tomcop
21.11.11,18:18
Zdravim,
kupil som pozemok, cez RK, v ponuke bol ako stavebny. Na danom pozemku sa mali budovat bytovky, ale majitel nezohnal zaujemcov, preto rozparceloval tento pozemok a predava parcely jednotlivo na stavby rodinnych domov. Pri ziadani o uzemno-planovaciu informaciu od mestskeho uradu som dostal info, ze na danom pozemku sa RD stavat nemoze. Ze v uzemnom plane je tam planovana bytovka a nie RD.
Majitel pozemku aj RK mi ale tvrdia, ze to je nejaka zla informacia, ze tam sa RD stavat daju.
V prilohe prikladam UP, jedna sa o zonu 1, presne tam, kde je "cip" tej velkej jednotky. VIe mi niekto poradit, ci ma teda pani uradnicka pravdu, resp.ako by sa to dalo poriesit bez nejakej zlozitej zmeny UP, lebo to mi pani vyratala na "minimalne rok".
Dakujem za kazdu radu.
tommi_d
22.11.11,05:37
Bojím sa, že pani na MsÚ má pravdu, pokiaľ je v územnom pláne mesta konkrétny pozemok určený na výstavbu KBV (komplexná bytová výstavba) nemôže byť na ňom postavený rodinný dom, či sa to pánovi majiteľovi pozemku, či RK páči alebo nie.
Jedna možnosť je požiadať o zmenu ÚPM čo ťa bude stáť peniaze na prekreslenie, čas a presviedčanie poslancov MsZ aby ho schválili.
Ako druhú možnosť vidím vrátiť pozemok a pýtať späť peniaze.
tomcop
22.11.11,06:20
Hmm,tak to nie je veru odpoved, kt.som chcel pocut,ale obaval som sa jej. No s tym vratenim a peniazmi by to bol asi beh na dlhe trate. Nikde nemam napisane,ze mi predavaju pozemok pod RD, to len na webe tak ponukaju ako stavebny pozemok. Cize skusim pockat mozno este na nejake optimistickejsie riesenie. Kazdopadne dakujem za odpoved.
tomcop
23.11.11,13:22
Este otazka - sam sa nevyznam. Predavajuci mi teraz tvrdi, ze existuje moznost, ze on presvedci poslancov MZ a nejakym uznesenim nam ta povolia stavat a medzitym sa bude menit ten uzemny plan. Je to mozne?
andiablo
23.11.11,13:38
nech to najprv vybaví a potom o tom diskutujte. Teraz Vám nasľubuje hory doly a potom prd z toho bude
tomcop
23.11.11,13:49
problem je,ze uz je to kupene...
lubko6394
23.11.11,14:00
problem je,ze uz je to kupene...

Veď práve. Možno potreboval splatiť dlh a plánuje spätný nákup za polovicu.
andiablo
23.11.11,15:48
no keď je kúpené a predával ti to ako poemok pod RD bol si pri podpise zmluvy uvedený do omylu a tým pádom je zmluva neplatná. Problém je však z dokazovaním. V prípade ak Vás je viac čo Vás takto odrbali tak je bremeno dokazovania uľahčené
tomcop
23.11.11,18:24
jj,zatial sme sami,ale dopocul som sa, ze sa "pracuje" na dalsich asi...ale to neviem isto...mna by skor zaujimalo,ci je zakonne mozne,aby MZ zastupitelstvo odsuhlasilo nejaku "vynimku" alebo co este pred zmenou uzemneho planu, resp.ake su moznosti, aby som nestratil vela casu a penazi...