m.jano
28.11.11,15:10
Potrebujem poradit. Mam problem so susedom, respektive jeho stromamy. ihlicie z jeho stormov mam po vsetkych parapetach, na vchodovych schodoch vzdy ked fuda vietor. A ked k tomu aj prsi tak z toho steka spina....mam biele plastove okmńa tak si to viete predstavit. Sused ma vpred zahradke 4 ihlicnany vysoke skoro 20 metrov. so susedom sa vobec neda vyjst a nechce stromy odstranit. udajne ma vdaka nim cerstvy vzduch :))
Viem niekto poradit ako mam legalne postupovat? U starostu obce sme uy sedenie mali a napriek tomu ze sused prislubil za stromy zreze orezal iba konare ktore prevysali do mojho dvora (miestami aj 3.5metrove) poradte porsim co mam robit....pridem aj dake fotografie ihlicia na mojich oknach....vdaka
arizona
28.11.11,16:31
Ak sused konare presahujuce na tvoj pozemok neodstranil napriek upozorneniu,mozes tak urobit sam.Musis to ale urobit iba vo vhodnom rocnom obdobi. /občiansky zákonník § 127/

To, ze ti vietor zafuka na dvor listy,ci ihlicie si moc neporadis,priroda je priroda .-)

Asi jedine,co mozes pozadovat od suseda je nahrada skody,co ti svojim "spravanim" sposobi. Ci ti to ale stoji za hadky,ci behania po uradoch si musis zvazit sam...
bjuty smis
28.11.11,16:54
no legálne máš 2 možnosti :
1. metla a handra
2. vysávač....
inuvik
29.11.11,06:21
Netráp sa s tým.Prerastajúce konáre si orež sám,ak sú to staré stromy,konáre rastú už veľmi pomaly.A skús sa tešiť z prírodnej kulisy a hlavne zo sviežeho vzduchu,lebo v tomto má sused pravdu.Škoda,že si nepridal aj fotky tých stromov.
m.jano
29.11.11,07:51
no tesit to asi nie....hlavne teraz ked su caste vychrice tak to uz vobec....hlavne v zimnom obdobi.....