kvietok 3
27.11.11,17:01
Dobrý deň,
prosím Vás o radu. V domácnosti žijeme už 7 rokov so psom, bývame na prízemí, čiže okolo našich dverí prejde každý do výťahu. Väčšinu susedov už pozná, na nich nešteká, ale keď idú nejaký neznámi ľudia alebo hlučné deti, prípadne opití susedia sa vracajú zo žúrov, vtedy zašteká. Problém nastal až teraz, keď sa nasťahovali noví susedia - mladá rodina s deťmi(jedno bábätko a asi 3 ročný chlapček). Suseda nás upozornila na to, že náš pes štekal večer (o 23:00). keď sa do domu sťahovali noví susedia. Oki, to chápem, bol už večer a navyše domáci kľud. Dnes ale na nás vyhrkla s tým, že pes štekal vraj 10 minút vkuse( čo tak nikdy nešteká!!!!). vraj behali po schodoch voláke deti.....tak to je jasné, že pes bude na takýto hluk štekať, nie??? A vraj sa jej na štekanie nášho psa budí jej syn...vraj nie je jediná, ktorej brechot vadí, vraj aj iným susedom. Podotýkam, že problém sme nemali kým sa do bytovky nenasťahovali oni.
Môže sa niekde sťažovať? Môžu nás kvôli psovi nejako stíhať? Prípadne nám ho zobrať???? Ako v prípade trestného oznámenia postupovať a argumentovať? Ďakujem za vaše dotazy.
pepsikova
27.11.11,16:10
..no ak behajú po schodoch deti, je treba vyjsť von a decká upozorniť, že schodisko nie je ihrisko a teda sa tam nenaháňa...a susede vysvetliť že havík tam žije 7 rokov a nikto nemal problém, tak nech dovolí havkovi, aby ich očuchal a potom bude vedieť, že sú to domáci a nebude na nich štekať...a havkovi treba vysvetliť- pri tom čuchaní, že to sú kamaráti...ak by ste sa takto dohodli, tak havík určite po nich štekať nebude...
...a prečo chce podávať trestné oznámenie?..na psa?..to hádam nie!...však ich nenapadol, nepohrýzol, no a že pes upozorňuje ľudí, že po vchode sa pohybujú ľudia, ktorých nepozná- tak to by mohla byť len rada, že vás nevykradnú...
...sťažovať sa môže, to je jasné, všelikade...ale ak je nová suseda veľkou nepriateľkou psov, nuž bude mať problém stále...ak však starší obyvatelia domu problém nemajú, má asi smolu...
...ešte dodám, nepíšeš, akého máš psíka, ale aby sa dieťa v druhom byte zobudilo, musel by štekať minimálne môj Robo-lebo to už je zvuk...ale u nás sa zatiaľ nikto nesťažoval,ani sused po nočnej, keď Robo ryčí na výťahárov...sú to cudzí ľudia pri dverách...
Mila123
27.11.11,16:19
pri sťažnosti budú riešiť ako prvé poplatok za psa miestne príslušnému úradu
arizona
27.11.11,16:19
Ano, mozu sa stazovat,prip.podniknut ine kroky na zneprijemnenie zivota.

Ak mate psika v byte,trebalo ho od malicka ucit, ze nema stekat na kazdy podnet.
Viem,stekanie je psovi prirodzene,ale ked ste doma, skuste ho vzdy utisit a naucit aby na vas povel prestal.Mozno to nebude fungovat hned,ale treba nepovolit a skusat.
kvietok 3
27.11.11,18:52
..no ak behajú po schodoch deti, je treba vyjsť von a decká upozorniť, že schodisko nie je ihrisko a teda sa tam nenaháňa...a susede vysvetliť že havík tam žije 7 rokov a nikto nemal problém, tak nech dovolí havkovi, aby ich očuchal a potom bude vedieť, že sú to domáci a nebude na nich štekať...a havkovi treba vysvetliť- pri tom čuchaní, že to sú kamaráti...ak by ste sa takto dohodli, tak havík určite po nich štekať nebude...
...a prečo chce podávať trestné oznámenie?..na psa?..to hádam nie!...však ich nenapadol, nepohrýzol, no a že pes upozorňuje ľudí, že po vchode sa pohybujú ľudia, ktorých nepozná- tak to by mohla byť len rada, že vás nevykradnú...
...sťažovať sa môže, to je jasné, všelikade...ale ak je nová suseda veľkou nepriateľkou psov, nuž bude mať problém stále...ak však starší obyvatelia domu problém nemajú, má asi smolu...
...ešte dodám, nepíšeš, akého máš psíka, ale aby sa dieťa v druhom byte zobudilo, musel by štekať minimálne môj Robo-lebo to už je zvuk...ale u nás sa zatiaľ nikto nesťažoval,ani sused po nočnej, keď Robo ryčí na výťahárov...sú to cudzí ľudia pri dverách...

On na nich už nešteká, už ich pozná. On šteká proste po ľuďoch, ktorí sú hluční alebo ich nepozná. No sťažovala sa už aj domovému dôverníkovi, ktorý podotýkam ani nebýva v rovnakom vchode alebo vo vchode vedľa a keď sme sa naposledy stretli, vravela, že to vadí aj ostatným susedom, ale nebude ich menovať:-). Je mi to veľmi nepríjemné, lebo nechcem, aby ich deti budil náš pes, ale pokiaľ by bol kľud na chodbe, bol by aj on ticho :-/ Suseda sa ledva pozdraví a stále sa ak tak len na psa sťažuje. V noci už psa zatváram aj k sebe do spálne, len aby nechodil ku dverám a nevyštekával.
kvietok 3
27.11.11,18:56
Poplatok za psa poctivo platím, takže s tým nie je žiadny problém. Ale ak by sa sťažovali aj viacerí susedia, mohli by mi nejako prikázať dať ho preč? To by som samozrejme neurobila! Čo by mi potom hrozilo. Náš pes vôbec nešpiní vo vchode, nesmrdí, sem-tam zašteká cez deň ale nič katastrofálne :-/ Proste suseda sa rozhodla, že mi bude znepríjemňovať život. Len sa bojím, aby mu niečo nepodhodila :-(
kvietok 3
27.11.11,18:58
Keď sme doma, vždy ho zakríknem a prestane. No ale keď som v robote, tak to už nijako neovplyvním :-/
lujza.j
27.11.11,19:01
On na nich už nešteká, už ich pozná. On šteká proste po ľuďoch, ktorí sú hluční alebo ich nepozná. No sťažovala sa už aj domovému dôverníkovi, ktorý podotýkam ani nebýva v rovnakom vchode alebo vo vchode vedľa a keď sme sa naposledy stretli, vravela, že to vadí aj ostatným susedom, ale nebude ich menovať:-). Je mi to veľmi nepríjemné, lebo nechcem, aby ich deti budil náš pes, ale pokiaľ by bol kľud na chodbe, bol by aj on ticho :-/ Suseda sa ledva pozdraví a stále sa ak tak len na psa sťažuje. V noci už psa zatváram aj k sebe do spálne, len aby nechodil ku dverám a nevyštekával.

tiež máme psa, nešteká bežne tiež iba ak je niekto neznámy na chodbe, mala som susedov cigáňov bolo ich v byte oproti xy kusov, naučil sa ich rozpoznať a neštekal, alebo inak si to neviem predstaviť. to že to vadí ostatným susedom tak to si myslím,že si vymyslela snáď keby to bola pravda tak by vás už upozornili. a tí nový susedia bývajú kde ked im štekot vašeho psa môže zobudiť dieta ?čo má postieľku za vchodovými dverami....
pepsikova
27.11.11,19:25
Poplatok za psa poctivo platím, takže s tým nie je žiadny problém. Ale ak by sa sťažovali aj viacerí susedia, mohli by mi nejako prikázať dať ho preč? To by som samozrejme neurobila! Čo by mi potom hrozilo. Náš pes vôbec nešpiní vo vchode, nesmrdí, sem-tam zašteká cez deň ale nič katastrofálne :-/ Proste suseda sa rozhodla, že mi bude znepríjemňovať život. Len sa bojím, aby mu niečo nepodhodila :-(..

..ono to je tak, že ak nemá rada psov, nič s jej antipatiou nenarobíš, iba sa nejako dohodnúť...čo keby si ju pozvala na kávu, aj s tým starším dieťaťom a prebrali by ste to?....tak, no že napríklad, psík by sa zoznámil a získal by kamaráta v tom dieťati a vy dve by ste to nejako ukecali,môžeš to aj tak , že šteká preto, lebo sa ešte s nimi nezoznámil...lebo panta so susedmi nevedie k ničomu dobrému a ani ten život dennodenný s nimi nie je nič moc...tiež by bolo dobre zistiť, či len tak hocikto má možnosť chodiť vám po vchode...tí starousadlíci by o tom mohli niečo vedieť...

..no ak by bola vrcholne nepríjemná a nesúhlasila by a ty by si mala podozrenie, žeby mohla nejako havíkovi ublížiť,to už chce ostrejšie lakte...aj väčšiu výrečnosť...ale nakoniec, však pri venčení aj tak dávaš pozor, kde hafo strčí ňufák, takže asi sa to nestane...
verkaz
27.11.11,20:00
So sťažnosťou na to, že pes šteká, by Tvoja nová suseda nepochodila. Veď neruší nočný klud. Skús ešte to, čo radí pepsi v príspevku č. 9.
Keby psíkovia vedeli spievať, tak spievali a neštekali.
Ja na šťastie nemám problém s mojim psíkom, pretože zaštekne len na cudzích alebo hlučných, ktorí sa pohybujú na schodišti. Ale máme vo vchode aj takého psíka, ktorý šteká na všetko. Majú aj zvonček odpojený a dvere do chodby zavreté a nepomáha to.
Ak sa Ti nepodarí so susedou dohodnúť a ak sa jedná ešte o takú, čo nemá rada zvieratá, tak to určite naruší dobré vzťahy vo vchode. Odrazu sa našli viacerí, ktorým do doposiaľ nevadilo ?
V žiadnom prípade ho nedávaj preč. Len buď aj Ty na neho ráznejšia a dávaj mu povel "nesmieš". Možno, že ten psík to skorej pochopí ako nová suseda.
Len sa nedaj a odpovedz, že tie deti zatiaľ psík nepozná a sú hlučné.
O tejto téme sa tu na porade už veľa napísalo, tak si vyhľadaj takú tému a tam sa tiež dozvieš veľa.
marleau
27.11.11,20:21
PES DO BYTU NEPATRÍ!!!

Teraz ma ukrižujte.
tuta
27.11.11,20:44
:D:D:D toto som voľakedy vravela aj ja... už to budú skoro tri roky čo to nie je pravda. Nikto si nevie predstaviť koľko radosti nám to psíča prinieslo.

http://www.porada.sk/t28821-p17-darujeme-psika-westika.html#post907319
lujza.j
27.11.11,20:47
ja si myslím, že niektorí ľudia tiež nepatria do bytu a nemyslím len opálených....
arizona
27.11.11,21:59
PES DO BYTU NEPATRÍ!!!

Teraz ma ukrižujte.
Psovi byvanie v byte navadi,je to pre neho jedna velka buda .:D
Ale treba vyberat plemena nie podla mody,ale take, ktory maju pohodovejsi styl zivota.
A samozrejme majitelia musia byt doslednejsi vo vychove,aby ich psik nadmerne nerusil susedov a aby si na byvanie s ludmi zvykol. /ale asi pozname vsetci aj dost ludi, co sa nevedia v cinziakoch spravat, takze nenadavajme len na psov.../
iv@n
27.11.11,22:09
V noci už psa zatváram aj k sebe do spálne, len aby nechodil ku dverám a nevyštekával.
to doteraz chodil a štekal v noci pri dverách a nikomu to nevadilo? ja mám psov rád, ale nie v paneláku, už beztak je tam problémov a hluku viac než dosť, tiež som mal susedov kedysi s veľkým plemenom, bývali na prízemí a ten pes štekal na každého okoloidúceho, to bolo na prášky, prestav si že ti doma spí malé decko.. v tomto súhlasím s marleau, že psov by som do paneláku neťahal a ked už, tak naučiť minimálne štekať.
arizona
27.11.11,22:13
Nezalezi, ci je velke plemeno,alebo male. Praveze tie male viac stekaku,ako tie velke.
Nezalezi od velkosti,ale od rasy!!! Niektore plemena su viac ustekane,ine menej.;)
pepsikova
28.11.11,04:55
PES DO BYTU NEPATRÍ!!!

Teraz ma ukrižujte...

mimotemy...ale!...ak máš v byte 7 rokov psíka, ako píše zadávateľka, určite nepotrebuje rady o tom, že pes do bytu nepatrí...lebo ho asi chcela a dokáže s ním žiť a má ho pre potešenie...
...a ak niekto nemá rád psov, nuž tak má smolu,zvlášť, ak sa práve prisťahoval a musí prejsť okolo dverí...lebo to si ako predstavuješ, že po 7 rokoch zadávatelka chytí psa, vyhodí ho na ulicu len preto, že baba má problém?..vždy sa dá nájsť riešenie,len treba chcieť...a nie sa hneď zabíjať a ukrižovávať...
marleau
28.11.11,06:43
Psovi byvanie v byte navadi,je to pre neho jedna velka buda .:D
Ale treba vyberat plemena nie podla mody,ale take, ktory maju pohodovejsi styl zivota.
A samozrejme majitelia musia byt doslednejsi vo vychove,aby ich psik nadmerne nerusil susedov a aby si na byvanie s ludmi zvykol. /ale asi pozname vsetci aj dost ludi, co sa nevedia v cinziakoch spravat, takze nenadavajme len na psov.../


Psovi možno nie,ale ľuďom naokolo určite áno.To nie je len o prítomnosti zvieraťa kdesi za múrom.
Gina Er
28.11.11,06:45
Psovi možno nie,ale ľuďom naokolo určite áno.To nie je len o prítomnosti zvieraťa kdesi za múrom.
na svete nežijú iba ľudia,ktorým psi vadia.Mne vadia ľudia,ktorí nenávidia psov a zvieratá všeobecne,drogujú,ožierajú sa,ničia spoločný majetok,vykrikujú pod oknami,kradnú,vraždia.........ako ich mám odstrániť?????
marleau
28.11.11,06:58
Čo ja s tým mám?Mňa sa netýka ani jedno.
Mne vadia len ľudia,ktorí svojim počínaním znepríjemňujú život aj inému človeku.
pepsikova
28.11.11,07:05
Čo ja s tým mám?Mňa sa netýka ani jedno.
Mne vadia len ľudia,ktorí svojim počínaním znepríjemňujú život aj inému človeku..

mimotemy..nie, netýka sa ťa ani jedno..(to my predsa nevieme na 100%)..takže netreba také nejaké "ukrižujte ma"..
...spôsob komunikácie so susedmi si musí každý majiteľ psíka nájsť sám, lebo ich pozná, my sa tu iba pokúšame poradiť, ako na to...
Gina Er
28.11.11,07:07
Čo ja s tým mám?Mňa sa netýka ani jedno.
Mne vadia len ľudia,ktorí svojim počínaním znepríjemňujú život aj inému človeku.
čo ty s tým máš? no máš s tým to,že tebe vadia ľudia,ktorí znepríjemňujú život iným ľuďom.A takí ľudia,ktorých som opísala ja,takí neznepríjemňujú život?tebe znepríjemńujú iba tí,čo majú doma psa????:eek:
marleau
28.11.11,07:08
Komunikácia so susedmi a zviera v mojej blízkosti sú dve odlišné veci.
Gina Er
28.11.11,07:12
Komunikácia so susedmi a zviera v mojej blízkosti sú dve odlišné veci.
jak odlišné? so susedom,ktorý má psa,zo zásady nekomunikuješ? :D A mimochodom,vôbec si nepochopil,o čom píšem,takže sa tu nebudem s tebou ďalej doťahovať.
marleau
28.11.11,07:12
čo ty s tým máš? no máš s tým to,že tebe vadia ľudia,ktorí znepríjemňujú život iným ľuďom.A takí ľudia,ktorých som opísala ja,takí neznepríjemňujú život?tebe znepríjemńujú iba tí,čo majú doma psa????:eek:

Ale niektorí áno.Takí fajčiari napríklad.Ale zasa ožran ma nijako netrápi,pokým ma neobmedzuje.
Ide hlavne o domov a o to,či ide zmeniť alebo nie.Ja zacítim,že bol pes vo vchode len čo tam vstúpim.Nerobí mi to dobre.To nepíšem o štekaní,očúraných chodníkoch,stenách,hovnách a podobných výsledkoch po psovi.To sa mám ja odsťahovať?Pred psom?Tolerancia nie je trpieť druhému jeho rozmar,tolerancia je nerobiť svojim rozmarom druhému zle.
marleau
28.11.11,07:13
jak odlišné? so susedom,ktorý má psa,zo zásady nekomunikuješ? :D A mimochodom,vôbec si nepochopil,o čom píšem,takže sa tu nebudem s tebou ďalej doťahovať.

U nás nemá nikto psa.Nesmie.
m.hladka
28.11.11,07:32
Nemôžem povedať, že nemám rada zvieratá - psov, ale mám z nich veľmi veľkú fóbiu a alergiu. Je to môj problém! Preto robím všetko preto, aby som sa im vyhýbala, ale bohužiaľ ma veľmi obmedzujú, napriek tomu, že ja ich neobmedzujem, neoňuchávam, neštekam ...

Tento ošiaľ psov je tak rozmnožený, že sú pomaly všade, v parkoch kde sa hrajú malé deti, v dopravných prostriedkoch, vlakoch, kaviarňach veľkých obchodných centách, na dovolenkách pri mori, v horách, proste všade ...

Preto by som bola rada, ak by majitelia psičkárov brali do úvahy aj to, že sú ľudia, ktorým ich rozmar, člen rodiny, spoločník, atď. zneprijemňuje život iným ľuďom a to nehovorím len za seba. Ďakujem.
Gina Er
28.11.11,07:34
mimotemy plačeš na nesprávnom hrobe
bubkoch
28.11.11,08:43
jasne, ale ked sa ozve "na spravnom hrobe", tak to dopadne ako u zadavatelky ... stazujuci sa je bezcharakterna svina ktora nema rada psov a preto buzeruje "slusnych" psickarov stazovanim sa na uradoch ...
bubkoch
28.11.11,08:47
na svete nežijú iba ľudia,ktorým psi vadia.Mne vadia ľudia,ktorí nenávidia psov a zvieratá všeobecne,drogujú,ožierajú sa,ničia spoločný majetok,vykrikujú pod oknami,kradnú,vraždia.........ako ich mám odstrániť?????
mimotemy places na nespravnom hrobe
alaya1
28.11.11,08:57
Pises, ze sa stahovali vecer o 23.00, hod? A vtedy tam behali deti? Tak to by som jej ja potom vysvetlila, co a ako. kedy sa ma stahovat a kedy behat. Urcite sa s tym nebude robit nic, zas jedna pani, ktorej vsetko vadi.Ale ak naozaj pes tolko brese, tak ho oducaj, skus na maskrty, ak zacne brechat, ukazuj mu maskrtu, ked prestane, tak mu ju dat. On pochopi, ze nema brechat.
Tak potom nech jej vadi, ze niekto buchne dverami, ze vysava, to aj viac, ako 10 minut, ze vrta do steny a pod. Odporucala by som jej , kupit si dom na samote, tam bude mat svaty pokoj.

To som poradila susedovi, ktory byva pod nami, ked sa prisiel stazovat, ze nam huci pocitac a jeho 15 rocna dcerka nemoze o 21.00 spat. ze on vrta cele dni, to je v pohode.

Ja som majitelkou psov a naozaj aj mne, ako psickarovi prekazaju majitelia psov, ktori po sebe neupratuju, nechavaju zavretych psov cele dni doma samych, chovaju nevhodne plemena v bytoch.
A, ze pes nepatri do bytu? To moze napisat len clovek, ktory okolo kynologie ani nepresiel. 9.skupina FCI- spolocenske plemena, tieto su vylucne vyslachtene zit v bytoch, ako spolocnik
cloveka. Tieto plemena, neplznu, nevyvolavaju alergicke reakcie na srst.
Myslim si, ze je to o tolerantnosti jednej, aj druhej strany. O prisposobovani sa a pochopeni.
alaya1
28.11.11,09:07
U nás nemá nikto psa.Nesmie.

Demokraticky vchod-))
Mate stastie, ze u vas nebyva nevidiaci clovek, ktory potrebuje vodiaceho psa, to by si robil cirkus...ze?
roxo
28.11.11,09:14
:) Citam, ako ludia reaguju na tvoj problem a len sa usmievam.Nie zo zlomyselnosti, ale kvoli tomu, aky ludia dokazu byt sprosti.Teraz narazam na tu tvoju susedu.Psa uz mas dost stareho, je nauceny na zivot v byte.Pes je uz pomaly inventar tej bytovky a ta nova suseda je len nova suseda.Ludia ti tu radia,aby si ju zavolala na kavu a vysvetlili by ste si to.Ano, da sa to riesit aj tak za optimalnych podmienok.Ak suseda nie je arogantna a nie je uplne proti psom.Inak ju na kavu nedotiahnes.Psa odnaucaj stakaniu pamlskami, ci uz granula, parka, piskoty alebo cokolvek , co pes ma rad.Ked zacne stekat, volaj ho k sebe, nech je pri tebe a ukludnuj ho, ked bude sediet pri tebe a nebude reagovat avaj mu maskrty.ALE NIE VELA.Ma to byt len pod zub.Inak by bolo dobre, ak by sa deti psa nebali.Odchytit ich aj so psom, dat im do ruky nejaku maskrtu, pes nech ich ovonia a oni nech mu daju nieco zozrat od teba.Tak ich spozna a bude klud.
Inak na tvojom mieste by som isiel za ostatnymi susedmi, napis papier na suhlas vlastnikov bytov s chovom psa v byte s tym, , ze s tym nie su ziadne problemy.To, ze suseda ma fobiu zo psov nie je tvoj problem.Ja mam v byte 8rocnu fenu nemeckeho ovciaka a tiez sa ludia boja.Niektori sa sami pytaju ci mozu pohladit a niektori ked nas vidia tak utekaju.A mne to je jedno.ssa mam vycviceneho na slovo, ma canisterapeuticky vycvik a este je aj flegma.Nesteka bez povelu.
Zo susedy si nerob tazku hlavu, psa ti nemoze nikto zobrat, je to tvoje osobne vlastnictvo, ak ti nieco ona urobi so psom, podaj na nu oznamenie za poskodzovanie cudzej veci.Ak ti bude robit schvalnosti, ohovarat ta a robit ti zle meno, oznamenie o priestupku na useku obcianskeho spolunazivania.Ale toto su uz extremne pripady, ak sa s nou nic nebude dat a bude fakt mrcha.Kazdopadne skus to po dobrom, psikovi sa venuj a odnauc ho stekat.Vela stastia.
alaya1
28.11.11,09:22
Na chov psa v byte sa nevyzaduje suhlas ostatnych uzivatelov bytov v obytnom dome.
roxo
28.11.11,09:28
Na chov psa v byte nevyzaduje suhlas uzivatelov okolitych bytov, mas pravdu, je to individualne v jednotlivych bytovych domoch.Vacsinou spolocenstvo vlastnikov bytov si urcuje svoje vseobecne zavazne podmienky pre dane vchody v panelakoch.Ale to je mimo temu.Na ten suhlas ludi som naraz kvoli tomu, nech ma na papieri suhlas susedov s chovom psa a ze ich to nijako neobtazuje.Nech to potvrdia svojim podpisom.Si zober, ze ak tam je trebars 20bytov, podpise to 19 vratane majitela psa, tak ta dotycna je sama proti celemu vchodu.A mas dokazny material o tom, ze nikto s tym nema problem, iba ona.Ja takto uvazujem len do buducna, lebo nikdy nevies, co z tej susedy zijde.
marleau
28.11.11,09:29
Demokraticky vchod-))
Mate stastie, ze u vas nebyva nevidiaci clovek, ktory potrebuje vodiaceho psa, to by si robil cirkus...ze?

Nie,nerobil by som cirkus.
alaya1
28.11.11,09:32
Chov psov v bytoch a domoch usmernuje vseobecne zavazne nariadenie daneho mesta, ziadne spolocenstva vlastnikov, spravcovia a pod.Ja by som ziaden suhlas nezbierala, lebo potom by som ho pozadovala aj od tych, co chovaju skrecky, andulky, korely, tie vrieskaju, ako najate , a aj rybicky-)
kvietok 3
28.11.11,09:36
Ďakujem. Jej deti spia v spálni, ktorá stenou susedí s našou obývačkou. Ona stále tvrdí, že náš pes ich doobedu budí, keď som ja v práci. Lenže problém je v tom, že pokiaľ nie som doma, psa mám zavretého len v predsieni a v kúpeľni (tam má svoj košík), čiže v obývačke vôbec nie je!!! Tak ja už neviem kde ho mám vysťahovať.Pokiaľ chce mať ticho, mala si kúpiť dom na samote. S ňou sa dohodnúť nedá, som o x rokov staršia a to sa mi nevie ani pozdraviť, ja sa jej prvá zdraviť nebudem. Môžem povedať, že predtým som mala susedov rómsku rodinu, ale nebol s nimi žiadny problém, úctivo sa zdravili, no veľmi slušná rodina..
marleau
28.11.11,09:36
Psov je na sídliskách nakotených toľko,že 5 zo 6 by sa kľudne mohlo utratiť aj tak by ich ešte zostalo veľa.
Sledujem z okna,ako pol metra vysoký pes vykadí sloniu kopu a panička s dlhými nechtami,ktorej decká nedostali ani svačinu do školy,ešte na to horúce hovno odchodí cigaretový špak.1,5 metra od nášho okna.Keď ju upozorním,tak sa tvári,že meliem po fínsky alebo ako.Ľudia povýšili psa nad človeka.Ak ide niekto oproti so psom,pravidelne mám problém prejsť ceu jeho motúz a dotyčného chrapúňa to ani netrápi,lebo predsa on venčí tchora.
Ak si neprajem,aby sa pes o mňa obtrel,tak jeho majiteľ musí urobiť pre to všetko možné aj nemožné,aby sa tak nestalo.Nie aby som ja chodil naokolo psa.Argument,že ten pes ti tým nič neurobí,je chudobný na duchu.
Včera som videl ako taký bytový tchor naháňal asi 7-ročné dievča,ktoré zažilo takú paniku,až sa pocikalo.Majiteľ dostal na hubu a pes tiež.A nechýba veľa,aby som nezačal psov likvidovať svojpomocne.
kvietok 3
28.11.11,09:38
..inak nad týmto som už uvažovala..
roxo
28.11.11,09:39
:)) no jo, aj s rybickami moze byt problem, ked plavaju v zachode :) S tym vseobecne zavaznym nariadenim mesta- je to nadradene ale upravit sa to moze Vseobecnym zavaznym predpisom Spolocenstva vlastnikov bytov.Videl som to uz v nie jednom bytovom dome takto opatrene.Laicky povedane, stanovia si svoje pravidla zitia v panelaku aj ked VZN mesta je nadradene.Ale to sa bavime uz o pravnych veciach.Prvorade treba poriesit problem so susedou a eliminovat nezhody.
marleau
28.11.11,09:43
Ďakujem. Jej deti spia v spálni, ktorá stenou susedí s našou obývačkou. Ona stále tvrdí, že náš pes ich doobedu budí, keď som ja v práci. Lenže problém je v tom, že pokiaľ nie som doma, psa mám zavretého len v predsieni a v kúpeľni (tam má svoj košík), čiže v obývačke vôbec nie je!!! Tak ja už neviem kde ho mám vysťahovať.Pokiaľ chce mať ticho, mala si kúpiť dom na samote. S ňou sa dohodnúť nedá, som o x rokov staršia a to sa mi nevie ani pozdraviť, ja sa jej prvá zdraviť nebudem. Môžem povedať, že predtým som mala susedov rómsku rodinu, ale nebol s nimi žiadny problém, úctivo sa zdravili, no veľmi slušná rodina..

A je to tu.Ona si má kúpiť byt na samote,keď chce mať ticho.Na to ticho má právo,lebo je doma.Zvlášť v bytových domoch sa vyžaduje vo väčšej miere udržiavať ticho.Prečo nejdeš ty so psom bývať na dedinu?Bolo by to prirodzenejšie.Prečo si vyhradzuješ právo odoberať niekomu ticho,keď ten dotyčný je doma??Jeho deti majú menšiu cenu ako tvoj pes??To je čo za zmýšľanie??
kvietok 3
28.11.11,09:43
Ja som tiež proti tým psíčkarom, ktorý po svojom psovi neupratujú, sama ich napomínam. Som z tých,ktorý nedovolia očuchávať cudzích ľudí, lebo viem, že niekomu to môže byť nepríjemné. Netreba hádzať všetkých psíčkarov do jedného vreca a byť preto voči všetkých psom a likvidovať ich svojpomocne!!! Na to nemá právo nikto a ani ty! neznášam takého blbé názory, to aj ja mám začať likvidovať ľudí - napr.ožranov, čo sa vys..ú do vchodu alebo pomočia atď? Do vchodu sa ani pes nevykadí, ale človek toho schopný je....
kvietok 3
28.11.11,09:45
Ona má právo na hrobové ticho počas domáceho kľudu, dovtedy môže byť v bytovke normálny ruch...a ten jej neberiem, môj pes nie je o nič viac rušnejši ako iní susedia
roxo
28.11.11,09:49
Marleau, tu prave ide o to, ze ked je pes ticho pocas dna a nesteka, lebo nema dovod stekat a suseda sa stazuje uz len z principu, lebo vie, ze tam je pes a vadi jej pes, tak to kaslat na nu.To, ze si ludia, najma psickari nevedia vycvicit a ustrazit svojich psov je pravda.Mna to tiez stve, ked pes/nie moj/ si beha len tak volne, vyse..ie sa vonku a majitel psa to nepozbiera, tiez by som mu to hov.o hodil do tvare za to, ze to nepopratal.nehovoriac uz o tom, ze pes na ulici steka po kazdom a vsetkom.Najprv treba cvicit majitela psa a az tak psa, inak to nevidim.Toto nie je o psoch ale o mentalite ich panov.
marleau
28.11.11,09:50
Ja som tiež proti tým psíčkarom, ktorý po svojom psovi neupratujú, sama ich napomínam. Som z tých,ktorý nedovolia očuchávať cudzích ľudí, lebo viem, že niekomu to môže byť nepríjemné. Netreba hádzať všetkých psíčkarov do jedného vreca a byť preto voči všetkých psom a likvidovať ich svojpomocne!!! Na to nemá právo nikto a ani ty! neznášam takého blbé názory, to aj ja mám začať likvidovať ľudí - napr.ožranov, čo sa vys..ú do vchodu alebo pomočia atď? Do vchodu sa ani pes nevykadí, ale človek toho schopný je....

Tak likviduj.Ja tiež mastím ožratých,sprejerov,fajčiarov vo vchode,aj policajta zdrbem za to,že fajčí pri vchodových dverách.
marleau
28.11.11,09:53
Marleau, tu prave ide o to, ze ked je pes ticho pocas dna a nesteka, lebo nema dovod stekat a suseda sa stazuje uz len z principu, lebo vie, ze tam je pes a vadi jej pes, tak to kaslat na nu.To, ze si ludia, najma psickari nevedia vycvicit a ustrazit svojich psov je pravda.Mna to tiez stve, ked pes/nie moj/ si beha len tak volne, vyse..ie sa vonku a majitel psa to nepozbiera, tiez by som mu to hov.o hodil do tvare za to, ze to nepopratal.nehovoriac uz o tom, ze pes na ulici steka po kazdom a vsetkom.Najprv treba cvicit majitela psa a az tak psa, inak to nevidim.Toto nie je o psoch ale o mentalite ich panov.

Keby som choval 500 jedovatých pavúkov,každému by to vadilo.Čo ak atď.Keby si niekto zavrel ovcu do bytu,tiež by všetci jačali,ale pes može.O spoločenskom zvierati nechcem počuť,smrdí rovnako ako antilopa alebo ťava.
alaya1
28.11.11,09:55
Tvoj prispevok je zjavnych dokazom toho,ze existuju dva extremy. jeden- ludia, ktori neznasaju psov, a druha skupina su ti, co maju psa, ale nevedia, ako sa o psa starat a neplnia si svoje povinnosti.

Ja ked vidim cloveka, ktory nedvihne za psom trus, podam mu sacok. este sa mi nestalo, zeby odmietli dvihnut,mozno potom zase nedvihaju, ale aspon raz dvihli. Neviem, ci tvoja suseda robi detom desiatu do skoly, ja s nou nezijem, ale ked nieco take vidis, preco ju neodfotis a neposles fotku do novin, pripadne na mestsku policiu. Druhykrat si to rozmysli.
Co sa tyka volnopustenych psov, tak ja s tym nesuhlasim. Aj ked som vonku so psikom, tak napomeniem majitela psa, aby si psa uchytil, lebo nasho psa, tiez parkrat chcel iny pes napadnut.
Ked si nezelam, aby sa pes okolo mna obtieral, poviem to majitelovi,ked to nerespektuje, tak sa s takym clovekom nestykam.

Nepaci sa mi, ako oslovujes psov.Tie zvierata, ver mi, ze sa nepytaju zit tam, kde su, nepytali sa na svet a nemozu za to, aki ludia ich vlastnia, aki ludia ich nenavidia.

Ty patris do extremu a je mi luto, nakolko je vela ludi, ktori sa zodpovedne spravaju, za psom cistia, dodrzioavaju cistotu v obytnom dome, psy su vycvicene, nerusia spoluobcanov.Vsetko hadzes do jedneho vreca- nenavidis.

Ty nemozem tusit, preco niektori ludia tie psy chovaju, preco ich maju. A aj ked pre zalubu, nevidim v tom nic zle.

Tu na porade to nevyriesis, ked sa budes vyhrazat, ze nejakeho psa zlikvidujes, to len svadci o tvojej mentalnej vyspelosti a uste k zivym tvorom.

Chod, agituj, presviedcaj, vysvetluj....

A ja nechcem pre zmenu pocut o tom, ze napises, ze moj pes smrdi ako antilopa. ja som sice antilopu nevonala, ale vyprosim si to, moj pes je cistejsi a vonavejsi, ako hociktory clovek!!!
nech sa paci, kludne prid ovolat!!!- toto ma nasr.....

na 100% si ty spoluziakom A.Ž. tak nech sa paci, opytaj sa, ako smrdel jej pes a ako smrdi moj.!
roxo
28.11.11,10:04
ALAYA1:
sam by som to lepsie nevystihol.Darmo sa je natahovat s clovekom, ktory v zivote nemal psa a vie len argumentovat jednym smerom a to proti psom.
marleau
28.11.11,10:07
To mám chodiť za psíčkarmi a rozdávať sáčky?No nemám tie hovná rovno ja zbierať???
Teraz som tu ja za k....ta,lebo upozorním na problematiku.Tí,čo ju sposobujú,sú svätí.
Ja sa nebudem vyhrážať,ja konám.Nemám dovod čakať.Na čo?Kým mi nedohrýzu priateľku ako pred pár rokmi?Kým mi (alebo inému) nenaľakajú decko ako nedávno?Kým mi nepríde mdlo zo smradu vo vchode alebo pri pohľade na trávnik či detské ihrisko?Kým nebudem mocť strpieť smrad z byutu po domnou (ako u brata),lebo tam majú päť "milučkých","voňavých","neškodných","vycvičených" psov veľkých ako koza?
marleau
28.11.11,10:07
ALAYA1:
sam by som to lepsie nevystihol.Darmo sa je natahovat s clovekom, ktory v zivote nemal psa a vie len argumentovat jednym smerom a to proti psom.

Ty ma nehodnoť,keď ma nepoznáš.
alaya1
28.11.11,10:10
K tomu sa ja vyjadrovat uz nebudem- kazdy sa bavi na inej urovni, na tej svojej.!!


A pozdravuj Adelu Ž....aj ja ju budem....
marleau
28.11.11,10:11
Tvoj prispevok je zjavnych dokazom toho,ze existuju dva extremy. jeden- ludia, ktori neznasaju psov, a druha skupina su ti, co maju psa, ale nevedia, ako sa o psa starat a neplnia si svoje povinnosti.

Ja ked vidim cloveka, ktory nedvihne za psom trus, podam mu sacok. este sa mi nestalo, zeby odmietli dvihnut,mozno potom zase nedvihaju, ale aspon raz dvihli. Neviem, ci tvoja suseda robi detom desiatu do skoly, ja s nou nezijem, ale ked nieco take vidis, preco ju neodfotis a neposles fotku do novin, pripadne na mestsku policiu. Druhykrat si to rozmysli.
Co sa tyka volnopustenych psov, tak ja s tym nesuhlasim. Aj ked som vonku so psikom, tak napomeniem majitela psa, aby si psa uchytil, lebo nasho psa, tiez parkrat chcel iny pes napadnut.
Ked si nezelam, aby sa pes okolo mna obtieral, poviem to majitelovi,ked to nerespektuje, tak sa s takym clovekom nestykam.

Nepaci sa mi, ako oslovujes psov.Tie zvierata, ver mi, ze sa nepytaju zit tam, kde su, nepytali sa na svet a nemozu za to, aki ludia ich vlastnia, aki ludia ich nenavidia.

Ty patris do extremu a je mi luto, nakolko je vela ludi, ktori sa zodpovedne spravaju, za psom cistia, dodrzioavaju cistotu v obytnom dome, psy su vycvicene, nerusia spoluobcanov.Vsetko hadzes do jedneho vreca- nenavidis.

Ty nemozem tusit, preco niektori ludia tie psy chovaju, preco ich maju. A aj ked pre zalubu, nevidim v tom nic zle.

Tu na porade to nevyriesis, ked sa budes vyhrazat, ze nejakeho psa zlikvidujes, to len svadci o tvojej mentalnej vyspelosti a uste k zivym tvorom.

Chod, agituj, presviedcaj, vysvetluj....

A ja nechcem pre zmenu pocut o tom, ze napises, ze moj pes smrdi ako antilopa. ja som sice antilopu nevonala, ale vyprosim si to, moj pes je cistejsi a vonavejsi, ako hociktory clovek!!!
nech sa paci, kludne prid ovolat!!!- toto ma nasr.....

na 100% si ty spoluziakom A.Ž. tak nech sa paci, opytaj sa, ako smrdel jej pes a ako smrdi moj.!

No vidíš,ja som napísal vo všeobecnosti,že psy od prírody smrdia ako každé iné zviera a ty si rovno napíšeš,že tvoj pes je voňavejší ako ja alebo hocikto iný.Tak je to tam napísané.Ty možeš,druhý nesmie nič.Ty možeš útočiť,ja sa nesmiem brániť.
roxo
28.11.11,10:13
Nepoznam ta, cista pravda, staci citat tvoje nazory a to mi staci aby som spoznal tvoj nazor na vec.Cize nic zle som nenapisal, len pravdu.
alaya1
28.11.11,10:17
No vidíš,ja som napísal vo všeobecnosti,že psy od prírody smrdia ako každé iné zviera a ty si rovno napíšeš,že tvoj pes je voňavejší ako ja alebo hocikto iný.Tak je to tam napísané.Ty možeš,druhý nesmie nič.Ty možeš útočiť,ja sa nesmiem brániť.

Ale nehovor, napisal si- spolocneske zvierata, to mam aj ja, reagovala som....lebo je to tak...a pekny den ti zelam.
marleau
28.11.11,10:18
Nepoznam ta, cista pravda, staci citat tvoje nazory a to mi staci aby som spoznal tvoj nazor na vec.Cize nic zle som nenapisal, len pravdu.

Čo tým zmeníš?Kto má pozná,by ti nedal za pravdu ani 10%.Snívaj.
verkaz
28.11.11,10:19
Je smutné, že sa toto tak zvrhlo. Marleau (poznám jeden prekrásny film o psovi s takýmto menom) nehádž všetkých psíčkárov do jedného vreca. Všetko je v ľuďoch a bohužiaľ, tomu, kto si nevie po svojom psíkovi upratať ani si ho ustrážiť, je málo dať aj lopatou po hlave. Všetko je len v nás ako sa vieme navzájom tolerovať a znášať.
Sú však ľudia, ktorí zo zásady budú vždy robiť naschvál a tých je lepšie ignorovať. Dávam "vyriešené!.
marleau
28.11.11,10:24
Je smutné, že sa toto tak zvrhlo. Marleau (poznám jeden prekrásny film o psovi s takýmto menom) nehádž všetkých psíčkárov do jedného vreca. Všetko je v ľuďoch a bohužiaľ, tomu, kto si nevie po svojom psíkovi upratať ani si ho ustrážiť, je málo dať aj lopatou po hlave. Všetko je len v nás ako sa vieme navzájom tolerovať a znášať.
Sú však ľudia, ktorí zo zásady budú vždy robiť naschvál a tých je lepšie ignorovať. Dávam "vyriešené!.

Ja nerobím nič zo zásady.Tolerancia nie je len tolerovať zlo od druhého ale aj nerobiť druhému zlo.Ja to tu stále píšem,al v dnešnej amricko-demokratickej spoločnosti si každý myslí,že si može robiť,čo len chce a ostatní majú byť tolerantní.Hohohooooooooo.Takto nie veru!