tomcop
24.11.11,19:19
Zdravim, nadvazujem na moju predchadzajucu temu http://www.porada.sk/t180822-uzemny-plan.html. Stale riesim problem s uzemnym planom.
Pre vykreslenie situacie:
1. Existovala velka parcela, cca 4500 m2, kde chcela firma stavat bytovky. Nenasli sa zaujemcovia, preto tento pozemok rozsekali na 8 parciel.
2. Ja som kupil 2 pozemky, cca 750 m2 a tam som chcel stavat RD. Ale MsU mi dal odpoved,ze podla uzemneho planu sa tam stavat RD nemoze, len bytovka.
Riesim, zistujem a vybavujem. Dnes som dostal takuto ideu:
Zhodou okolnosti priamo s mojim pozemkom susedi pozemok svagrinej, kde ma postaveny dom. Ta susediaca cast je v ramci uzemneho planu urcena na vystavbu individualnej bytovej vystavby (IBV). A navrh bol taky, nech svagrina preda napr.meter pas, co susedi s mojim pozemkom, nasledne z toho urobit 1 parcelu z tych uz 3 (2 moje + 1 pas od svagrinej) a teoreticky by ta nova parcela mohla byt urcena na IBV kedze obsahuje cast, ktora bola. Mne samemu to pride az velmi jednoduche a neviem, neviem.
Dakujem za nazory inych.
tommi_d
25.11.11,05:36
To riešenie ti nepomôže, v územnom pláne bude stále to územie riešené ako KBV. Odporúčam nestrácaj čas, iné riešenie ako zmena ÚPM ti nepomôže, pokiaľ sa nedá vrátiť pozemok, resp. nechceš ho vrátiť.
To riešenie v predchádzajúcej teme, že niekto presvedčí poslancov MsZ, aby zahlasovali za to že môžeš stavať v zóne KBV rodinný dom je hlúposť, hlasovanie by bolo protizákonné, poslanci neporušia VZN, lebo ÚPM má charakter Všeobecne záväzného nariadenia (VZN).
tommi_d
25.11.11,10:32
Ešte ma napadla jedna vec, čo tak spojiť sily (i financie) s ostatnými "postihnutými" a dať prepracovať územný plán konkrétnej zóny spoločne, aby si to necvakal sám a ostatný sa len nepoviezli ?
weirdo
25.11.11,10:37
tommi_d - som tomcopova manzelka, tak odpovedam tiez :-). No ono sme tam zatial sami. Su vraj nejaki zaujemci, ale ci su a ci to kupia, netusime. Samozrejme by bolo parada, keby sme boli 4-5 a pekne si to rozdelili, ale sami cvakat 5000€, to fakt si nemozme len tak dovolit :mee:
tommi_d
25.11.11,10:46
Ako si prišla na sumu 5000,- € ?
weirdo
25.11.11,10:49
taku povedali ma MsU ..
tommi_d
25.11.11,10:59
Ak môžem, navrhol by som ti tento postup :
- ísť na MsÚ a získať vyjadrenie, či by mesto ako navrhovateľ ÚP súhlasilo so zmenou tejto zóny na IBV
- ak áno, získať kontakt na spracovateľa ÚP konkrétneho mesta (myslím že sú to Nováky) a nechať si vypracovať cenovú ponuku na prepracovanie konkrétneho územia na IBV (vedia to povedať podľa plochy konkrétneho územia a úkonov, ktoré je potrebné vykonať, zmena textovej časti, výkresovej atď.)
- podľa sumy sa rozhodnete či do toho ísť alebo nie , ale 5000,- € je podľa mňa hodne prestrelená suma
Imho, pokiaľ nie sú predané ostatné pozemky do tohto procesu by som zapojil i pána, ktorý vám pozemok predal, podľa mňa by som povedal je to jeho povinnosť i záujem do budúcna aby pozemky predával ako stavebené pre IBV
Osobne si myslím, že by sa to malo pohybovať okolo sumy 2000,- €
weirdo
25.11.11,11:27
Dakujem, presne takto to spravime.
Cosa tyka zapojenia pana predavajuceho, na tom sa pracuje, ale on si stale hudie svoje, ze on dava vypracovavat nejaky dodatok, zavadza, klame, natahuje cas, aby zrejme predal dalsie pozemky ...
weirdo
25.11.11,14:47
A nestretol si sa s tym, ze by sme nemuseli menit uzemny plan celej tej oblasti, ale len nas pozemok dat zmenit na IBV? Vdaka
tommi_d
26.11.11,07:30
Cena bude možno o niečo nižšia práca rovnaká otázkou zostava či to je technicky možné nie som spracovateľom up
weirdo
26.11.11,09:22
Aj tak Ti dakujem za postrehy, pomohlo ...