brcozv
22.11.11,12:27
Dobrý deň, vie mi niekto poradiť? Od roku 1997 som zamestnaná v jednej spoločnosti. V roku 2009 som nastúpila na materskú dovolenku a následne na rodičovskú dovolenku, ktorá mi má končiť v 04/2012. Momentálne čakáme druhé bábetko a som zaradená do rizikovej poradne a lekár ma chcel vypísať na PN. Keďže som na rodičovskej dovolenke, neviem, či mám o tomto informovať zamestnávateľa alebo sociálnu poisťovňu a teda či mám poberať len rodičovský príspevok alebo mám nárok na vyplácanie PN. Ďakujem za rady.
ivka70
22.11.11,11:41
Na to, aby si mohla cerpat PN, by si sa musela vratit naspat do prace.
O to musis pisomne zamestnavatela poziadat najneskor mesiac pred dnom navratu.
Dohodni sa so svojim zamestnavatelom, ze sa vratis (aj skor, keb bude suhlasit) a ze si vycerpas dovolenku a vzapati nastupis na PN. A s tym bude suhlasit, tak do prace fyzicky vobec nenastupis. Prejdes s dovolenky na PN a z PN plynulo na matersku a potom rodicovsku.
RP mozes cerpat aj nadalej do 3 rokov veku dietata.
brcozv
22.11.11,12:04
aha... ďakujem pekne...
a ešte ak by som sa mohla spýtať... starú dovolenku som si nevyčerpala, takže o to by som požiadať mohla, potom by som nastúpila na PN, viete mi povedať z akej sumy by mi bola vypočítaná PNka a následne nová materská dovolenka? Bral by sa posledný príjem, ktorý som mala odrobený alebo predpokladaný, ktorý by som mala teraz, ak by som do zamestnania nastúpila?