chela
23.11.11,15:42
Dobry den poradaci,chcel by som vas poprosit o radu,co by som mal urobit s tou fakturou?Meno tej osoby vobec nepoznam a neuzavrel som s nou ani ziadnu zmluvu.Dakujem pekne
marjankaj
23.11.11,14:49
A keby si tú osobu poznal, tak čo by si s tou faktúrou urobil?:confused:
zk24
23.11.11,14:53
Dobry den poradaci,chcel by som vas poprosit o radu,co by som mal urobit s tou fakturou?Meno tej osoby vobec nepoznam a neuzavrel som s nou ani ziadnu zmluvu.Dakujem pekne

Vieš koľko faktúr mi chodí do schránky, ktoré putujú rovno do koša?
ekopo
23.11.11,14:54
a za čo bola faktúra?
marjankaj
23.11.11,14:57
a za čo bola faktúra?
Zrejme fiktívna, keď o nej nič nevie.:--- Alebo nechce povedať?:rolleyes:
chela
23.11.11,15:04
Ja som uzavrel zmluvu s nepodnikatelom(prerabka domu)ten podnikatel je asi jeho znamy,myslim,ze to chce spravit nejak cez neho,toho nepodnikatela som ciastocne vyplatil,lenze prace neboli dodrzane podla zmluvy,tak som odstupil od zmluvy a on si chce tymto sposobom vymahat peniaze,samozrejme ju nezaplatim,len som sa chcel poradit,ci ju mam uplne ignorovat,alebo sa mam niekde obratit,poslal mi ju uz druhy krat,prvy krat som sa uz k nej vyjadril,ze nie sme v ziadnom obchodnom vztahu.dik
marjankaj
23.11.11,15:08
Veď nech platí ten, čo si tie služby objednal.:cool:
chela
23.11.11,15:37
Jasne,ja som si tie prace od neho neobjednal,myslite,ze ak by prislo k sudu,moze s tym aj tak nieco dokazat?
KEJKA
23.11.11,15:43
Jasne,ja som si tie prace od neho neobjednal,myslite,ze ak by prislo k sudu,moze s tym aj tak nieco dokazat?
ja som mala ten istý prípad, dostala som faktúru za materiál, ktorý som neobjednala. Na faktúre bol ako objednávateľ napísaný niekto, kto nebol v žiadnom vzťahu s mojou firmou.
Prišla upomienka, prišlo odsúhlasenie pohľadávok, potom aj osobná návšteva, potom vyhrážka - ústna súdom, pár telefonátov....... Vždy som reagovala len tým, že som nič neobjednala, pohľadávku nemôžem uznať, nikto kompetentný vo firme nepotvrdil prevzatie.
Zatiaľ je kľud, na súde nemôže žalobca pochodiť, ked nemá dôkazy.
Faktúru vráť ako neuznanú, bezpredmetnú.
KEJKA
23.11.11,15:55
ja som to riešila písomne, aby som mala dôkaz, že som odpovedala - odmietla faktúru.
Urobila som to jednorazovo, potom už nasledovala košopošta.
Nechcela som riskovať, aby sa systém košopošty klasifikoval ako uznanie záväzku.
marjankaj
23.11.11,16:06
na to som zvedavý, ako si to urobila

čo sme v azerbadžane ??? :D

Milanko, to sa robí tak, že sa napíše list, v ktorom im vysvetlíš, že danú službu si si neobjednal ty. Nech priložia kópiu tvojej objednávky. To pre prípad, že by si to nepamätal.:D
KEJKA
23.11.11,16:24
Neviem prečo sa urážaš.

Myslieť si že mám dôkaz a mať dôkaz (ktorý obstojí na súde) je ROZDIEL.
z reakcie neužitočné nevyplýva, že som sa urazila, určite nie.
Reakciu som nepochopila, tým je pre mňa neužitočná.
Ja som nechcela získať dôkaz kvôli súdu, resp. dôkaz, ktorý by súd uznal. K súdu ani podľa mňa nemôže dôjsť, nie sú dôkazy o dodávke, ktoré by súd zobral na vedomie.
Len pre vnútornú spokojnosť mám podací lístok, že som s dodávateľom komunikovala - či je to na prd komu, mne, jemu, nie je už pre mňa podstatné.
andiablo
23.11.11,16:46
no napadla ma jedna parádna vec. Zmluvu a prácu podľa zmluvy vykonal pán X. Faktura ale prišla od pána Y, s ktorým ty nemáš nič spoločné. Pán X sa dopúšťa čiernej práce. Tak to mu treba povedať, že ho posunieš daňovému úradu ako to je s tým jeho podnikaním. Daňový úrad takáto osoba bude určite zaujímať lebo niekto si tam bude chcieť určite zvýšiť prémie a všetci vieme ako to chodí.
KEJKA
23.11.11,16:50
no napadla ma jedna parádna vec. Zmluvu a prácu podľa zmluvy vykonal pán X. Faktura ale prišla od pána Y, s ktorým ty nemáš nič spoločné. Pán X sa dopúšťa čiernej práce. Tak to mu treba povedať, že ho posunieš daňovému úradu ako to je s tým jeho podnikaním. Daňový úrad takáto osoba bude určite zaujímať lebo niekto si tam bude chcieť určite zvýšiť prémie a všetci vieme ako to chodí.
aj to som skúšala v inom prípade tiež niečo podobné .................lenže sľuby ma obmäkčili, dotyčný začal splácať,........ale prestal. Hm, som naivná........
Pikoška
23.11.11,17:45
Z celej tejto diskusie som nepochopila, prečo by mal, či nebodaj musel zadávateľ na tento druh obchodnej korešpondencie odpovedať. Ignorovať ju by znamenalo efektívne využiť čas na inú činnosť a v rámci šetrenia, keďže je hlboká hospodárska kríza, každý centík poteší.
andiablo
23.11.11,17:46
nnetreba prestať ale vytrvať. Niekto raz napísal:"prachy, ktoré nezarobíš budeš musieť niekde ukradnúť" a oni sa radia týmto heslom takže nadať sa im
chela
23.11.11,17:46
Ako som uz spominal,k fakture som sa uz vyjadril doporucene(neakceptujem ju)som si isty,ze to prebral,pretoze v tej druhej co mi poslal teraz pise,ze sa mylim a stoji si za tym,ze sme v obchodnom vztahu,ja mu uz nejdem posielat nic a ak s tym uz neprestane,navstivim niektore urady,nech si ich obidvoch preveria a budem si narokovat na skody co mi narobil.Dakujem vam )))
marjankaj
23.11.11,21:13
Pokiaľ to pošleš poštou (pošta ti potvrdí akurát, že od teba k nemu odniesla obálku), tak máš prd a nie dôkaz - preto som sa pýtal na spôsob získania dôkazu odmietnutia.
To máš síce pravdu, ale ak mi odpovedia(a to sa aj zadávateľovi stalo), tak už nebudú tvrdiť, že dostali prázdnu obálku.

A to by si urobil aj keby ti prišla "pozvánka" na súdne konanie? To mi nenapadlo, vyhovárať sa, že poslali prázdnu obálku.:rolleyes: