devil811
22.11.11,18:26
Dobry den, vedel by mi niekto poradit ako zistit kto je vlastnikom pody pri mojom dome??? Konkretne za mojim pozemkom boli role s ornou podou ktore druzstvo volakedy rozdelilo medzi svojich zamestnancov na bezplatne uzivanie. Po desiatkach rokov sa teraz rozhodol novy majitel druzstva pozemky odobrat uzivatelom. O dalsom prenajme alebo predaji sa nechce ani bavit. Pocul som aj taku alternativu ze podu nevlastni ale ju tiez len uziva . Ako sa da presne postupovat? ako zistit kto je majitelom a aky je postup ak by podu vlastnil stat pripadne iny subjekt? Mal by som zaujem nadalej podu vyuzivat ako zahradu. Nieje totiz vhodna na stavbu. Dakujem
Mária27
22.11.11,17:31
Na www katasterportal sk si zistíš číslo parcely na mape, potom majiteľa v tabuľke.
trisestri
22.11.11,17:39
len pozor pri odkupovani spoluvlastnickych podielov,pri jednom vlastnikovi je to jednoduchsie,ak sa vykupuju pozemky kde je viacej podielnikov,musia najprv oslovit s ponukou na odkupenie vsetkych spoluvtastnikov,inak by niektory z nich mohol namietat relativnu neplatnost pravneho ukonu,nuz slovenske pravo.
Erzebeth
25.11.11,03:03
Poľnohospodárske družstvá neboli vlastníkmi pozemkov, boli len užívateľmi. Vo veľkom počte prípadov hospodária na týchto pozemkoch bez nájomných zmlúv a bez platenia nájomného. Zisti si vlastníkov a dohodni sa o nájme prípadne o kúpe.