Tibor1981
26.11.11,15:43
Ahojte chcel by som poradiť. Mám starý domček s jednou nosnou priečkou , ktorá sa delí dom na dve polovice(nie rovnaké). Teraz je tam strecha valbová. Strop je tvorený z omietka,palach,doska trám,doska,škvára 10cm a šrupinka betonu. Kedže budeme robiť sedlovú strechu asi potrebujeme otvoriť strop a vystavať tú nosnú priečku do štítu. Ja sa chcem poradiť či je to potrebné pred alebo stačí po položení novej väzby. Nie som stavbár, takže možno som to nenapísal ani moc správne.
Ďakujem
220870
26.11.11,15:21
Záleží od toho akým smerom je orientovaná tá nosná priečka.Musíte urobiť železobetónový veniec a či bude veniec aj na tej nosnej priečke.!!!
lapejko
26.11.11,20:09
krov sa dá na menšej ploche urobiť aj bez stredovej podmurovky, prípadne sa vystužuje krabicou z oceľových profilov,ktoré sa ale pri zatepľovaní krovu problematicky izolujú.
Tibor1981
27.11.11,18:30
Odporúčaš mi teda otvoriť strop z vrchu a vystavať spolu s obvodovými múrmi a vencom? Pretože veniec ten domček má no iba po obvode, nie cez stredovú (nosnú) priečku. Nemám to síce preverené, ale je to informácia od mojej starkej , ktorá si ten dom odmakala.Má dnes 80 rokov.
Tibor1981
06.01.12,12:48
Na nosnej priečke sa stretávajú drevené trámy stropu &z jednej polovice domu a z druhej. Akým spôsobom by som mal postupovať , ked potrebujem pokračovať s nosnou priečkou do hora pod štít?
ďakujem
marleau
06.01.12,12:56
Kde v SR to máte?
marleau
06.01.12,13:04
Na nosnej priečke sa stretávajú drevené trámy stropu &z jednej polovice domu a z druhej. Akým spôsobom by som mal postupovať , ked potrebujem pokračovať s nosnou priečkou do hora pod štít?
ďakujem
Kvoli krovu možno netreba pokračovať s priečkou hore.
Tibor1981
06.01.12,18:45
Jed to na Liptove konkrétne v dedine s názvom Podtureň asi 7km od Liptovského Mikuláša.
marleau
06.01.12,19:32
100 km,ma tak napadlo,že to prídem pozrieť.Ono sa takto nedá z voleja povedať,pretože nepoznáme rozmery,terajší stav,nosný systém ani to,čo máte konkrétne na pláne.Dajte nejaký výkres,náčrt a popis.