
holubbn
21.11.11,15:48
Xanti ano v banke niečo sme sa pitali no na tie plany som zabudol .
Inak dik robim si take nadeje že ...
Xanti
21.11.11,15:50
No neviem,
prečo ťa trápia plány, myslím že to patrí tiež k výstavbe. A čo ti povedali v banke? Hm? .. :)
holubbn
21.11.11,15:55
V banke je možná hypotéka, ak založíme starkin dom.
a tie plány budú asi v tom, neviem, opytam sa.
Xanti
21.11.11,15:57
Netreba sa báť,
treba pripraviť otázky sumy a papiere a ísť pripravený do banky. A robiť si poznámky, ved iste nenavštíviš len jednu banku, ale viac na porovnanie, kde ti dajú najlepšie podmienky.
BIZAL
21.11.11,16:04
Prosim Vás o radu ked si zoberieme hypotéku na novy rodinny dom tak založime napr.rodičovsky dom a dostaneme peniaze alebo ako ?
Totišto mame len 20 ár pozemok .Plany zaplatime z akych zdrojov z banky ?
Nemame nič iba ten pozemok a ja som murár oplati sa nam stavať alebo to mame nehať tak?

ak by si zohnal nejake vl. zdroje, mohol by si vystavat meter /treba este prezistit ten meter/ a uz by si mohol dat do zabezpeky svoj dom. samozrejme podla toho, ci ho chces velky, podla toho tie vl. zdroje...
BIZAL
21.11.11,16:05
v banke na 30 rokov preplatis 100%
avalik
21.11.11,16:20
BIZAL (http://www.porada.sk/member.php?u=243203) Dnes, 18:05
v banke na 30 rokov preplatis 100%




tak si ma zobrat hypoteku u nebankovky? - tam to bude mat vyhodnejsie?
BIZAL
21.11.11,16:22
nie, len som dala informaciu. pred mesiacom som si to zistovala. samozrejme, ze cim skor splati, tym menej % preplati. Pytal sa aj, ci ma stavat. Je to diskutabilne. Pokial stavat chce, nemal by to odkladat. Pokial si nie je isty, musi si zvazit pre a proti. Ja som si tak zvazovala...ci dom je realne v mojich moznostiach, ci to pre man nebude nadstandard, na ktory nemam.
holubbn
21.11.11,16:30
BIZAL dobre ,dobre už sa len poinformujem v bankach.
BIZAL
21.11.11,16:35
BIZAL dobre ,dobre už sa len poinformujem v bankach.

mozno by ti aj bolo vyhodnejsie ist do agentury, kde maju tieto sluzby pod jednou strechou a nebudes musiet behat po vsetkych bankach. oni ti spravia prieskum vsetkych bank. je to zdarma. nepreplatis, pretoze oni dostavaju /v pripade, ak vezmes uver/ proviziu od bank, nie od teba. ak nevezmes uver, budes mat ten prieskum.
kezeso
22.11.11,08:04
Počítaj s tým, že si musíš dať vypracovať znalecký posudok na hodnotu tvojej stavby /babkinej/ a dostaneš zhruba polovicu vo forme hypotéky. Keď dostaviaš môžeš prepísať zábezpeku na svoj nový dom, stojí to okolo 100 - 150 €.
expeeert
22.11.11,08:46
Počítaj s tým že na ten dom ti treba minimálne 50 - 60 000 € aj keď to bude jednoduchý projekt a budeš to realizovať svojpomocne. taktiež aký máš prístup k inžinierskym sieťam a pod.
Nuž ale bývanie v dome sa nedá porovnať oproti bývaniu v byte, takže je to na tebe a čo sa týka založenia, ako už bolo spomenuté na to ti dajú najlepšiu odpoveď priamo v tej ktorej banke.
Martin Vacho
23.11.11,17:59
Ak chceš vedieť, či by si dostal potrebnú výšku hypotéky môžeš si nechať schváliť úver aj bez špecifikovanej nehnuteľnosti. Ušetríš tak na znaleckom posudku aj projekte. Keď budeš mať istotu, že dostaneš požadovanú sumu, potom si môžeš brať na seba výdavky.
Nemusíš sa báť, že budeš viazaný schválený úver aj čerpať. Kým úverovú zmluvu nepodpíšeš k ničomu sa nezaväzuješ. Ak v niektorej banke budú tvrdiť, že po podpise úverovej zmluvy budeš platiť poplatok z nedočerpanej sumy, potom to nie je problém keď nezačneš hypotéku čerpať nie je čo nedočerpať :o)
Neboj sa pýtať v banke alebo aj tu Ti vždy niekto poradí...