JoSr
27.11.11,11:03
Ahojte poraďácí, potrebujem pomoc pri nastavení elektropohonu sekciových garážových dverí. Dvere dodávala pred 3mi rokmi nejaká poľská firma, ktorá už neexistuje. Dvere fungovali doteraz celkom OK, ale prednedávnom sa nejako rozbilo nastavenie zatvorenej polohy a dvere sa pri zatváraní nezastavia a pokračujú v zatváraní - kontakt so zemou potom vyhodnotia ako prekážku a začnú sa zasa otvárať. Treba vlastne znovu nastaviť otvorené a zatvorené pozície na ovládacej elektronike. Pohon má názov STAR a je vyrobený v číne. Hľadal som manuál na nete ale nenašiel nič. "Garage Door Opener - shanghai pan'an doors co., ltd." - toto je názov, ale nie je tam uvedený žiadne číslo modelu atď.

Hľadal som teda nejaké manuály od podobných pohonov, lebo predpokladám že číňania nič nové nevymysleli, len niečo okopírovali. Tiež je ale v tomto ohľade internet na manuály dosť skúpy. Pohon má 4 programovacie mikrotlačidlá a jeden 7 segmentový displej - jedna číslica. Jeden manuál, čo som našiel od pohonu "http://www.doors-automation.cn/files/G600 User Manual.pdf" vyzerá dosť podobne. Otvorená poloha sa programuje stlačením K1 - na displei sa zobrazí 1, dvere nastavíme tlačidlami K3 a K4 do správnej polohy a pomocou K1 uložíme. Tu ale podobnosť končí - na našom pohone som stlačil K1, zasvietilo 1, ale tlačidlami K3 a K4 sa nedá ovládať poloha dverí. Tá sa práve ovláda tlačidlami K1 a K2. Otváraciu polohu som teda nastavil. Podržaním tlačidla K1 sa ale nedá prepnúť do nastavenia zatvorenej polohy - ako uvádza manuál, lebo ak držím K1 tak sa otvárajú dvere. Je to teda celé nejaké domotané.

Chcel by som teda poprosiť, či niekto nemá manuál k tomuto pohonu, aby ho poslal, alebo ak niekto vie ako to nastaviť, aby to popísal. Ak máte aj manuál k inému pohonu, ktorý vyzerá podobne pošlite prosím, vyskúšam, možno bude fungovať.

Ďakujem.
misomiso
27.11.11,10:07
Mne na Hormane sa to nastavi automaticky po kazdom vypadku prudu. Skus to na 10 sek odpojit od prudu a znova zapojit.
peter.m.
19.02.12,05:57
Ahoj, JOSr. Mám taký istý problém s motorom, aj s poľskou firmou a chýba mi len ten manuál (schéma), aby som vedel nastaviť motor. Kde by som mohol zohnať manuál? Nezohnal si ho už náhodou?
JoSr
19.02.12,11:44
Ahoj Peter, manuál som nezohnal, ale po 3dnovom experimentovani som prisiel na to ako to nastavit. Podla manualu k inemu motoru sa mala jedna poloha nastavit spinacom K1 a druha spinacom K2. Na mojom motore to nefungovalo, dvere sa hybali len drzanim K1 - raz hore a raz dole. Presnym pustenim K1 som nastavil jednu polohu, nepamatam si presne uz ktoru, asi to bola ale vrchna poloha otvorenych dveri. Druha poloha zatvorenych sa tym K1 uz nedala nastavit. Prisiel som potom ale na to, ze druha poloha sa nastavila ked som vo vhodnom okamihu zatvorenych dveri stlacil tlacidlo na dialkovom ovladani. Takze s tym dialkovym ovladanim sa zafixovala tato druha poloha. Viac k tomu asi nepoviem, ale ked budes skusat jednu polohu nastavit cez K1 a druhu cez dialkove ovladanie, tak by sa Ti to malo podarit. Dufam, ze Ti to pomoze. JoSr
peter.m.
19.02.12,17:10
Dakujem za radu. Vyskúšam, či sa mi to podarí.
peter.m.
21.02.12,19:00
Dakujem, JoSr, podarilo sa mi to. Už to funguje.
Peter.