lili30
21.11.11,21:29
má niekto prosím Vás skúsenosti so strešnou krytinou Marlon CSE bronz? Použili sme ju na prekrytie terasy a v tomto jesennom mrznúcom období nám namrza aj zo spodnej strany. Keď kolo desiatej ráno na ňu zasvieti slnko začne sa tá spodná námraza topiť a všetko to kvapká na terase, takže tam prakticky nemôžem nič mať. Terasa je orientovaná na západ a je z východu pri dome. Severná, južná a západná strana sú odkryté.
lapejko
22.11.11,19:54
Myslím,že pri sychravom počasí to bude robiť akákoľvek krytina.
220870
23.11.11,04:30
Myslím,že pri sychravom počasí to bude robiť akákoľvek krytina.
budú to robiť všetky ale len nevhodne namontovaný šmejd bude okapávať.
iv@n
23.11.11,18:53
tak asi má malý sklon nie, alebo prečo to odkvapkáva a nestečie?
lapejko
23.11.11,20:04
budú to robiť všetky ale len nevhodne namontovaný šmejd bude okapávať.

Trapézový plech, polykarbonátový trapéz Marlon od Gutta, ktorý mimochodom nie j e šmejd, komôrkový polykarbonát, tieto materiály s tvrdým a hladkým povrchom pri nedostatočnom prúdení vzduchu sa pri takomto počasí takto normálne správajú. Dokonca na igelitovej podstrešnej fólii v hrubej stavbe sa to teraz deje...
220870
23.11.11,20:16
To je pravda ale nesmie odkvapávať.
Erzebeth
25.11.11,03:19
Máme na dvore garážové státie, kryté z dvoch strán, pokryté bramacom a žiadne kvapky zospodu nie sú a nikdy nám nekvapkalo na autá.
lili30
14.12.11,12:30
Oni tie kvapky sa zastavujú vlasne na latovaní, ja som to nie celkom správne popísala. Takže ako tá krytina namŕza a roztápa sa potom ked oteplí tak to pomaly steká a všetko sa to zastaví na latovaní a kvapká. Je to hrozné :-(((
lili30
14.12.11,12:34
Ten "šmejd" stál toľko čo lexan a namontovaný je presne podľa návodu :-(((
220870
14.12.11,13:32
Kvalitná krytina takéto čudá nevyvádza.
lapejko
14.12.11,21:01
Oni tie kvapky sa zastavujú vlasne na latovaní, ja som to nie celkom správne popísala. Takže ako tá krytina namŕza a roztápa sa potom ked oteplí tak to pomaly steká a všetko sa to zastaví na latovaní a kvapká. Je to hrozné :-(((

ale toto bude iný problém, nemáte pri prístrešku zdroj nadmernej vlhkosti? /ČOV, studňu kanál.../
lili30
15.12.11,13:06
Ak je teda nekvalitná, je lexan kvalitnejší? Pomohlo by ak by sme ju vymenili za klasický lexan ako používa každý?
lili30
15.12.11,13:24
Nie studňu ani nič podobné nemáme. Je to obyč. ulica s domami. Teda asi o 200m majú v budove sídlo vodári-ale len kancelárie :-))). Krytinu sme namontovali t.r. asi koncom októbra. Od polovice augusta pršalo asi ako všade na slovensku strašne málinko možno 3 krát takže aj pozemok bol riadne presušený. A toto kvapkanie sa nám stalo hneď keď prvý krát primrzlo. Urobila sa námraza na krytine aj zo spodu a ako náhle ke´d kolo desiatej ráno na ňu prihrialo slniečko začalo sa to topiť a kvapkať. Teda stekať a kvapky sa zastavia na latovaní ktoré je asi každé 0,5m na ploche 4x6m cca. Tak mám z toho obrovskú radosť :-(((( Ak by niekto povedal že taký ten klasický lexan to robiť nebude tak som ochotná tú krytinu vymeniť, len sa bojím že to bude robiť to isté.
lapejko
18.12.11,09:27
Nie studňu ani nič podobné nemáme. Je to obyč. ulica s domami. Teda asi o 200m majú v budove sídlo vodári-ale len kancelárie :-))). Krytinu sme namontovali t.r. asi koncom októbra. Od polovice augusta pršalo asi ako všade na slovensku strašne málinko možno 3 krát takže aj pozemok bol riadne presušený. A toto kvapkanie sa nám stalo hneď keď prvý krát primrzlo. Urobila sa námraza na krytine aj zo spodu a ako náhle ke´d kolo desiatej ráno na ňu prihrialo slniečko začalo sa to topiť a kvapkať. Teda stekať a kvapky sa zastavia na latovaní ktoré je asi každé 0,5m na ploche 4x6m cca. Tak mám z toho obrovskú radosť :-(((( Ak by niekto povedal že taký ten klasický lexan to robiť nebude tak som ochotná tú krytinu vymeniť, len sa bojím že to bude robiť to isté.

Položte tam vlhkomer a posledujte rozdiely, ešte je možné, že tam máte nejakú vetračku z domu, komín od kotla...Vyzerá to každopádne na to, že tam prúdi teplejší vzduch, ktorý na chladnom povrchu kondenzuje, ak nie je jasný zdroj treba skúsiť bočným obložením alebo otvormi usmerniť prúdenie, prípadne dať pod strechu ventilátor spínaný vlhkostným senzorom, ktorý ofúkne podhľad. Ja mám plechový prístrešok s presvetľovacími panelmi s polykarbonátového trapézu a dostatočnými prevzdušňovacími otvormi a spraví mi to párkrát v roku hlavne keď ostane otvorené okno z kotolne.