Kvaka
21.11.11,16:54
Máte niekto skúsenosti s takouto baktériou? Najmä s potrebou liečby a dĺžkou liečenia. Na internete je množstvo rôznych informácií, ale mnohé si navzájom odporujú.
BXLmiami
21.11.11,18:38
To,že si navzájom odporujú neznamená že to čo tam je napísané,nie je pravda.
aaddaa
21.11.11,18:55
Ahoj nás malý keď mal 1,5 roka mal dlhodobo túto pliagu v hrdle. Keďže atb podľa krčnej na túto baktériu sú aplikovateľné až po 18tke, chodili sme každý druhý deň na krčné na dezinfikovanie hrdielka. Čistila mu to ioxom. Neskôr to zmizlo. Ale bol to jej len druhý pacient, čo mal túto pliagu v hrdle.
Kvaka
21.11.11,20:19
To,že si navzájom odporujú neznamená že to čo tam je napísané,nie je pravda.
No nerozumiem celkom. Predpokladám, že to závisí od problémov, ktorý ten nosič alebo chorý má, ale zrejme aj od veku pacienta. Jeden názor je napríklad tu: http://poradne.rodinka.sk/viewtopic.php?t=4837. Mne tam vadí napr. časť odpovede lekárky, citujem: Ak Vas syn uzival ATB, je velmi pravdepodobne, ze tu bakteriu uz ani nema.
No ale v otázke mamičky sa spomínajú ATB Zinnat, ktoré na túto baktériu neúčinkujú, aspoň podľa zatiaľ dostupných zdrojov, okrem toho jej syn mal opakovanú infekciu ucha, a ešte mu odporúča aj to očkovanie v takom stave, bála by som sa.
Takže názor prvý, zľahčujúci situáciu, zrejme polopravdivý. Takých bolo na internete aj viac, rovnako aj úplne opačných názorov.
Našla som aj presnejšie informácie http://pathmicro.med.sc.edu/Slovak/slovak-bact-chapter15.htm
Takže je nebezpečné mať takúto baktériu, najmä ak je nosič často s malými deťmi, nie? Nehrozí prenos infekcie, či ochorenie? Alebo pri nedoliečení sa môže vytvoriť rezistencia aj na toto ATB, potom už len nedostať zápal pľúc. :)
Zaujíma ma, či postačuje napríklad liečba Ciprofloxacínom 500mg po dobu 5 dní. Všade sa píše o dlhodobejšej liečbe, pričom toto bolo jediné ATB, na ktoré baktéria nebola rezistentná.
BXLmiami
23.11.11,03:26
Ono to závisí od človeka.Bakterií sa báť netreba,sú naši súputnici od narodenia a to ako sa prejavia,závisí od našej kondície.Cím je lepšia,tým menší problém,čím je kondícia horšia,tým je problém väčší.
aaddaa
25.11.11,12:14
Inak ešte k tomu očkovaniu, my sme očkovanie na mmr vynechali, práve aj kvôli opakovaným nálezom baktérii v hrdle. Doterz ho ani nemáme, už má 3 roky a 8 mesicov.
petermikuláš
01.12.11,08:44
No nerozumiem celkom. Predpokladám, že to závisí od problémov, ktorý ten nosič alebo chorý má, ale zrejme aj od veku pacienta. Jeden názor je napríklad tu: http://poradne.rodinka.sk/viewtopic.php?t=4837. Mne tam vadí napr. časť odpovede lekárky, citujem: Ak Vas syn uzival ATB, je velmi pravdepodobne, ze tu bakteriu uz ani nema.
No ale v otázke mamičky sa spomínajú ATB Zinnat, ktoré na túto baktériu neúčinkujú, aspoň podľa zatiaľ dostupných zdrojov, okrem toho jej syn mal opakovanú infekciu ucha, a ešte mu odporúča aj to očkovanie v takom stave, bála by som sa.
Takže názor prvý, zľahčujúci situáciu, zrejme polopravdivý. Takých bolo na internete aj viac, rovnako aj úplne opačných názorov.
Našla som aj presnejšie informácie http://pathmicro.med.sc.edu/Slovak/slovak-bact-chapter15.htm
Takže je nebezpečné mať takúto baktériu, najmä ak je nosič často s malými deťmi, nie? Nehrozí prenos infekcie, či ochorenie? Alebo pri nedoliečení sa môže vytvoriť rezistencia aj na toto ATB, potom už len nedostať zápal pľúc. :)
Zaujíma ma, či postačuje napríklad liečba Ciprofloxacínom 500mg po dobu 5 dní. Všade sa píše o dlhodobejšej liečbe, pričom toto bolo jediné ATB, na ktoré baktéria nebola rezistentná.

1. ak je akékoľvek dieťa čo len trochu choré /napr. nachladnuté/ tak sa neočkuje!
2. pseudomonády bývajú na rôzne ATB rezstentné, teda neúčinné
3. na to aby ste vedeli aké ATB má Vaše dieťa užívať je potrebné najskôr urobiť u lekára výter, zaslať do labáku a oni urobia aj tzv. citlivosť teda stanovia ATB na ktoré je tá Vaša konkrétna pseudomonáda citlivá a na ktoré je rezistentná. Ak sa totiž budete liečiť ATB na ktoré je rezistentná tak je to plne neúčiinné ak sa bude liečiť ATB na ktoré je citlivá, ale v nízke dávke, bude to tiež neúčinné a navyše vytvorí si novú rezistenciu na ďalšie ATB. Takže lekár musí na základe stanovenej citlivosti z labáku určiť druh ATB a aj presnú dávku a aj dobu užívania. Inak to nejde.
Kvaka
01.12.11,09:31
1. ak je akékoľvek dieťa čo len trochu choré /napr. nachladnuté/ tak sa neočkuje! preto som opísala prípad nájdený na internete, kde som napísala svoj názor, že bála by som sa.
2. pseudomonády bývajú na rôzne ATB rezstentné, teda neúčinné ja som uviedla presné údaje o náleze aj o jedinom účinnom ATB
3. na to aby ste vedeli aké ATB má Vaše dieťa užívať je potrebné najskôr urobiť u lekára výter, zaslať do labáku a oni urobia aj tzv. citlivosť teda stanovia ATB na ktoré je tá Vaša konkrétna pseudomonáda citlivá a na ktoré je rezistentná. Ak sa totiž budete liečiť ATB na ktoré je rezistentná tak je to plne neúčiinné ak sa bude liečiť ATB na ktoré je citlivá, ale v nízke dávke, bude to tiež neúčinné a navyše vytvorí si novú rezistenciu na ďalšie ATB. Takže lekár musí na základe stanovenej citlivosti z labáku určiť druh ATB a aj presnú dávku a aj dobu užívania. Inak to nejde. Nemyslela som dieťa alebo liečbu bez potvrdenia citlivosti baktérie na ATB, písala som o rozporuplných informáciách na internete
Túto baktériu má konkrétna dospelá osoba, výsledky z labáku sú zrejmé, keď sa baktéria našla, tam sa vždy robí citlivosť, preto boli aj určené ATB, ako jediné účinné, ale pýtala som sa iné.

Takže je nebezpečné mať takúto baktériu, najmä ak je nosič často s malými deťmi, nie? Nehrozí prenos infekcie, či ochorenie? Alebo pri nedoliečení sa môže vytvoriť rezistencia aj na toto ATB, potom už len nedostať zápal pľúc. :)

Zaujíma ma, či postačuje liečba Ciprofloxacínom 500mg po dobu 5 dní. Všade sa píše o dlhodobejšej liečbe, pričom toto bolo jediné ATB, na ktoré baktéria nebola rezistentná.
Predpis bol v konkrétnom prípade na 5 dní, ale ak 5 dní bude málo, teda kontrolný výter nebude v poriadku, tak po prestávke v liečbe už neexistujú žiadne iné ATB, ktoré by boli účinné. Lebo si myslím to isté, čo píšeš, že pri nedostatočnej liečbe sa môže vytvoriť rezistencia. Mňa zarazila tá lekárom určená doba užívania 5 dní, preto som sa pýtala, či niekto nemá skúsenosti s liečbou, aj keď súhlasím s príspevkom doktorky, že všetko je to o imunite.
petermikuláš
01.12.11,09:56
Túto baktériu má konkrétna dospelá osoba, výsledky z labáku sú zrejmé, keď sa baktéria našla, tam sa vždy robí citlivosť, preto boli aj určené ATB, ako jediné účinné, ale pýtala som sa iné.


Predpis bol v konkrétnom prípade na 5 dní, ale ak 5 dní bude málo, teda kontrolný výter nebude v poriadku, tak po prestávke v liečbe už neexistujú žiadne iné ATB, ktoré by boli účinné. Lebo si myslím to isté, čo píšeš, že pri nedostatočnej liečbe sa môže vytvoriť rezistencia. Mňa zarazila tá lekárom určená doba užívania 5 dní, preto som sa pýtala, či niekto nemá skúsenosti s liečbou, aj keď súhlasím s príspevkom doktorky, že všetko je to o imunite.

Dobre, ak to bolo urobené a jediný účinný je Zinat, tak iná možnosť nie je. Otázne je len dávkovanie a dĺžka užívania.
Ale to Vám tu od počítača nikto nepovie presne. Na to máte lekára.
Máte pravdu v tom, že ak preliečenie Zinatom bude nedostatočné vytvorí sa rezistencia aj naň. Preto je naozaj tak dôležité dávkovanie a liečba.
Ak máte pochybnosť o ordinnácii od Vašej lekárky, zájdite aj aj za infektológom, ktorý Vám poradí určite oveľa fundovanejšie ako obvoďák.
Infektológovia sa tým denno denne zaoberajú a sledujú najnovšie možnosti liečby ATB a takýchto ochorení.
A ešte jedno: nesledujte tak to čo Vám posytne internet, lebo naozaj ako píšete nájdete veci protichodné.
Treba ísť za konkrétnym infektológom s Vašimi konkrétnymi výsedkami a on Vám nastaví konkrétnu liečbu.
P.S. ak máte naozaj v rodine nosiča, musí sa preliečiť aj on.
Kvaka
01.12.11,11:07
Píšem o liečbe Ciprofloxacínom 500mg po dobu 5 dní. Opakujem, toto bolo jediné ATB, na ktoré baktéria nebola rezistentná.
vierasb
02.12.11,18:46
ja som ho tiež mala, ale odmietla som použiť atb, tak mi známa poradila jednu pani, ktorá má prístroj metatron. zistila mi ním ešte dalšie 2 a to cytomegalovírus a streptokoky. po tomto vyšetrení som jednoducho žasla, aké prístroje sú v dnešnej dobe k dispozícii. okrem toho aj parazity. nie je to síce lacný špás, ale ......je mi oveľa lepšie aj bez atb.
Reve
16.12.11,09:30
ZDravím,
práve som zistila, že ju mám - mám predpísaný Ciprinol + Colimycine - ako pomohol ten prístroj metatron? O čo tam ide?
Ďakujem
Reve
vierasb
16.12.11,20:06
mne ten prístroj odporúčila známa, ktorej muž spadol a v hlave sa mu urobila zrazenina. tú potom liečili metatronom. ten prístroj potom pomohol mne aj mojim dcéram. každá mala iný problém ale ja som bola ohromená, pretože sa mi veľa vecí objasnilo. ked som potom skúšala nájsť informácie na internete, bolo toho veľmi málo, viac som našla v čechách, aj ked nie všetky odozvy boli kladné, mám pocit, že ľudia tomu nerozumejú. vyjadrujú sa k nemu aj rôzni lekári, niektorí ho uznávajú, iní nie, ale uznávajú ho najmä rádiológovia, tí zrejme chápu, ako funguje, lebo ho prirovnávajú k ct, alebo magnetickej rezonancii, ale v podstate vám preskenuje celé telo.
Reve
02.01.12,07:23
ďakujem za info
T.A.
28.01.16,14:43
V lete 2015 mi vyterom nasli pseudomonas e. v hrdle. Lekarka mi predpisala antibiotikum Ciprofloxacin, ktore som odmietla lebo ma dost negativne vedlajsie ucinky. Info o tom som nasla na slovenskych, nemeckych a anglickych forach... Moja samoliecba prirodnou cestou spocivala v tomto postupe:

- striekanie koloidneho striebra 25 ppm asi 3x denne do hrdla a vecer som kloktala a vypila 20 ml. obcas som kloktala aj pocas dna. Kupila som si cez internet spolu aj s flastickou na striekanie.
- striekanie propolisoveho spreju, 20% roztok nealkoholicky - dostat v lekarni, asi 3x denne.
- propolisova tinktura roztok v alkohole, 50 kvapiek rano zmiesana vo vode, som kloktala a vypila nalacno, jest az po 30 minutach. Pocas dna som tiez obcas kloktala. Tinkturu dostat v lekarni.
- neskor som pridala kloktanie alkoholu - vodky, vecer pred spanim, nepit... :-)
- pocas toho som bola na dovolenke pri mori, tam som kloktala morsku vodu zakazdym ked som isla do vody, sice nebola moc cista, ale nevadilo mi to...

Vsetko co som spominala som robila cca 6 tyzdnov, pravidelne a svedomite!
Potom mi lekarka spravila dalsi vyter, ktory bol nastastie negativny, takze som sa tejto bakterie zbavila. Hrdlo ma tiez uz neboli.
Dufam ze vam to pomoze, prajem vsetko dobre a vela zdravia.