MIKRA66
23.11.11,12:42
Ahojte poraďáci,
chcem Vás poprosiť o radu ako je to v prípade Výpovede zamestnávateľa pre menej závažné porušenie pracovnej disciplíny od 01.09.2011.
Môžem ukončiť pracovný pomer ak som v priebehu posledných dvoch mesiacov upozornila písomne zamestnanaca dvakrát na menej závažné porušenie pracovnej disciplíny? Niekde som čítala, že pri menej závažných porušeniach, nemusí ísť v druhom prípade o rovnaký dôvod ako v prvom prípade. Zamestnanec bol už prvý-krát upozornený na možnosť výpovede.
Mám správne informácie, alebo je tu nejaká zmena?
Ďakujem všetkým za odpoveď.
Tweety
23.11.11,12:06
Ahojte poraďáci,
chcem Vás poprosiť o radu ako je to v prípade Výpovede zamestnávateľa pre menej závažné porušenie pracovnej disciplíny od 01.09.2011.
Môžem ukončiť pracovný pomer ak som v priebehu posledných dvoch mesiacov upozornila písomne zamestnanaca dvakrát na menej závažné porušenie pracovnej disciplíny? Niekde som čítala, že pri menej závažných porušeniach, nemusí ísť v druhom prípade o rovnaký dôvod ako v prvom prípade. Zamestnanec bol už prvý-krát upozornený na možnosť výpovede.
Mám správne informácie, alebo je tu nejaká zmena?
Ďakujem všetkým za odpoveď.
§63ZP
odst1 písm. d
d) zamestnanec

1. nespĺňa predpoklady ustanovené právnymi predpismi na výkon dohodnutej práce,
2. prestal spĺňať požiadavky podľa § 42 ods. 2,
3. nespĺňa bez zavinenia zamestnávateľa požiadavky na riadny výkon dohodnutej práce určené osobitným predpisom alebo zamestnávateľom vo vnútornom predpise alebo
4. neuspokojivo plní pracovné úlohy a zamestnávateľ ho v posledných šiestich dvoch mesiacoch písomne vyzval na odstránenie nedostatkov a zamestnanec ich v primeranom čase neodstránil,

e) sú u zamestnanca dôvody, pre ktoré by s ním zamestnávateľ mohol okamžite skončiť pracovný pomer, alebo pre menej závažné porušenie pracovnej disciplíny; pre menej závažné porušenie pracovnej disciplíny možno dať zamestnancovi výpoveď, ak bol v posledných šiestich mesiacoch v súvislosti s porušením pracovnej disciplíny písomne upozornený na možnosť výpovede.

(4) Pre porušenie pracovnej disciplíny alebo z dôvodu, pre ktorý možno okamžite skončiť pracovný pomer, môže dať zamestnávateľ zamestnancovi výpoveď iba v lehote dvoch mesiacov odo dňa, keď sa o dôvode výpovede dozvedel, a pre porušenie pracovnej disciplíny v cudzine aj do dvoch mesiacov po jeho návrate z cudziny, najneskôr vždy do jedného roka odo dňa, keď dôvod výpovede vznikol.
enida
29.11.11,07:55
mohla by som sa spytat, ako je to s dokazanim, ze zamestnanec porusil pracovnu disciplinu a teda vypoved bola opravnena? ide mi o jednu znamu, na ktoru chce zamestnavatel porusenie pracovnej discipliny nasit, len aby ju mohol prepustit. dakujem.
rodina1
29.11.11,12:36
mohla by som sa spytat, ako je to s dokazanim, ze zamestnanec porusil pracovnu disciplinu a teda vypoved bola opravnena? ide mi o jednu znamu, na ktoru chce zamestnavatel porusenie pracovnej discipliny nasit, len aby ju mohol prepustit. dakujem.

Skús si preštudovať článok, čo to vlastne porušenie pracovnej disciplíny (http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Template=~/Main/TArticles.ascx&MID=221&phContent=~/EDL/ShowArticle.ascx&ArticleId=24430)je.
Dobrý článok je aj tu (http://www.poradca.sk/SubPages/OtvorDokument/Clanok.aspx?idclanok=58228).
enida
29.11.11,19:08
prosim, si pravnik/pravnicka? ta znama prave dostala pisomne napomenutie a nevie co ma robit uz je z nej skoro troska kvoli tomu co tam zaziva :( :( prosim, mohol/mohla by si aspon pozriet, co sa da s tym robit? by som ti napisala sukromne dakujem.