babicka1
25.11.11,12:02
dobrý den potrebovala by som sa poradit čo mám urobit v lete sme si zmenili dodávatela energii z ZSE ENERGIA na Energetické centrum ktoré malo začat 1 januara 2012,ale teraz mi prišlo z elektrární ZSE, upozornenie na nekalé praktiky podomových predajcov že môžeme zostat aj bez elektrikya poslali nám dva listy ktoré máme poslat naspät STORNO PROCESU ZMENY DODáVATELA,A VýPOVED ZMLUVY O DODáVKE ELEKTRINY pre energetické centrum čo mám s tým urobit má niekto tiež takéto skúsenosti?
nedopo
25.11.11,11:39
ZSE sa samozrejme bránia odlivu svojich klientov, preto zasielajú tieto "upozornenia" automaticky v procese zmeny dodávateľa. Ja som prešiel k Energetickému centru a zatiaľ sa nevyskytol problém.
Keď som dostal tieto prípisy od ZSE, tak ma napadlo, či by som si práve tým stornom procesu v tomto štádiu nevyrobil problém (napr. sankcia za zrušenie zmluvy a pod.).
veronikasad
25.11.11,11:42
ZSE sa samozrejme bránia odlivu svojich klientov, preto zasielajú tieto "upozornenia" automaticky v procese zmeny dodávateľa. Ja som prešiel k Energetickému centru a zatiaľ sa nevyskytol problém.
Keď som dostal tieto prípisy od ZSE, tak ma napadlo, či by som si práve tým stornom procesu v tomto štádiu nevyrobil problém (napr. sankcia za zrušenie zmluvy a pod.).
Ako dlho si u nového dodávatela energii ? Ako sa to prejavilo na platbách ?
tictac7
25.11.11,11:47
Ako dlho si u nového dodávatela energii ? Ako sa to prejavilo na platbách ?

správna otázka. EC sa aj tu riešilo veľakrát a ešte som vlastne nikde nevidela nejaký prínos. Kolegyňa je u nich od leta minulého roka (muž to spískal bez jej vedomia) a tá teda má pri konštantnej spotrebe (2 ľudia v RD) nepomerne vyššie náklady.....
veronikasad
25.11.11,11:48
správna otázka. EC sa aj tu riešilo veľakrát a ešte som vlastne nikde nevidela nejaký prínos. Kolegyňa je u nich od leta minulého roka (muž to spískal bez jej vedomia) a tá teda má pri konštantnej spotrebe (2 ľudia v RD) nepomerne vyššie náklady.....
V našom činžiaku oblbujú ľudí v týchto dňoch, preto sa pýtam na prínos ...Suseda zmluvu podpísala, mám ju pred sebou. Prílohou je cenník, platný do 31.12.2011. Čo bude po tomto termíne ? A zmluva je podpísaná na dobu 5 rokov.
nedopo
25.11.11,11:53
Len od októbra 2011. Takže ešte nemám skúsenosť s platbami. Ale sa zaväzujú k nižším cenám u elktriny aj plynu v porovnaní s cenami doterajšieho dodávateľa. Samozrejme neočakávam veľký rozdiel.
veronikasad
25.11.11,11:55
Len od októbra 2011. Takže ešte nemám skúsenosť s platbami. Ale sa zaväzujú k nižším cenám u elktriny aj plynu v porovnaní s cenami doterajšieho dodávateľa. Samozrejme neočakávam veľký rozdiel.
Zdá sa ti od nich férové pri zmluve podpísanej v novembri 2011 priložiť cenník platný do 31.12.2011 ?
tictac7
25.11.11,12:03
...no tak pozor, oni NEGARANTUJÚ nižšiu cenu, ako ste mali doteraz. U mňa bol ďalší z ich predajcov zhruba pred 3 týždňami, tentokrát s pesničkou viď v priloženom príspevku http://www.porada.sk/t170946-ec-energeticke-centrum-co-su-zac.html#post1885814

no a včera bol ďalší, keď som ho išla odbiť, že ja žiadnu lacnú elektrinu nepotrebujem, on povedal, že on mi ani lacnejšiu elektrinu nejde ponúknuť, že toto oni garantovať nevedia. Aj tak som s ním už nemrhala čas a buchla dverami.
nedopo
25.11.11,12:10
Zdá sa ti od nich férové pri zmluve podpísanej v novembri 2011 priložiť cenník platný do 31.12.2011 ?

V podstate áno. Skôr by mi bolo podozrivé, keby "garantovali" ceny na dlhé obdobie.
veronikasad
25.11.11,12:13
V podstate áno. Skôr by mi bolo podozrivé, keby "garantovali" ceny na dlhé obdobie.
Mne teda nie. Ako môžu oblbovať nových klientov, keď v čase účinnosti zmluvy nevedia platné ceny. (zmluva nadobúda účinnosť od 1.4.2012).
Mila123
25.11.11,12:15
Mne teda nie. Ako môžu oblbovať nových klientov, keď v čase účinnosti zmluvy nevedia platné ceny. (zmluva nadobúda účinnosť od 1.4.2012).
Veronika, síce sa vôbec nepoznáme, rada som čítala Tvoje príspevky, opýtam sa ťa kde prosím ťa si?????mimotemy
Zdenka 0705
25.11.11,12:15
Zdá sa ti od nich férové pri zmluve podpísanej v novembri 2011 priložiť cenník platný do 31.12.2011 ?
... alebo žiadny?
bubkoch
25.11.11,12:16
Zdá sa ti od nich férové pri zmluve podpísanej v novembri 2011 priložiť cenník platný do 31.12.2011 ?

a co mali predlozit ked ceny na 2012 este nema nikto schvalene ??? budu zname až 1.12. 2011
veronikasad
25.11.11,12:23
a co mali predlozit ked ceny na 2012 este nema nikto schvalene ??? budu zname až 1.12. 2011
nič, pretože tvrdiť o výhodách v tejto dobe je viac ako zavádzajúce ... Alebo sa mýlim ?
Mladej som "zacapila" dvere pred nosom a cítila sa veľmi urazená. Suseda zmluvu podpísala a má hlavu v smútku ...
veronikasad
25.11.11,12:26
Veronika, síce sa vôbec nepoznáme, rada som čítala Tvoje príspevky, opýtam sa ťa kde prosím ťa si?????mimotemy
Na Porade, ale len v "neodborných" témach ...
keri5
25.11.11,12:29
Presne tento problém riešim aj ja.Tiež mi ZSE poslali tie dva listy(Storno a výpoveď).Tak som tam dnes zavolala a spýtala sa či ma od nich čakajú aj nejaké sankcie.Vraj nie ale od Energetického centra áno.Čiže 100 eur...super:-((
veronikasad
25.11.11,12:31
Presne tento problém riešim aj ja.Tiež mi ZSE poslali tie dva listy(Storno a výpoveď).Tak som tam dnes zavolala a spýtala sa či ma od nich čakajú aj nejaké sankcie.Vraj nie ale od Energetického centra áno.Čiže 100 eur...super:-((
Pokuta 100€ prišla včera aj susedinej dcére. Odstúpila od zmluvy v lehote 14 dní ...
keri5
25.11.11,12:37
Myslím,že je na to len 7 dní...takže to nestihla,tak ako my.Máme darček pod stromček...
veronikasad
25.11.11,12:42
Myslím,že je na to len 7 dní...takže to nestihla,tak ako my.Máme darček pod stromček...
Pokial preukážeš, že išlo o podomový predaj a náhodou si nepodpísal takýto dodatok :

Ak odberateľ podpísal zmluvu o združenej dodávke elektriny (plynu) na inom mieste, než je obchodné miesto dodávateľa, tak sa môže jednať o podomový predaj a na to sa môže vzťahovať Zákon o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji (§5, §8, zákon č. 108/2000 Z. z. (http://vyhodnaenergia.sk/public/docs/Zakon_o_ochrane_spotrebitela_pri_podomovom_predaji .pdf)). Ak ste vedome (alebo aj nevedome) podomovému predajcovi podpísali prehlásenie, že ste si stretnutie s podomovým predajcom dopredu dohodli, alebo že ste si stretnutie s podomovým predajcom sám vyžiadali, tak sa nejedná o podomový predaj a na odstúpenie od zmluvy do 7 dní podľa zákona o podomovom predaji nemáte nárok.
keri5
25.11.11,12:53
Podpísala som to u mňa doma na záhrade bez akýchkoľvek dodatkov.Nič len zmluvu.A ten pán bol ešte tak drzý,že si vošiel do môjho dvora bez povolenia.Môj havík ho skoro zožral:-)))..Neviete mi poradiť ako mám postupovať?Nerada by som prišla o 100 eur.Ďakujem...
nedopo
25.11.11,12:55
Pokuta 100€ prišla včera aj susedinej dcére. Odstúpila od zmluvy v lehote 14 dní ...

Je férové od ZSE,ak posielajú tlačivo na storno zmluvy ("len vyplniť a vrátiť") a nespomenú hrozbu tejto pokuty? Asi nie. Ale nie je to ani nefér. Každý sa musí rozhodnúť a rozmýšľať za seba. Očakávať férový prístup je troška naivné. Aj keď vo férovom svete by sa nám žilo ľahšie.:)
bubkoch
25.11.11,13:00
Je férové od ZSE,ak posielajú tlačivo na storno zmluvy ("len vyplniť a vrátiť") a nespomenú hrozbu tejto pokuty? Asi nie. Ale nie je to ani nefér. Každý sa musí rozhodnúť a rozmýšľať za seba. Očakávať férový prístup je troška naivné. Aj keď vo férovom svete by sa nám žilo ľahšie.:)

preco by to malo byt neférové ? odkial maju oni vediet co a aku zmluvu podpisal zakaznik s niekym inym ?
je to problem len a len zakaznika ze necita, resp. nevie co podpisuje ... ale samozrejme maju na tom svoj maly podiel aj podvodne praktiky alternativnych dodavatelov ...
nedopo
25.11.11,13:26
preco by to malo byt neférové ? odkial maju oni vediet co a aku zmluvu podpisal zakaznik s niekym inym ?
je to problem len a len zakaznika ze necita, resp. nevie co podpisuje ... ale samozrejme maju na tom svoj maly podiel aj podvodne praktiky alternativnych dodavatelov ...

Energetické centrum kontaktuje ZSE, ináč ten prechod sa neveľmi dá realizovať. Na základe tohto oznámenia z EC zas ZSE vyzve odchádzajúceho zákazníka na storno.
Otázka bola básnická. Aj som na ňu odpovedal (aj keď nie som básnik :)).
babicka1
25.11.11,14:24
EC- u nás to bolo prezentované,že oni sú Slovenská spoločnost ,prečo by sme mali vlastné peniaze dávat zahraničiu , ved sa nič nebude menit iba ako platíme teraz tak budeme platit aj potom ibaže to ostane na SLOVENSKU inak sa nič nezmení iba na tom môžeme získat, že bude o čo- to energia lacnejšia
KoxXxo
25.11.11,16:09
...svatá prostoto...
bubkoch
25.11.11,17:22
Energetické centrum kontaktuje ZSE, ináč ten prechod sa neveľmi dá realizovať. Na základe tohto oznámenia z EC zas ZSE vyzve odchádzajúceho zákazníka na storno.
Otázka bola básnická. Aj som na ňu odpovedal (aj keď nie som básnik :)).

ja som nepisal ze ZSE nevie o tom ze zakaznik uzavrel zmluvu s EC, ale ze nevie AKU zmluvu uzavrel, t.j. nevie co je v nej, ake pokuty a ci vobec tam su a pod. takze ho na ne ani nemoze upozornovat ...

a aby sme boli presny postup zmeny dodavatela je iny, ZSE sa nedozvie o tom ze zakaznik uzavrel zmluvu s EC lebo ju do toho nic nie je a ani nema odkial vediet s kym zakaznik novu zmluvu uzavrel ... ZSE vie len to ze zakaznik im zrusil zmluvu ... dalej EC komunikuje s distributorom, t.j. so ZSE-D (resp. SSE-D, VSD) ktory prevedie zmenu dodavatela vo svojom systeme
nedopo
25.11.11,18:03
Presne tento problém riešim aj ja.Tiež mi ZSE poslali tie dva listy(Storno a výpoveď).Tak som tam dnes zavolala a spýtala sa či ma od nich čakajú aj nejaké sankcie.Vraj nie ale od Energetického centra áno.Čiže 100 eur...super:-((


ja som nepisal ze ZSE nevie o tom ze zakaznik uzavrel zmluvu s EC, ale ze nevie AKU zmluvu uzavrel, t.j. nevie co je v nej, ake pokuty a ci vobec tam su a pod. takze ho na ne ani nemoze upozornovat ...

a aby sme boli presny postup zmeny dodavatela je iny, ZSE sa nedozvie o tom ze zakaznik uzavrel zmluvu s EC lebo ju do toho nic nie je a ani nema odkial vediet s kym zakaznik novu zmluvu uzavrel ... ZSE vie len to ze zakaznik im zrusil zmluvu ... dalej EC komunikuje s distributorom, t.j. so ZSE-D ktory prevedie zmenu dodavatela vo svojom systeme

Prípad keri5 potvrdzuje, že v ZSE poznajú výšku penále.

Energetické centrum po podpise zmluvy vybaví papierovačky, čiže zákazník nemusí dávať výpoveď v ZSE.
bubkoch
25.11.11,18:24
Prípad keri5 potvrdzuje, že v ZSE poznajú výšku penále.

Energetické centrum po podpise zmluvy vybaví papierovačky, čiže zákazník nemusí dávať výpoveď v ZSE.
tak ano, odberatel moze splnomocnit noveho dodavatela aby riadne a vcas vypovedal zmluvu so starym dodavatelom, ale ja by som to neriskoval ...
mirka294
02.12.11,08:12
dobrý den potrebovala by som sa poradit čo mám urobit v lete sme si zmenili dodávatela energii z ZSE ENERGIA na Energetické centrum ktoré malo začat 1 januara 2012,ale teraz mi prišlo z elektrární ZSE, upozornenie na nekalé praktiky podomových predajcov že môžeme zostat aj bez elektrikya poslali nám dva listy ktoré máme poslat naspät STORNO PROCESU ZMENY DODáVATELA,A VýPOVED ZMLUVY O DODáVKE ELEKTRINY pre energetické centrum čo mám s tým urobit má niekto tiež takéto skúsenosti?
ako ste to nakoniec vyriesili?
Jojo100
14.12.11,12:39
Mam podobny problem Foter podpisal zmluvu viazanost 5 rokov a zaskrtli mu tam balicky "VYHOD" samozrejme nevedel ze su spoplatnene cca 7 EUR mesacne. Dovolal som sa na linku EC a pytal sa akym sposobom by som mohol malicky vypovedat. Ziadna jasna odpoved. Vraj> napiste ziadost my sa "NEJAKO" do 30d vyjadrime ale tato sluzba je sucastou zmluvy a tak sa uvidi. Tak sa pytam ako vypovedat zmluvu odpoved rovnaka napiste my sa "NEJAKO" vyjadrime. Podarilo sa uz niekomu odstupit cca 3 mesiace po podpise?