mariadra
28.11.11,11:06
Zubár mi musel odvŕtať kus mostíka a vrátil mi zlato aj so zubami. Poradí mi niekto, kde si to mám dať očistiť?
lujza.j
28.11.11,20:22
načo ho chceš čistiť?
ak dostane zlatník na výrobu šperku aj zubné zlato vymenia mu ho:
http://www.safina.sk/
Kvaka
12.02.13,08:10
Tiež máme doma zubné zlato, povaľuje sa už 10 rokov, chcem to predať, aj zo tri prstene, ja to nemám na ruke rada, ženy v rodine majú svoje, tiež nechcú, tak čo s tým? V Bratislavských novinách bol článok o tom, že firma goldparty vykupuje drahé kovy, máte s tým nejakú skúsenosť?
mariquita
23.05.15,20:19
Takéto ,,zubné,, zlato sa vyčistí tak, že sa to ,,vypáli,, ohňom až kým to nezhorí čo nieje zlato a neostane iba čisé zlato, ktoré sa vyčisti potom v kyseline. Dá sa to urobiť u nejakého ochotného zlatníka-remeselníka ktorý aj vyrába alebo a u zubných laborantov ktorý to vytrábajú. poznámka: Inak je s toho dobrý smrad. :o) kym sa to vyčisti.
mariquita
23.05.15,20:28
zubné zlato sa da prepracovať aj tak,že zajdete za nejakým zlatníkom-remeselnikom a date si niečo poprípade vyrobiť. Zväčša zvyknú byť zubné zlato vyšši karat ako 585 ale nieje to vzdy pravidlo.Tak v takom pripade sa to preratava na 14karatove čo je na slovensku najrozširenejšie zlato na výrobu šperkov. Alebo môžete to odniesť do predajni určených na prepracovanie zlata napr Safina,Agno,Zlata huta....atd... a možno to od vás vykúpia.