nemček
27.11.11,08:26
dobry den zdedili sme starsi dom ktory ma par popraskanych murov pravdepodobne preto ze nema veniec.vedel by mi niekto poradit ci a ako sa da veniec dorobit bez demontaze krovu?pripadne mi poradit nejakeho odbornika(ktory tomu naozaj rozumie),a prisiel by nam to obhliadnut do bytče?vdaka za radu...
marleau
27.11.11,07:50
Ja by som dom s popraskanými stenami nerekonštruoval.Dom/byt je investícia na celý život pre možno viac generácií,tak by som to riešil - razantne.Viem,že peniaze hrajú prím,ale keď sa budete pýtať o tri roky na to,či sa dá vymeniť krov bez poškodenia jeho zateplenia a podhľadu šikmín,tak zomriem od smiechu.
nemček
27.11.11,07:58
ved prave peniaze su v dnesnej dobe velky problem.takze by ste postavili novy veniec a potom novy krov?pocul somo roznych sposobochale dorobenia venca len neviem comu verit.myslim ze ked by sa dal dorobit ten veniec-mury by sa vyspravili a hotovo.či?aky moze byt este problem?
marleau
27.11.11,08:49
Som drevár,nie murár,ale prasknutá stena može mať veľmi zlý vplyv na statiku,tepelnú odolnosť a nakoniec aj na vzhľad stavby.My sme predali takýto dom po starých rodičoch a "odborník" si myslel,že fasádou a vnútornou omietkou to len zakryje.Chyba lávky.
marleau
27.11.11,08:50
Moj názor je,že rekonštrukcia nie je lacnejšia ako nová stavba.Vzhľadom k výsledku určite nie.
nemček
27.11.11,09:06
zvazujeme ze predame byt a dame sa do takejto opravy s tym ze sa tam neskor nastahujeme,,myslim ze ked spravime ten veniec a vyspravime tie dve steny mohlo by to byt uz v poriadku.neviete mi odporucit niekoho kto tomu rozumie?najlepsie bytča,žilina alebo okolie.
marleau
27.11.11,09:44
Popremýšľajte:zo starej stavby použijete asi len múry.Ostatné prejde rekonštrukciou.Cena nových stien bude asi taká,ako sanačné práce a prerábky všetkého,čo treba - podlahy,omietky,inštalácie atď.Len si to spočítajte.Ak vám stále vyjde rekonštrukcia výhodnejšie,tak určite to dajte pozrieť statikovi.