hero70
26.11.11,09:51
Zaujimalo bi ma , moje vydavky mi pohltia veskery moj prijem .. vydavkami je moja zadlzenost ktora vznikla mojom nevydarenym podnikanim .. nezostane mi Ano zivotne minimum Ano vydavok na nezaopatrene dieta ... Zadlzenost sa tyka platieb do VUB a splacanim faktur nevyplatenych pocas mojho podnikania ... Mam narok na odlozenie niektorych platieb dokym to postupne nesplatim vsetko ... ? AK Ano Ano mam postupovat ?
KEJKA
26.11.11,08:58
niektoré banky umožnujú spojenie dlhov - vyplatia jedným úverom tie ostatné, ponúknu dlhšiu dobu na splácanie a nižšie splátky - vyskúšaj, teda chod sa opýtať priamo do banky, prípadne vyhľadaj produkty tu na Porade, už sme to preberali. Niekedy to vyjde aj tak, že dajú ako súčasť nového produktu nejakú hotovosť.
hero70
26.11.11,09:11
Hm ... Len neviem co mi to v banke vynde ... Mam zapis v registri
Stanislav 1975
26.11.11,09:43
Hm ... Len neviem co mi to v banke vynde ... Mam zapis v registri
takže banka je bezpredmetná záležitosť...
danushka
26.11.11,11:52
Nenapísal si, či dlhy vznikli pri podnikaní fyzickej alebo právnickej osoby. To je dosť zásadný moment v poskytovaní rád.
hero70
26.11.11,12:30
..aha ... Sorry .. hlavna cast vznikla s podnikania ... Vseho vsudy j
e to okolo 4.000 eur
danushka
26.11.11,13:31
..aha ... Sorry .. hlavna cast vznikla s podnikania ... Vseho vsudy j
e to okolo 4.000 eur
Hero, si podnikateľ registrovaný v živnostenskom alebo obchodnom registri, máš SRO alebo živnostenský list?

Ako právnická osoba ručíš dlhmi z podnikania do výšky svojho imania a ako fyzická osoba ručíš takpovediac aj strechou nad hlavou a akýmkoľvek osobným majetkom.
hero70
26.11.11,15:16
Mam zivnost ... Ja to splatit chcem .. len mam maly prijem ... Preto chcem vediet ci mam Tam fakt narok ostal zivotne minimum
danushka
26.11.11,16:39
Tvoji veritelia nebudú riešiť, či Ti po splatení splátok ostáva životné minimum. Ak nie je možná dohoda mezi Tebou a veriteľmi na znížení splátok a tieto prestaneš splácať, očakávaj, že veriteľ bude svoje práva nárokovať u exekútora/ov a tento môže navrhnúť zrážky, resp. určiť Ti splátky tak, aby dodržal zákon a bral ohľad na ostatných členov rodiny s ktorými žiješ. Samozrejme, že sa tam berie do úvahy aj príjem manželky.
hero70
26.11.11,17:13
AK zijem Sam ?
danushka
26.11.11,17:34
Takto hero70, tém o exekúciách je tu neúrekom, v poslednom čase ich tu pribúda, pretože nastali veľmi ťažké časy a veľa ľudí sa dostalo do paltobnej neschopnosti.
Zadaj do vyhľadávača ,,exekúcia" a čítaj. Nemôžeš dostať kvalifikovanú radu, keď nepovieš zásadné veci, ktoré majú vplyv na výkon exekučného práva. Momentálne ak som dobre pochopila, voči Tvojej osobe stále exekúcia vedená nie je, čiže v témach o exe na porade sa skús priradiť do akej skupiny patríš, resp.čo robiť keď už exekúcia začne byť vedená voči Tebe, ako dôsledky z toho vyplývajú, ako sa nesmie nakladať ďalej s hnuteľným a nehnuteľným majetkom atď.