alltracboy
28.11.11,14:08
budem robit tenke omietky, steny mam rovne. najvyhodnejsie by pre mna bolo spravit najprv konstrukciu sadrokartonoveho stropu, potom omietky, a podlahu. Sadrokarton samotny by sa montoval az po vyschnuti podlah. Pripadne najprv spravit konstrukciu, potom podlahu a nakoniec omietky, kedze sa bude pri podlahovke sekat do stien, tak nech sa to potom opravi. je nejaky zavazny dovod preco by maly byt omietky pred podlahou? Pripadne pred konstrukciou sadrokartonu?
220870
28.11.11,14:06
Jediné čo nesmieš je že urobíš biele sadrokartony pred omietkami a potermi.Konštrukcie sa dajú robiť ,no problem.Je jedno či sa urobia potery potom omietky ,alebo naopak.Lepšie je robi ťomietku potom poter len skrz to že si nezašpiníš novučičký poter.
alltracboy
28.11.11,16:01
problem je, ze neviem co pride skor.. omietky ani poter sam spravit nedokazem, konstrukciu ano. Uvidim ci zozenim na pracu skorej omietkara alebo firmu co mi spravi podlahovku teraz v zime ked snad nebudu mat tolko roboty. Dokonca este stale nemam ani zateplene.. Dufam ze na jar zozeniem nejaku dobru ponuku.
lapejko
28.11.11,20:41
Najprv zatepliť krov, spraviť konštrukciu a parozábranu aby sa dalo temperovať stavbu, potom spraviť potery, lebo je to najmokrejší proces tak nech to schne, sadrokartón a omietky vychádzajú posledné kvôli vloženiu dilatačnej lišty v šikmine medzi sdk a stenu. My máme zaužívané potiahnuť konštrukciu a parozábranu až k pomúrnici, potom podmurovávame sdk tenkou tvárnicou alebo predsadenou stenou, styk vypeníme purpenou, pretmelíme sadrovým tmelom s páskou na tupý zraz a nie je nutný ani akryl.
alltracboy
29.11.11,07:03
aka dilatacna lista sa tam dava? mas nejaky obrazok? chcel som tam dat klasicky pruzny tmel. Medzi krokvami mam izolaciu, len tam pojde este jedna vrstva a to uz musi byt aj konstrukcia. Omiettky na som osobne najradsej robit ako predposledne, lebo budem po strope tahat este nejake signalne kable na alerm a podobne a nikdy sa nevie ci sa este nebude sekat aj do steny. Ale zasa kvoly kureniu treba spravit omietky napriklad v miestosti na kotol, aby sa dal zavesit a spravit rozvod pre podlahovku.. dost sa tie prace krizuju. mal by som robit 100 veci naraz
mendo933
29.11.11,08:57
Ja som to spravil takto. Omietky, podlahovka a potery a nakoniec SDK a nic sa mi nekrizovalo a ani 100veci sa nerobilo naraz. Chcel to len logicku postupnost. Robil by som to znova takto.
alltracboy
29.11.11,10:21
vysvetlim ti to krizovanie.. mam hole mury a potrebujem spravit veci co som pisal. Pokial chcem zapojit kurenie, musim zavesit bojler, kotol, osadit rozvodnu skrinu, vysekat pripadne prechody cez stenu. Tym padom nema zmysel rozbijat hotove omietky. Ale kedze musim osadit tie veci som pisal, tak minimalne za kotlom a bojlerom by som omietky mal spravit, aby som mohol spravit kurenie a potom zvysok omietok kde sa opravia aj pripadne poskodenia na stene. Dokonaca aj kurenar spominal predpripravu -osadenie skrine a zapojenie pred omietkami a potom samotna podlahovka po omietkach
mendo933
29.11.11,11:43
Mam este zlozitejsi system kurenia, ktomu rekuperacia a milion inych vymyslov a v pohode som to spravil. Priprav si rozvody , tie co maju ist do steny tak daj do steny, tie co môzu ist po stene sa namontuju dodatocne. Osadit skrinu pre rozdelovac môzes tiez po omietkach. Len zalezi kadial udes tahat rozvody kurenia, ale da sa aj zemou.Ked budes mat omietky potery, stropy potom môzes montovat kotle , bojlery
Vsetko ale zalezi od typu domu, rozmysliet si to musis ty co je lepsie a kedy
lapejko
29.11.11,21:31
keďže robíme komplet interiéry párkrát do roka snažíme sa dodržať taký harmonogram prác aby sme ďalšou činnosťou nepoškodili predchádzajúcu. Po omietkach je na rade iba maľovanie , finálne podlahy, obložkové zárubne a montáž povrchových elektroprvkov. 4-metrový CD profil v omietnutom podkroví dokáže dobre dosekať omietku, parozábrana sa lepšie lepí na murivo alebo hrubú omietku ako na štuk. tie čiastočné omietania kvôli inštaláciam sú potrebné a na rozumných stavbách bežné, napr. ak sú krivé steny, spravíme káblový rozvod, potom osadíme omietacie lišty a až potom podľa líšt osadíme krabice. Tá dil. lišta je perforovaný plastový pás s bielou gumou v strede, dá sa zohnúť do rôznych uhlov a pritmeľuje sa ako rohovnik, dosť však nabehne na hrúbke, preto doporučujem hore spomínaný postup s tupým zrazom. Veľakrát overené!
mendo933
30.11.11,05:08
Rost SDK v 4,5m dlhej izbe som si robil SAM a nic som nedoskrabal,ale omietky boli uz vyzrete
Mam stuk a parozabrana dobre drzi aj na tom, treba pouzit lepidlo na porazbranu
Ak strojove omietky tak jedine pred potermi . V pripade stierok by som spravil tak ze by som nahodil SDK a do rohov styk stena SDK by som dal pasky strait-flex a potom omietnut steny. Tym padom mas pokoj od akrylovania budes mat pekne rohy.
jezo421
30.11.11,12:06
...a do rohov styk stena SDK by som dal pasky strait-flex ...
Zaujala ma tvoja zmienka o tejto paske, tak som skusil nieco vygooglit. Prve ma zaskocila cena - vyse eura za 1 meter mi pride viac nez dost. Potom som nasiel original cenu z usa 19.67 za kotuc, cize menej ako polovicu. Nuz co uz, v nasich krajoch je to tak... Ale zda sa ze ty si jediny, kto ju na forach spomina. Naozaj to stoji za take peniaze? Pripadne ma s nou skusenosti aj niekto iny?

p.s. nechcem kvoli tomu zakladat novu temu, tak snad to nebude vadit
mendo933
30.11.11,12:24
Zaujala ma tvoja zmienka o tejto paske, tak som skusil nieco vygooglit. Prve ma zaskocila cena - vyse eura za 1 meter mi pride viac nez dost. Potom som nasiel original cenu z usa 19.67 za kotuc, cize menej ako polovicu. Nuz co uz, v nasich krajoch je to tak... Ale zda sa ze ty si jediny, kto ju na forach spomina. Naozaj to stoji za take peniaze? Pripadne ma s nou skusenosti aj niekto iny?

p.s. nechcem kvoli tomu zakladat novu temu, tak snad to nebude vadit

0,85€/m aj s postovnym. kupoval som to od zastupcu pre SR. Rigips ma nieco podobne NO-Coat, ta je cosi drahsia a zevraj sa snou horsie robi. Tu na SK ma malo ludi stym skusenosti, v CR je to beznejsie. Za tie peniaze to stoji, s rohmi je navzdy pokoj. Paska je brutal pevna
PS: nad cenou v USA sa nevzrusuj, to je tak zo vsetkym.Ba rozdiely byvaju niekolkonasobne vetsie
jezo421
30.11.11,17:52
Dakujem za odpoved! Ked pride cas na sadrokarton, budem nad nou uvazovat.
lapejko
01.12.11,20:13
Aj taká SUPER páska ako strait-flex je vhodná medzí čisto sadrokartónové konštrukcie, ktoré sa nachádzajú na spoločnej konštrukcii, medzi murivo a SDK, ktorý je na namáhanom krove to funguje tak, že 5 rokov drží, potom spadne pol metra mokrého snehu a páska síce neprskne ale praskne to vedľa nej.
alltracboy
11.12.11,10:45
viete poradit nejaku pasku na lepenie parozabrany? ja som kupil taku hlinikovu pasku v dektrade a ta teda moc na tej parozabrane nedrzi. Prilepi sa ale tam ked sa na to pozriem na druhy den, tak su tam podlepovane casti kde bolo nejake pnutie. celkovo ide dolu lahko. zatial som to pouzil iba na "parozabranu" medzi medzi vykuroavanym priestorom, takze je tam ta parozabrana skor kvoly prachu z vaty, ale na streche sa nechcem popalit.

druha otazka

mam ytong a potrebujem vediet ci sa sietkuje a klebruje aj stena v kupelni pod kachlickami. Zvysok domu bude kleber -sietka -maxima

tiez by mohol niekto popisat postup sietkovania.. najprs sa natiahne vrstve klebru do ktoreho sa vtlaci a zahladi sietka, alebo sa prilozi sietka na stenu a pretrie klebrom?

Dopredu vdaka za rady.. potrebujem to vediet takze ..... :D piste nazory
lapejko
11.12.11,11:26
viete poradit nejaku pasku na lepenie parozabrany? ja som kupil taku hlinikovu pasku v dektrade a ta teda moc na tej parozabrane nedrzi. Prilepi sa ale tam ked sa na to pozriem na druhy den, tak su tam podlepovane casti kde bolo nejake pnutie. celkovo ide dolu lahko. zatial som to pouzil iba na "parozabranu" medzi medzi vykuroavanym priestorom, takze je tam ta parozabrana skor kvoly prachu z vaty, ale na streche sa nechcem popalit.

druha otazka

mam ytong a potrebujem vediet ci sa sietkuje a klebruje aj stena v kupelni pod kachlickami. Zvysok domu bude kleber -sietka -maxima

tiez by mohol niekto popisat postup sietkovania.. najprs sa natiahne vrstve klebru do ktoreho sa vtlaci a zahladi sietka, alebo sa prilozi sietka na stenu a pretrie klebrom?

Dopredu vdaka za rady.. potrebujem to vediet takze ..... :D piste nazory

ak si kúpil pásku cez ktorú uvidíš svetlo je to iba fólia, potrebuješ takú s ktorej odlepuješ ochranný papier ako so samolepky a je stopro AL. Klébrovaním ytongu znižuješ jeho paropriepustnosť, pod obklad je to takmer nevhodné vkladať ďaľšiu medzivrstvu a sieťka sa vkladá do materiálu naneseného ideálne zubovým hladidlom.
220870
11.12.11,11:41
Tú pásku postrhaj a vyhoď.Páska musí byť presne z takého istého materiálu ,ako alobal.Ja sieťkujem aj pod obklad.Inak na ytong je lepšia sádra .Postup najskôr oškrabať z roviny steny kopce .očisťiť pozametať napenetrovať ,naniesť lepidlo ,vtlačiť sieť,zahladiť,........naniesť omietku.
alltracboy
11.12.11,17:00
mate nejaky typ na to kde sa ta paska da kupit za rozumnu cenu a ako sa vola?

220870: treba ytong penetrovat? a cim to mam spravit? penetrak som vratil na Vasu radu do obchodu ked som s tym chcel penetrovat beton :D Myslel som ze na ytongu drzi kleber dobre.

lapejko: obvodove steny spravim s duokontaktom a priecky s kleberom. Duokontakt je paropiepustny dost. Len som chcel vediet ci ma zmysel sietkovat kupelnu ked tam pojdu kachlicky na stenu. V svojej podstate by siet s klebrom spravili jednotny podklad.
220870
11.12.11,18:01
Nieje bezpodmienečne penetrovať penetruje sa len preto ,aby to lepidlo pomalšie schlo.Keď to mierne pokropíte vodou dosiahnete takmer to isté.Páska stojí cca 5€.V okolí TO NR by som vedel poradiť kde kúpiť ale tam u vás neviem kde to presne majú .
toto je ten bordel http://www.stresneokna.sk/detail/116-ALU-paska-na-parozabrany
toto hľadaj http://www.gumex.sk/selbstklebendes-alu-band-15119.html
http://www.e-vetranie.sk/montazne-prislusenstvo/samolepiaca-hlinikova-paska-alu050/010
mendo933
11.12.11,18:44
V prvom rade sa vyhni kadeakym napodobeninam. Na parozabranu je odporucana Al paska s parozabranou. Taka je napr. jutafol SP AL. Mal som aj Al pasku, ktorou som oblepoval rozvody VZT- neaka Scapa. Ked som ich porovnaval z jutafol SP AL tak u jutafolu, pri natrhnuti bolo viditelne ze je medzi Al vrstvou parozabrana, u obycajnej AL pasky toto nebolo. Jutafol aj ovela lepsie lepila.
Obycajna Al paska stala 5€, jutafol okolo 6-7€ tak sa rozhodni ci ti 4€ stoja za experimentovanie, na cele podkrovie som minul 1 a 3/4 pasky..
Al paska sluzi na prelepovanie zabrany, ked ju nadpajas a na opravy. Na prilepenie o stenu jednoznacne doporucujem lepidlo na parozbrany v kartusi. Na cele podkrovie 90m2 som minul cca 12ks. Drzi super
lapejko
11.12.11,18:58
mate nejaky typ na to kde sa ta paska da kupit za rozumnu cenu a ako sa vola?

220870: treba ytong penetrovat? a cim to mam spravit? penetrak som vratil na Vasu radu do obchodu ked som s tym chcel penetrovat beton :D Myslel som ze na ytongu drzi kleber dobre.

lapejko: obvodove steny spravim s duokontaktom a priecky s kleberom. Duokontakt je paropiepustny dost. Len som chcel vediet ci ma zmysel sietkovat kupelnu ked tam pojdu kachlicky na stenu. V svojej podstate by siet s klebrom spravili jednotny podklad.

pár dôvodov prečo nemám rád KLÉBROVANIE minerálnych povrchov a prečo cement nemôže ísť na vápenné omietky a podobné NENOSNÉ povrchy: foto pochádza z dvoch stavieb kde sme robili rekonštrukciu po rekonštrukcii... Na ytongu sme zistili celoplošne odtiahnutú omietku so sieťkou až po pošúchaní/šuští ako odlepená tapeta/
alltracboy
11.12.11,19:19
lapejko, ale to je trochu extrem nie? ja ten kleber nebudem davat na nejaku staru omietku s malovkou, ale priamo na ytong/beton. To by som potom ani nemohol prilepit kachlicky nie? sak by odpadli casom. Ja sa musim spolahnut iba na to co pisu firmy ako baumit a nejake rady z praxe.. ale konktretne. Baumit uvazda kleber- sietka- maxima, murar z prodomu tiez vravel ze ytongove domy klebruju. Kedze si to musim robit sam, tak sadrove omietky neprichadzaju do uvahy.. to by som v zivote neurobil. Na tu siet si trufam. Uz o tom kecam asi rok :D ale teraz cez zimu to uz musim nejak spravit.
lapejko
11.12.11,20:57
lapejko, ale to je trochu extrem nie? ja ten kleber nebudem davat na nejaku staru omietku s malovkou, ale priamo na ytong/beton. To by som potom ani nemohol prilepit kachlicky nie? sak by odpadli casom. Ja sa musim spolahnut iba na to co pisu firmy ako baumit a nejake rady z praxe.. ale konktretne. Baumit uvazda kleber- sietka- maxima, murar z prodomu tiez vravel ze ytongove domy klebruju. Kedze si to musim robit sam, tak sadrove omietky neprichadzaju do uvahy.. to by som v zivote neurobil. Na tu siet si trufam. Uz o tom kecam asi rok :D ale teraz cez zimu to uz musim nejak spravit.

nehnevaj sa, si poraďák ale nechceš si dať poradiť./ak ma na... vycestujem medzi sviatkami za tebou a za dva dni ťa to naučím/
ak si mysíš,že pod lepidlo na ytong netreba penetrovať, tak máš reklamáciu už vopred, ale predstav si že sadra drží na všetkom!
220870
12.12.11,05:08
Z tých obrázkov tipujem že natiahli lepidlo na maľovku a vlhký povrch.Tiež nie som zástanca všademožne dávať lepidlo,súhlasím že lepšia je na ytong sádra ,ale ak sa dodrží postup tak na ytongu lep drží donekonečna.
Toto nás učili na školení písal som to tu už niekoľko krát.Neodporúčajú lep ale ani nezakazujú.
http://www.pomahamestavat.sk/poradna/showQuestion/postup-omietania
alltracboy
12.12.11,11:13
lapejko, ja by som aj bol za sadru, ale nejak uz neverim majtrom.. co mi robil druhy to bolo v podstate na prd. A ja netusim ako zohnat dobreho majstra ktory to spravi v rozumnej cene a budem aj ja spokojny. PRoblem je v tom, ze som asi moc narocny, a na druhej strane ja mam take stastie ze ked mas na vyber 100 veci tak ja trafim tu najhorsiu moznost. Ako naposledy s mobilom.. v recenziach pisu ze nevrzga konstrukcia, v obchode nevrzgala, ked som to zobral z telekomu tak moj kus vrzga :D Proste nemam stastie na vyber. sadry sa bojim ze to zamiesam a ztuhne mi to v kybli skor ako cokolvek spravim. Pokial by som mal zasietkovat sadru ako kleber tak to by som mozno zvladol pokial by to do polhodiny nestuhlo.
lapejko
14.12.11,21:18
Rimano Rigips Uni tuhne cca hodinu, pár minút po namiešaní prituhne ako flexlepidlo, zriedne po premiešaní, ak vkladáme sieťku dá sa namiešať aj redšie a tuhne pomalšie. Na ten oblúk je dobre dať sieťku medzi Ytong a betón do akejkoľvek omietky, nemusí byť lepidlo. Na omietnutie oblúka doporučujem vložiť rohové lišty podľa presnej šablóny a nakreslenej spodnej línie oblúka podľa vodováhy aby nebol šišatý alebo naklonený či šibnutý.;)
alltracboy
15.12.11,05:31
mne co chcel robit murar omieky tak povedal ze da sietku s klebrom a rimano ako stierku. Vraj to tak robieva dlhe roky a nema problem. nazory su znacne nejednotne. Inak pomaly sa dostavam do fazy ze mi to zacina byt vsetko jedno, ..je to len stena a nejak to uz snad vyzerat bude. Pokial by to bol vyslovene hnus tak sa to da zamaskovat strukturovou omietkou. Na omietkach mam strach iba z velkych ploch, ze tam narobim nejake viditelne vlny pokial nedokazem dat do rovnakej vysky tu omietku. na ten obluk kupim oblukove listy, myslim ze su tak tuhe ze ak ich spravne upevnim na koncoch tak ten obluk sa vytvori. Este som to nemal v ruke tak uvidim neskor ci tomu treba dopomoct. Skor na tej foto islo o to, ze mam ytong a nad nosnou stenou beton ktory bude tiez omietany. Mozno este skusim v januari zohnat niekoho na omietky.. to uz asi nebudu mat murari moc prace. Moc sa mi do toho nechce ale co som tu cital na forach co dokazu murari posrat, tak mam az strach niekoho volat :D
alltracboy
15.12.11,13:00
Nieje bezpodmienečne penetrovať penetruje sa len preto ,aby to lepidlo pomalšie schlo.Keď to mierne pokropíte vodou dosiahnete takmer to isté.Páska stojí cca 5€.V okolí TO NR by som vedel poradiť kde kúpiť ale tam u vás neviem kde to presne majú .
toto je ten bordel http://www.stresneokna.sk/detail/116-ALU-paska-na-parozabrany
toto hľadaj http://www.gumex.sk/selbstklebendes-alu-band-15119.html
http://www.e-vetranie.sk/montazne-prislusenstvo/samolepiaca-hlinikova-paska-alu050/010
moze byt aj toto?: http://www.tesa.sk/industry/products/tesa_50565.html
220870
15.12.11,13:26
moze byt aj toto?: http://www.tesa.sk/industry/products/tesa_50565.html
Nemám s týmto výrobkom praktickú skúsenosť.
Pokiaľ ideš dávať ako finálnu povrchovú úpravu Rimano tak je večná škoda tam dávať lepidlo.Natiahnúť sádrovú omietku vtlačiť do nej sieť a po hodine druhú vrstvu sádry vyštosovať ,vygletovať a musí to byť, ako od matela.
alltracboy
15.12.11,13:59
a z tou z gumexu mate skusenost? ta z gumexu dokonca vychadza lacnejsie takze tesu nekupim.

Co sa tyka tej omietky, takto si musim prepocitat, lebo sadra je draha a je velky rozdiel davat na povrch 1mm ako stierku alebo viac mm aj ako vyrovnavaciu vrstvu. Najradsej by som to dal niekomu spravit a o nic sa nestarat lebo scvoknem. v januari dam dopyt a uvidim ci sa niekto najde za 3e/m za pracu aj so spaletami. teraz budem asi sprdnuty, ze je to malo, ale zasa v zime je snad lepsie robit nieco ako nic. Neriesil som este ceny za taketo prace, ale na tie kleber/sietka/rimano som mal taku ponuku.
alltracboy
17.12.11,15:52
skocil som do gumexu a pasky tam nemali, akurat nejake odlozene co mal niekto rezervovane. Tak som ich pozrel ako vyzeraju. chlapik v sklademi povedal ze v baumaxu maju tiez a ze by som mal dat tie textilne gumove co americania pouzivaju.. urcite to poznate z filmov.. ducktape sa tomu hovori. inak aj tie hlinikove su primalrne urcene na vzduchtechniku-lepenie spojov. Tak som obehal aj ento tam maju hlinukovu za cca 14eur a tu vystuzeniu latkovu tiez. v prespore maju hlinikovu za 7,30, je to presne ten hlinikovy pasik s papierom odspodu. Cize Prespor a gumex rovnaka cca rovnaka cena, baumax a ento drahsie. teda v baumaxe tu hlinikovu ani nemali.
220870
17.12.11,15:58
To veľmi málo cca 6 € je cena v okolí NR pri BA určite viac.
alltracboy
19.12.11,07:36
6 eur/m2 za pracu? kolegovy robili strojne omietky za 8eur komplet aj s materialom, apu listami.. proste na komplet. a to si aj priniesli material.
mendo933
19.12.11,12:06
Mne robila partia z TO strojove omietky .Robia cele zapadne SK.
Robota aj s listovanim 4€/m2. Material som si daval sam : Baumit mpi25, baumit betonkontakt na stropy a betonove preklady, listy , 2,5€/m2
cize sumar za omietky 6,5€/m2

Mam tehlu. Ak by som mal ytong mozno by som zvazoval nad strojovymi sadrovymi omietkami. Material je cca 30% drahsi ako v pripade stuku, ale ak mas rovne steny tak ta to nezrujnuje.

uz tomu rozumies ?:)
alltracboy
20.12.11,07:29
mendo. sorry, ale ja tomu prispevku nerozumiem
220870
20.12.11,08:07
Strojné omietky sú menej pracné a časovo menej náročné ako sieť+štuk.
alltracboy
20.12.11,08:24
urcite ano. Uvidim ako pojdu ceny. Cez zimu sa asi murari od prace nepretrhnu. Skusim dat nacenit sadrove omietky v januari a uvidim.
lapejko
20.12.11,19:28
8 € je bežná poľská cena za sadrové strojové omietky, povrch ale zväčša vyžaduje jemnú úpravu, detaily hrubú úpravu a rovinnosť pri podlahe odčas aj sekáč.
alltracboy
23.12.11,17:41
do akej vzdialenosti sa robia spalety od hrany ramu okna? respektive v akej vzdialenosti od hrany ramu sa lepia apu listy? napriklad mam od steny do ram okna osadeny na pene 1,5cm, tam mam spalety spravit od tej steny dajme tomu 2cm aby presahovali 0,5cm ram okna?
alltracboy
23.12.11,17:49
otazka cislo 2: pozeram film a su tam rohovre listy ktore su na rohu hladke. ja som zatial mal iba list ktore maju cez roh pretiahnutu sietku. Ktora je lepsia? na rohy treba pouzit tu rohovu spachtlicku aby boli pekne?
lapejko
23.12.11,19:10
na rohy treba pouzit tu rohovu spachtlicku aby boli pekne. TAK,TAK.
alltracboy
24.12.11,06:16
nedala by si konkretnejsia odpoved? na tie spalety.
alltracboy
28.12.11,15:29
tak som kupil aj hlinikovu pasku s papierom naspodu 10eur/50m odpeluje sa tak isto ako ta akozekovova. Je to proste na prd.. chvilu to drzi a potom sa odlepi. mne ta parozabrana vysi zo stropu, su tam nejake pnutia a tie pasky to neudrzia. nastastie tam ziadna paska teoreticky byt nemusi kedze je to medzi dvoma vykurovanymi podlaziami a mam to len kvoly prachu z vaty, ale serie ma to. na strechu to budem zvarat zehlickou a som si isty ze to bude najlepsi spoj parozabrany aky sa da spravit.
mendo933
28.12.11,17:07
hlinikova paska s papierom naspodu je aj cinska. Ja som mal jutafol SP Al, stala okolo 7€ s drzala najlespie zo vsetkych Al pasok co som mal. Dokonca ma vsebe aj parozabranu, litanie ohladom pasok sm uz v tomto prispevku pisal
alltracboy
28.12.11,18:23
no tak tato bola tusim holandska.. na zeleze drzala pevne. problem je ze nieje ako na tu pasku zatlacit z druhej strany. ten spoj je na vate. Na to co uz je polepene kaslem a vrch budem zazehlovat.. to nepovoli nikdy. Hlinik sam o sebe je parozabrana.. rozhodne lepsia ako samotna parozabrana z igelitu.