aajjaa
25.11.11,21:24
Chcem poprosit o radu pre kamaratku.
Ma prevadzku detskych jasli a jedno okno v herni ma nasmerovane do zahrady susedneho pozemku.
Sused sa rozhodol pristavat bytovu jednotku s oknami smerom k nej.
Boji sa, aby jej pri stavebnom konani to okno nezrusili, pretoze by mala problem s dennym svetlom pre deti.
Je norma na vzdialenosti medzi prevadzkou jasli a rodinneho domu ohladom okien?
Medzi rodinnymi domami je myslim 7m.
tictac7
25.11.11,20:41
....nooo ja nie som v stavebnom zákone nejaký odborník, ale pokiaľ sú tie jasle normálne, teda legálna stavba (čo predpokladám, že sú), tak pri výstavbe novej stavby, prístavby, vstavby, nadstavby sa prihliada už na jestvujúce stavby a na nich sa nič nemení - ak sú postavené na základe riadneho stavebného povolenia
aajjaa
25.11.11,20:58
Ano.Detske jasle su legalne a maju stavebne povolenie. No susedova pristavba bude vzdialena potom od jej okna uz iba 4m. Podotykam, ze jasle funguju uz 3 roky . Susedny pozemok bol na predaj este pred jaslami a teraz ho kupil novy majitel.
220870
26.11.11,04:05
Jej okno sused nemôže zrušiť.Skôr by sa mal obávať sused.
tienik
26.11.11,08:25
tak, kamaratka bude ucastnikom stavebneho konania, kde moze vzniest namietky. Takze v pohode moze oficialne vyslovit obavu ohladom tienenia a svetelnotechnicky posudok bude musiet dolozit stavebnemu uradu sused.
Len treba sledovat dianie a korenspondeciu, po zaciatku konania sa ist ozvat. Nie pasivne cakat ze to dako bude.
marleau
26.11.11,09:37
Hádam len nefunguje zákon,že už stávajúca stavba sa má prisposobiť tej ,čo sa má ešte iba postaviť.Aj keď tu na Slovensku....ale to hádam nie.
robertkozich
26.11.11,14:21
Pokial jeho stavba nebude vzdialena od vasej viac ako 7 m potrebuje si ak na tom vy trvate vyhotovit svetlotechnicky posudok. aby preukazal ze vam nebude skodit ohladom presvetlenia. ide vzdy len o dohodu..tak ze ..je to len na vas