martin-nik
23.11.11,22:14
ahojte poradaci potrebujem poradiť kupil som si kuracie štvrtky no má ich už skoro mesiac od toho čo im skončila záruka sú v mrazáku ta či sú ešte dobre a ako dlho vydržia ďakujem
Mila123
23.11.11,21:21
vydržia, myslím, že hydina sa dá skladovať v mrazáku do pol roka....( - 16°C)
ak sa nemýlim....
martin-nik
23.11.11,21:22
takze dátumom spotreby sa az tak nemusim zaoberať
Katarina
23.11.11,21:30
Po rozmrazení zistíš, ale mali by byť dobré. Ak však začneš čo len trochu pochybovať, radím radšej nejesť, ale vyhodiť. Nemuseli by ti dobre padnúť, napriek tomu, že sú dobré.
Mila123
23.11.11,21:34
ja si to tiež tak podobne vylepšujem.....kúpim čerstvé mäso , zabalím do sáčka určeného na mrazenie a v mrazničke vydrží dlho.....ale čím skôr spotrebujete, tým lepšie, mäso "vysychá" a ak by si tam priložil niečo aromatické (ryby) tak nie je záruka, že ti niečo nechytí aj tá hydina....
najlepšie by bolo v zásuvke mraziť jeden druh mäsa....
výsekové (hov a bravč môžeš spolu)
extra hydina
extra zelenia
extra vnútornosti
extra polotovary....ect
jasne, že takú mrazničku málo kto má, aspoň rozdeliť prepážkou....
martin-nik
23.11.11,21:43
mne len ide toto ci nemôžem s toho chytiť nejakú salmonelózu ono nemám to celé zabalené
Mila123
23.11.11,21:47
salmonelu môžeš dostať...najmä z hydiny, ktorá je nedostatočne tepelne upravená......

popr. z dosky na mäso.....v domácnostiach sa zvykne upraviť mäso na tej istej doske iba po opláchnutí narezať zeleninu, popr. šalátovú zmes, kt. nebude tepelne upravená a salmonela má možnosti....
Katarina
23.11.11,22:02
mne len ide toto ci nemôžem s toho chytiť nejakú salmonelózu ono nemám to celé zabalené

Keď už takto uvažuješ, podľa mňa to nejedz. Ver mi, viem o čom hovorím, ja som už ležala na infekčnom, nie kvôli jedlu, ale alergii na kombináciu liekov. Videla som tam pacientov okolo seba, nie je to žiadna sranda. Jednej pani doslovne zachraňovali život, kvôli tomu, že zjedla 10 dkg salámu, na ktorom necítila chuťovo, že je pokazený.
evuš
24.11.11,06:17
...a ja som si myslela, že sa v téme bude jednať o nejaký dobrý receptík :cool: