hericka
21.11.11,20:57
ahojte, nechapem co sa deje, ale uz tyzden sa mi zle vyslovuju niektore pismena, tazsie sa mi rozprava,nic ma neboli, nebuchla som sa a neberiem ani ziadne lieky. Obcas sa mi zatoci hlava. Uz si zacinam vymyslat rozne choroby. Nemal niekto podobne priznaky, alebo neviete preco vznika takato porucha. Ale moje okolie nebada v mojej reci ziadne zmeny, len ja. Diky
Mila123
21.11.11,20:00
môj laický postreh.......zájdi za obvodným lekárom , ten ťa určite pošle na neurológiu.......je netaktné pýtaš sa na vek, ale koľko už máš krížikov?
tictac7
21.11.11,20:34
...postreh z mojej domácnosti - tiež sa k ničomu nepriznal, potom už nastal veeeľmi zlý stav (netuším, kedy sa to presne začalo), ja som si to všimla niekedy v apríli, potom ostal totálne apatický, do nemocnice až na môj rázny - možno si ani neviete predstaviť aký rázny - pre mňa to boli asi najťažšie slová, čo som doteraz vypovedala (aaale veeeľmi rázny) išiel v júli -(dovtedy - lekári sú len hltači peňazí, čo si vymyslia hocijakú diagnózu - veď ja som v podstate zdravý človek) - no a teraz, teda bolo to pred tromi rokmi - prekonaná mozgová príhoda. A ver mi, je to ťažké nie len pre toho chorého, ale aj pre jeho okolie, teraz si ešte uvedomuješ, že niečo nemôžeš vysloviť, ale potom budeš všetkých okolo presvedčiať, že si to povedal/a....
luja5
21.11.11,21:48
Hericka, a prečo si ešte nešla k lekárovi? Podobné príznaky mala kamarátka, bola na všelijakých vyšetreniach .... Netreba si vymýšľať rôzne choroby, lebo sa Ti k tomu môže pridať ešte aj zlá (hoci len podvedomá) psychika.
katalóg
21.11.11,22:13
Hericka, a prečo si ešte nešla k lekárovi? Podobné príznaky mala kamarátka, bola na všelijakých vyšetreniach .... Netreba si vymýšľať rôzne choroby, lebo sa Ti k tomu môže pridať ešte aj zlá (hoci len podvedomá) psychika.Veľmi užitočná odpo
veď.
katalóg
21.11.11,22:22
Skús zistiť, ktoré písmená z abecedy sa ti horšie vyslovujú. Ak by išlo o znelé spoluhlásky napr., tak si všimni, či nemáš hoci i len mierne opuchnuté pery, alebo iba jednu. Alebo si jednoducho prezri jazyk. Či s ním samotným nemáš drobný problém, opuch, povlak.
Vôbec nemusí ísť o neurologickú dg a ani nejakú vážnu.
Tvoje okolie nevníma tvoj problémik.
Akú máš kondíciu? Nie si vyčerpaná?
hericka
22.11.11,16:46
Ahojte, dakujem za odpovede, najlepsie bude ak zajdem za lekarkou.
Pre informaciu mam 34 rokov.
petermikuláš
01.12.11,08:52
Rozhodne treba vyšetrenie u dobrého neurológa, ktorý musí vylúčiť CMP, dobré by bolo vyšetriť aj protilátky na myasténiu gravis.