KatarinaNR
21.11.11,17:31
Ktoré je podľa vás lepšie? Ide mi len o občasné pitie ako napr.2kávy 2xdenne cez víkendy. Cez týždeň pijeme každý zvlásť, ale cez ten víkend pijeme spolu a chcela by som niečo iné. ďakujem.
BIZAL
21.11.11,16:41
Dolce Gusto robi vynikajucu kavu, no vraj dost nakladnu /znama ma doma/. Massimo nepoznam. Aspon takto...
KatarinaNR
21.11.11,16:45
ďakujem, ako hovorím. Pili by sme ju s manželom spolu v sobotu a v nedeľu, ráno a poobede, keby každý deň tak by to bolo nákladnejšie, ale občas mám aj doma chuť dať si nejakú inú kávu, nie len vonku.
BIZAL
21.11.11,16:51
ďakujem, ako hovorím. Pili by sme ju s manželom spolu v sobotu a v nedeľu, ráno a poobede, keby každý deň tak by to bolo nákladnejšie, ale občas mám aj doma chuť dať si nejakú inú kávu, nie len vonku.

Chapem, ale je taka fajna, ze si date aj cez tyzden:). Este si zisti to Massimo, mozno niekto vie porovnat a snad napise. Dobru chut prajem.
KatarinaNR
21.11.11,17:01
myslím, že viac druhov a príchutí má dolce, tak zatiaľ u mňa víťazí to ale rada by som počula aj iný názor
zuzana
21.11.11,17:13
To Massimo nie je náhodou Tassimo?
avalik
21.11.11,17:32
ja som za dobry presso stroj ... pouzijes kavu, ktoru chces, latte a kapucino, tiez nie je problem (zaklad je plnotucne mlieko) - a hlavne nie si odkazana len na druh kavy, ktoru ti ponuka tento jeden vyrobca
andreaS
21.11.11,17:41
ja som vyuzila predstavenie stroju Tassimo a ochutnala cokoladu "milka"... no sto krat radsej si zohrejem mlieko s grankom...

a len tak pre seba som si vypocitala kolko by som dala za kapsule na jeden rok... nech si dam len 2 kavy denne... teda nech spravim 2 kavy denne (ci uz sebe, navsteve, niekedy si nedam, niekedy viac... ) tak to rocne robilo len za kapsule nieco cez 400€ ... to je uz sakra moc...

radsej kupim poriadny kavovar, do ktoreho si dam kavu aku chcem a nalejem mliecko... a nie som zavisla od kapsul, ktore raz mozu prestat vyrabat...
mlisa
22.11.11,06:23
ja som vyuzila predstavenie stroju Tassimo a ochutnala cokoladu "milka"... no sto krat radsej si zohrejem mlieko s grankom...

a len tak pre seba som si vypocitala kolko by som dala za kapsule na jeden rok... nech si dam len 2 kavy denne... teda nech spravim 2 kavy denne (ci uz sebe, navsteve, niekedy si nedam, niekedy viac... ) tak to rocne robilo len za kapsule nieco cez 400€ ... to je uz sakra moc...

radsej kupim poriadny kavovar, do ktoreho si dam kavu aku chcem a nalejem mliecko... a nie som zavisla od kapsul, ktore raz mozu prestat vyrabat...
tieto stroje nie su pre niekoho, kto pocita kolko ho bude stat ked si bude robit 2 kavy denne... bud mas na to nevnimat cenu,alebo kavu z tychto strojov beries ako nieco vynimocne (ked dostanes chut na nieco specialne, pre navstevy a pod...) a vtedy ti to za tu investiciu stoji.
Mam asi 3 roky Dolce Gusto (este ten uplne prvy model), nepijem z neho kavu kazdy den (klasicku rannu kavu si robim obycajnu), ale prilezitostne k poobednej vikendovej sieste alebo pre pozvane mlsne jazycky robim strojovu kavu. Jasne, cenovo to nemozem porovnavat z normalnou zalievanou kavou, ale to by som nemohla ani chodit do kaviarne, navyse kapsule sa z casu na cas daju vyhodne kupit v akcii aj do zasoby a to ze ich casom prestanu vyrabat.... neocakavam ze ten stroj budem pouzivat 20 rokov a v najblissej dobe sa urcite nic take nechysta (ved sa to prave vzmaha, preto k doce gustu pribudlo aj tassimo a pod.)
Takze tak, treba si zvazit ci mam na to pit to kazdy den (ak nie kupim si klasicke espresso), alebo chcem nieco obcasne (a vtedy je to fajn). Spajat to dohromady (specialitky kazdy den) si moze dovolit len malokto.
Monikov
22.11.11,07:04
Ktoré je podľa vás lepšie? Ide mi len o občasné pitie ako napr.2kávy 2xdenne cez víkendy. Cez týždeň pijeme každý zvlásť, ale cez ten víkend pijeme spolu a chcela by som niečo iné. ďakujem.

Dostala som kávovar Tassimo. Kúpila som si všetky dostupné náplne okrem Milky-čokolády. Caramel Macchiato a Latte Macchiato môžem hodnotiť ako chuťovo dobré a pekne vyzerajú, hlavne keď ich spravíte do pekných pohárov. Tieto stoja v akcii cca 5,50 EUR a spravíte z nich 8 káv. Espresso a Caffé Crema stoja tak isto okolo 5,50 EUR, obsahujú však náplne pre 16 káv. Mne osobne najviac chutí Caramel Macchiato. Ja odporúčam tento kávovar kúpiť, na tie výnimočné príležitosti (ako uvádzaš) naozaj poslúži.
tweedle
22.11.11,07:16
ked už kávovar tak riadny http://www.delonghi.com/uk_en/products/ecam-26455m/ síce drahší, ale myslím že s Tassimom a Dolce Gusto neporovnateľný
andreaS
22.11.11,07:44
mne sa na tych kavovaroch nepaci ze mi nutia len ich kavu... nepatrim medzi dennych kavickarov ale dat si kavu je pre mna vzdy nieco viac ako len vypit ju... chcem si ju vychutnat... znama ma raz pozvala na kavu do kaviarne, v kt. je mozne vybrat si druh kavy... odporucila nikaragua kavu... a musim uznat ze bola fantasticka... a tie z kapsul mi pridu chutovo ako tie z automatov na stanici, pumpe, obchodakoch... a z toho ja chutovy zazitok nemam a nepovazujem takuto kavu za sviatok...

vyssie uvedeny kavovar je momentalne moj favorit... nalejem si don mlieko ktore lubim a kavu kt. mi chuti a spravi mi chutovo lepsiu kavu, kt. bude vyzerat rovnako dobre (ak nie lepsie) ako z automatu z kapsule... tu ma napada este jedna vec... kolko odpadu vznika po takejto kave... plasty samozrejme...

inak ja som sa este pytala pani z Tassima prezentacky, ze aky je rozdiel medzi nimi a Gustom... ze gusto ma susene mlieko v kapsuliach zatial co tassimo tekute... inak nic...
BIZAL
22.11.11,07:57
mne sa na tych kavovaroch nepaci ze mi nutia len ich kavu... nepatrim medzi dennych kavickarov ale dat si kavu je pre mna vzdy nieco viac ako len vypit ju... chcem si ju vychutnat... znama ma raz pozvala na kavu do kaviarne, v kt. je mozne vybrat si druh kavy... odporucila nigaragua kavu... a musim uznat ze bola fantasticka... a tie z kapsul mi pridu chutovo ako tie z automatov na stanici, pumpe, obchodakoch... a z toho ja chutovy zazitok nemam a nepovazujem takuto kavu za sviatok...

vyssie uvedeny kavovar je momentalne moj favorit... nalejem si don mlieko ktore lubim a kavu kt. mi chuti a spravi mi chutovo lepsiu kavu, kt. bude vyzerat rovnako dobre (ak nie lepsie) ako z automatu z kapsule... tu ma napada este jedna vec... kolko odpadu vznika po takejto kave... plasty samozrejme...

inak ja som sa este pytala pani z Tassima prezentacky, ze aky je rozdiel medzi nimi a Gustom... ze gusto ma susene mlieko v kapsuliach zatial co tassimo tekute... inak nic...

Velmi dobre napisane.

Pokial ide o kvalitnu a chutnu kavu, odporucam La Machinetta, prikladam obrazok /http://en.wikipedia.org/wiki/Moka_pot/.
Jednoducha udrzba, mozete pouzit kavu aku chcete a chutou sa nechyta na ziaden pressovar...kava je husta a kremova. La Machinetta ma v IT vysla okolo 4 eur, moze byt, ze u nas bude stat viac. Odpocum vsetkym!
zalobaba
22.11.11,08:32
Ktoré je podľa vás lepšie? Ide mi len o občasné pitie ako napr.2kávy 2xdenne cez víkendy. Cez týždeň pijeme každý zvlásť, ale cez ten víkend pijeme spolu a chcela by som niečo iné. ďakujem.

Ak si zástancom názoru, že nescafé nie je káva, tak si Dolce Gusto nekupuj. Podľa mňa je to taký "kakaovarič zafarbenej vody", správna káva má byť z kávy a urobená na kávovare, ktorý má min. 5 barový tlak.
zalobaba
22.11.11,08:34
andreaS má úplnú pravdu......treba sa pozrieť tým patrónom do bruška, až potom človek zistí, že tam káva vôbec nie je......
lujza.j
22.11.11,20:29
sú to predvianočné namotávačky:)
pepsikova
22.11.11,20:35
..no ja mám rada dolcegusto, tak pre pohodičku večer, alebo v noci...a cez víkend,tak vo dvojici, ako píšeš, myslím, že dolce je dobré,je aj drahé, ale zas-nejdeš ho piť každý deň...a aj keď u mňa je káva len káva so sócom, tak dolce je mňam...a čoklís- teda čokoládová mňam2x...
ivetaŽ
23.11.11,18:17
Pripájam sa k "fanúšičkám" Dolce gusta. S kávovarom som spokojná, dokonca je mojím spoločníkom aj na každej dovolenke v Chorvátsku. Nehovorím, že mi chutia všetky druhy kávy, ale mám svoje obľúbené, na ktoré nedám dopustiť. ... a v neposlednom rade, príprava kávy je veľmi jednoduchá, kapsula sa vyhodí, všetko je čisté.
bubkoch
23.11.11,19:21
mne sa na tych kavovaroch nepaci ze mi nutia len ich kavu... nepatrim medzi dennych kavickarov ale dat si kavu je pre mna vzdy nieco viac ako len vypit ju... chcem si ju vychutnat... znama ma raz pozvala na kavu do kaviarne, v kt. je mozne vybrat si druh kavy... odporucila nikaragua kavu... a musim uznat ze bola fantasticka... a tie z kapsul mi pridu chutovo ako tie z automatov na stanici, pumpe, obchodakoch... a z toho ja chutovy zazitok nemam a nepovazujem takuto kavu za sviatok...



no ale to si musis urobit presne taku kavu ako pisu na obale ... a nie espresso do 2 dcl pohara nescafe ... :)
urob si 40 ml intenso a ta tvoja nikaragua ti bude chutit ako mydlova voda ...
bubkoch
23.11.11,19:25
Ak si zástancom názoru, že nescafé nie je káva, tak si Dolce Gusto nekupuj. Podľa mňa je to taký "kakaovarič zafarbenej vody", správna káva má byť z kávy a urobená na kávovare, ktorý má min. 5 barový tlak.

ale dolce gusto pise ze to robi kavu pri 13 baroch :)


andreaS má úplnú pravdu......treba sa pozrieť tým patrónom do bruška, až potom človek zistí, že tam káva vôbec nie je......
pozrel som, rozobral som pouzitu, kavy tam bolo dost vela ...
lujza.j
23.11.11,19:27
Pripájam sa k "fanúšičkám" Dolce gusta. S kávovarom som spokojná, dokonca je mojím spoločníkom aj na každej dovolenke v Chorvátsku. Nehovorím, že mi chutia všetky druhy kávy, ale mám svoje obľúbené, na ktoré nedám dopustiť. ... a v neposlednom rade, príprava kávy je veľmi jednoduchá, kapsula sa vyhodí, všetko je čisté.

:eek::eek:chyba, chorváti sú kávičkári a ich káva je fenomenálna.
http://www.kavafranck.sk/kava.html
ivetaŽ
24.11.11,12:10
bubkoch, áno, mala som zo začiatku tendenciu neposlúchnuť návod a dať viac vody, no to ma rýchlo prešlo. Zavše treba aj poslúchnuť a káva je ako má byť.
a ešte k lujze.j - jasné, že chorváti robia fantastickú kávu, za tie roky som jej už veľa popila  (po ich mini espresse idem síce zomrieť,taká je silná), ale pohodička na balkóne pri západe slnka začína vždy s "Gustom".
bubkoch
24.11.11,13:17
bubkoch, áno, mala som zo začiatku tendenciu neposlúchnuť návod a dať viac vody, no to ma rýchlo prešlo. Zavše treba aj poslúchnuť a káva je ako má byť
tak tak, je zbytocne zalievat kavu velkym mnozstvom vody, kavy v pohary viac nebude, akurat bude viac zriedena a bez chuti ... ked som smadny napijem sa vody, ale do kavy malo ...
Dantess
24.11.11,17:41
Ak chcete kávu, tak na to sú presso stroje, ktoré dostanú z kávy to, čo treba. Kapslové kávovary tiež niesu zlé, ale sú hlavne pre ľudí, čo kávu pijú pre kofein a nie pre pôžitok. Inak ak už ale chcete kapslový kávovar tak jednoznačne systém caffitaly, ktorý podporuje aj lavazzu, ecaffe, chic d oro, julo meinl a iné značky. Ak chcete ale kávu kávu, tak kúpiť plantážnu, mlynček s kameňmi a čerstvo namlieť požadované množstvo a hneď ju urobiť v presso stroji. To sa nedá potom porovnať tá kvalita.
avalik
24.11.11,21:34
v lidli je od pondelka 28.11. akcia na presso stroj za 50€
http://www.lidl.sk/static_content/lidl_sk/images/SK/SK_66926_01_b.jpg



pre pôžitok z kávy v originálnom talianskom štýle
pumpa s výkonom 15 barov
na kávu alebo kávové vrecúška
protišmyková spodná časť
úspora energie vďaka automatickému vypnutiu
príslušenstvo: 2x filter, 1x držiak, 1x dávkovacia lyžica
rozmery: cca 21 x 31 x 28 cm
1100 W
3 roky záruka

http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/lidl_sk/hs.xsl/index_19648.htm
avalik
24.11.11,21:39
avalik
24.11.11,21:44
Dantess
26.11.11,12:24
Ja som dnes spravil Latte s kávovaru za 50eur podobný ako tu je z Lidl. Dôležitá je káva. A verte mi, že toto je chuťovo lepšie, než tie "kávy" v umelých hmotách. Použil som čerstvú brazilskú kávu + etiopsku. Brazilska ma čokoladovu chut a etiopska jemne nakyslu a takto sa chute doplnili