ja.nus.ka34
27.11.11,08:56
mám doma klasický plastový odkvapkavač na príbor...a nemôžem ho riadne očistiť,dole su usadeniny ku ktorím sa nemôžem dostať...je to na spodku s malými otvormi a hrbolaté...skúšala som kefku na zuby,lenže to by tie štetinky museli byť na spodku kefky :-(( máte niekto na to nejaký spôsob???
KEJKA
27.11.11,08:09
plastový odkvapavač nepoužívam, odkedy mám umývačku.
Ja som ho pravidelne vymieňala za nový.
Kde sa nedostane kefka, tam sa dostane octová voda - kým to šlo takto a potom silným prúdom vody umyť, tak odkvapávač slúžil, až doslúžil, putoval do koša.
arizona
27.11.11,08:40
Skus nejaky cistic proti usadeninam a vodnemu kamunu v spreji. Nechaj odstat,prip. opakuj viac krat.
Ak uz je odkvapavac starsi,radsej kup novy ;)
lujza.j
27.11.11,08:48
ja.nus.ka34
27.11.11,09:42
no ved čistiace prostriedky som už vyskúšala všeliaké...a prúdom vody to nejde odtiaľ preč,vyskúšam teda ešte ten ocot...dakujem vám za rady :-))
lujza.j
27.11.11,09:45
no ved čistiace prostriedky som už vyskúšala všeliaké...a prúdom vody to nejde odtiaľ preč,vyskúšam teda ešte ten ocot...dakujem vám za rady :-))

ved som ti prilepila čím to robím ja..... skúšala si ten Pulirapid?
Gina Er
27.11.11,10:25
zbytočná robota a zbytočne vyhodené peniaze za čistiace prostriedky,za to si mohla mať nový odkvapkávač.Je to plast a nemá nekonečnú životnosť.
http://www.google.sk/search?q=odkvapk%C3%A1va%C4%8D+na+riad&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:sk:official&client=firefox-a
a_je_to
27.11.11,10:56
mám doma klasický plastový odkvapkavač na príbor...a nemôžem ho riadne očistiť,dole su usadeniny ku ktorím sa nemôžem dostať...je to na spodku s malými otvormi a hrbolaté...skúšala som kefku na zuby,lenže to by tie štetinky museli byť na spodku kefky :-(( máte niekto na to nejaký spôsob???

Mne je sympatické, že chceš zachrániť pred vyhodením vec, ktorá by mohla slúžiť ďalej. Aj ja to tak robím, lebo tie tony zbytočného plastového odpadu ... Žena ma to núti vyhodiť a ja to zachraňujem čistením. Dobré je Savo na tvrdšom malom štetci, ako sa používal niekedy na maľovanie pásikov na stenu. Aj silnejší peroxid vodíka vie odstrániť tmavé povlaky. Vodný kameň buď kyselinou citrónovou, citrónom, potom vodou, ocot je trochu slabý. Okrem toho vodný kameň vadí skôr vizuálne ako inak, môže aj ostať. Treba odstraňovať organické zbytky a plesne a na to savo stačí.
misoft
27.11.11,19:33
zbytočná robota a zbytočne vyhodené peniaze za čistiace prostriedky,za to si mohla mať nový odkvapkávač.Je to plast a nemá nekonečnú životnosť. Pravda pravdúca!

Mne je sympatické, že chceš zachrániť pred vyhodením vec, ktorá by mohla slúžiť ďalej. Aj ja to tak robím, lebo tie tony zbytočného plastového odpadu ... ale pred barákmi sú niekedy postavené odpadkové kontajnery s označením PLASTY - a zo starého odkvapkávača vylezie nový Žena ma to núti vyhodiť a ja to zachraňujem čistením. Aspoň máš o zábavu postarané - i keď zbytočné mrhanie časom!
;)
babka - ježibabka
28.11.11,08:45
Kontajnery na triedený odpad u nás síce sú, nie pred barákmi, ale na určenom mieste v dedine. Minulý týždeň som tam niesla odpad a boli práve vysypané, tak pán, ktorý tam bol, keď som odpad vykladala (neviem, či nebol pripitý) mrkotal. Odteraz žiadne triedenie. Všetko pôjde do smetiaka, veď zaň platím. Vykašlem sa na to, aby som to kdesi nosila v nákupmej taške na kolieskach. Asi mi doteraz šibalo.
arizona
28.11.11,10:02
Mne je sympatické, že chceš zachrániť pred vyhodením vec, ktorá by mohla slúžiť ďalej. Aj ja to tak robím, lebo tie tony zbytočného plastového odpadu ... Žena ma to núti vyhodiť a ja to zachraňujem čistením. Dobré je Savo na tvrdšom malom štetci, ako sa používal niekedy na maľovanie pásikov na stenu. Aj silnejší peroxid vodíka vie odstrániť tmavé povlaky. Vodný kameň buď kyselinou citrónovou, citrónom, potom vodou, ocot je trochu slabý. Okrem toho vodný kameň vadí skôr vizuálne ako inak, môže aj ostať. Treba odstraňovať organické zbytky a plesne a na to savo stačí.
To by bolo asi na dlhuuuu debatu, co je prirode skodlivejsie.
Ci ten plast vyhodit do kontajneera,alebo pouzivat litre drastickych chemickych cisticov,ktore skoncia v spodnych vodach...:rolleyes:
evuš
28.11.11,10:05
... ja "prihrejem" ocot a taký skoro horúci nalejem na odkvapkávač, nechám pôsobiť asi 30 min a opláchnem horúcou vodou...
Ak sa to robí priebežne, nemá tam byť prečo "špina" ;)
katka 23
28.11.11,10:10
... ja "prihrejem" ocot a taký skoro horúci nalejem na odkvapkávač, nechám pôsobiť asi 30 min a opláchnem horúcou vodou...
Ak sa to robí priebežne, nemá tam byť prečo "špina" ;)

robím to takisto , len ešte nedostupné miesta vyčistím tak, že na špajdlu si namotám vatu a v tom octe to vyčistím
misoft
29.11.11,14:15
To by bolo asi na dlhuuuu debatu, co je prirode skodlivejsie.
Ci ten plast vyhodit do kontajneera,alebo pouzivat litre drastickych chemickych cisticov,ktore skoncia v spodnych vodach...
No určite bude škodlivejšia chémia vo vode, ako kus plastu v kontajneri.
pioter007
29.11.11,22:04
no máme tu záchranársku akciu :D
buchač
30.11.11,02:03
no máme tu záchranársku akciu :D


....he , inak by som nazval ......

" Poniektorým drbe teda statočne ...."

P.S.:
....bez urážky ...:---