220870
28.11.11,19:03
Potrebujem praktickú radu nie od predajcov operátorov.Potrebujem manželke kúpiť nový telefón.Ideálne Nokia.Požiadavky na dve karty,internet(má ho v A zadara) mp3 .Ak niekto máte niečo podobné a ste spokojný budem rád ak sa podelíte o dobrú skúsenosť.Staré príspevky a témy som vynechal lebo sa rok od roka mení.Ďakujem.;)
zk24
28.11.11,18:19
Potrebujem praktickú radu nie od predajcov operátorov.Potrebujem manželke kúpiť nový telefón.Ideálne Nokia.Požiadavky na dve karty,internet(má ho v A zadara) mp3 .Ak niekto máte niečo podobné a ste spokojný budem rád ak sa podelíte o dobrú skúsenosť.Staré príspevky a témy som vynechal lebo sa rok od roka mení.Ďakujem.;)

Ahoj, nie je to síce Nokia, ale ja mám Samsung Star II Duos. Pre mna bola podmienka 2 SIM, wifi, prístup na maily teda a tak...
Prehrá to MP3, prehrá to filmy, skúšala som.... avšak zázraky to nie sú. Nie je to Android, má to vlastný OS.*
Pre mna bola prvoradá podmienka 2 sim a wifi, a z toho nie je moc veľký výber.

Mám ho zatial asi dva týzdne. Zatial spokojná som. Ci bude kazový alebo nie, to neviem povedať. I ked vsetci na mna pozerali ze preco som si nekupila nejaký Android na hry a podobne... Ale viem ze to by ma bavilo tyzden. Ja sms-kujem, volam, písem maily a mám dvoch operátorov...

*Cena 118 - 130 €

http://mobilne-telefony.heureka.sk/samsung-c6712-star-ii-duos/recenze/
marleau
28.11.11,18:25
Tiež chcem nejaký telefón,ale bezpodmienečne to musí byť Nokia.Nepotrebujem tam vodotrysk ani mikrovlnku,len aby som mohol volať,písať sms a počúvať MP3.Čo z nových modelov vyhovuje mojim extra náročným požiadavkám.
alla66
28.11.11,18:51
Potrebujem praktickú radu nie od predajcov operátorov.Potrebujem manželke kúpiť nový telefón.Ideálne Nokia.Požiadavky na dve karty,internet(má ho v A zadara) mp3 .Ak niekto máte niečo podobné a ste spokojný budem rád ak sa podelíte o dobrú skúsenosť.Staré príspevky a témy som vynechal lebo sa rok od roka mení.Ďakujem.;)

http://nokia.finesa.sk/dualsim-c1_265

PS: Dual Nokie patria medzi novinky:)
arizona
28.11.11,18:52
Nemam sice Nokiu,ale Samsung E2152 / http://mobilne-telefony.heureka.sk/samsung-e2152 - vidim, ze ceny pekne klesaju,aj som ho kupovala pred 2. mesiacmi za 72€ :mad:/
Ma velmi jednoduche,intuitivne ovladanie,je lahky a tenky, takze nezavadzia ani vo vacku nohavic.

Kupovala som ho tiez kvoli tomu, ze pouzivam 2 SIM.

Jeho nevyhodou je menej kvalitny fotak, a slaby manual. Lepsie info o funkciach som nasla na nete.
Zvonenie sa mi moc nepacili,ale dokupila som si kartu a z PC postahovala roznu hudbu,ale to je vec nazoru

ale vyhody prevladaju
-jednym tuknutim si prepinas z ktorej karty chces volat /tiez mam AT a SK kartu/
- ked mas dve karty,tak si mozes nastavit aj samostatne nastavenia pre kazdu zvlast,akoby si mal dva telefony. Ja mam napr. farebne rozlisenia aj pozadia,aby som si nepomylila karty a nevolala omylom cez rooming
- dlha vydrz baterie
- radio sa da pouzivat aj bez sluchadiel,dost velky vyber stanic. Ked sa ti nieco paci,das si nahrat
- daju sa zablokovat jednotlive napr.prezvanajuce cisla,aj odosielatelia roznych reklamnych sms
- bluetooth
- diktafon
atd
220870
29.11.11,16:39
Tú C2-03 som dnes objednal.Pochválil ju aj predajca ktorému absolútne dôverujem.za 112€,zajtra by mala byť tak budemo videli.;)
zk24
29.11.11,16:43
Tú C2-03 som dnes objednal.Pochválil ju aj predajca ktorému absolútne dôverujem.za 112€,zajtra by mala byť tak budemo videli.;)

Ale tuším nemá wifi. To nevadí?*
220870
29.11.11,17:02
Nemal sompožiadavku na wifi.Ak by bola nepohrdol by som.Nevadí.Podľa popisu má výborne nastavený predvolený internet.Uvidím vyskúšam,ak sa nebude páčiť ,môžem ho vrátiť.Takú mám dohodu.
arizona
29.11.11,17:17
Nemal sompožiadavku na wifi.Ak by bola nepohrdol by som.Nevadí.Podľa popisu má výborne nastavený predvolený internet.Uvidím vyskúšam,ak sa nebude páčiť ,môžem ho vrátiť.Takú mám dohodu.
Mam aj iny,ovela drahsi telefon,ktory som kupovala kvoli wifi ,pripojenu na net v AT a podobnym funkciam....zial, v AT su nepouizitelne,lebo tam najst volnu wifi je zazrak .A pripojenia cez rooming su drahe. A ked som doma, tak radsej sadnem k PC,ako pozerat na maly display telefonu.
Ak mozem poradit, tak z AT je najvyhodnejsie mat mobilny net,napr.od Yess, a k tomu telefon od Vecton http://www.vectonemobile.at/free-sim/order-sim.aspx?lang=de-at na telefonovanie-lacne volanie na pevnu linku ,aj MB telefon na SK /alebo ak vola clovek z SK,ktory ma O2 pausal a vola na rak. cislo,za cenu ako na SK cislo, tj. z pausalu /
zk24
29.11.11,17:19
Nemal sompožiadavku na wifi.Ak by bola nepohrdol by som.Nevadí.Podľa popisu má výborne nastavený predvolený internet.Uvidím vyskúšam,ak sa nebude páčiť ,môžem ho vrátiť.Takú mám dohodu.

Tak nech sluzi, pripadne daj potom receziu :)
alla66
29.11.11,19:09
Tú C2-03 som dnes objednal.Pochválil ju aj predajca ktorému absolútne dôverujem.za 112€,zajtra by mala byť tak budemo videli.;)

Ahoj, čo zavážilo, že si sa rozhodol pre tento typ Nokie? :)

.....http://forum.mobilmania.sk/images/smilies/eusa_think.gif prečo nie C2-06 ?
220870
29.11.11,20:08
Pravdu povediac ani neviem ktorý vyberiem obchodník dá doviesť obidva a potom budeme nad tým spoločne maturovať.Nemal som moc času s ním vykecávať v obchode nechal som to na zajtra.Tuším mi odporučil ten C-03 lebo bol o čosi lacnejší a v tom druhom bolo niečo naviac čo nepotrebujem nevyužijem.
220870
29.11.11,20:11
Dám niečo napíšem.
Tak nech sluzi, pripadne daj potom receziu :)
220870
07.12.11,08:12
Mám to doma tak trochu popíšem.Neviem čo by vás zaujímalo konkrétne .Rozdiel medzi C2-03 a C2-06 je asi len v tom ,že ten je určený asi na iné trhy´(má asi iné prednastavenia konfigurácie) a bol len v ružovej farbe bŕŕŕ.

C2-03 http://nokia.finesa.sk/nokia-c2-03-dual-sim-touch-and-type-p1255?gclid=COar0ofU76wCFYuIfAodTlpcNg .Má vzhľadom na iné mobili ,ktoré sú len dotykové trochu menší display.Prepínanie medzi kartami je na display-i.Trvalo mi možno hodinku kým som si zvykol na ovládanie(nikdy predtým som nemal dotykový mobil).Menu veľmi podobné alebo úplne totožné ,ako u iných Nokií .Trochu ma sklamala kalkulačka len +-*/= zato prehľadná, možno keby tam dali percentá ani nepipnem.Nedokážem posúdiť ,ale vraj Nokie majú pomalšie reakcie na dotyk,mne sa to zadlo za tie bubáky vcelku ok.Kamarát má mobil za 450 € bol rýchlejší ale ja by som nezmysel ktorý nepotrebujem nevyhodil cent navyše.Telefonovať sa s tým dá rovnako rýchlo ,ako s iným zbytok je mamon a asi vec nastavení a zvyku.Trochu slabší fotto 2 megapixelly aj to sa mi zdalo ,že nieje celkom pravda.Pri šere v izbe bola aj fotka a video šeredné.Zato vyzeral byť pomerne odolný a pevný asi aj niečo znesie.Mail som neskúšal lebo má aktivované len na rakúskej karte a to by som sa možno čudoval nad cenou.Predajca mi spomenul ,že niekto z jeho známich si sťahoval cez rakúsku kartu na slovensku mapu a zacaloval 1500€.
Ak by to bol mobil pre mňa tiež používam dve karty tak neváham v pohode by mi stačil,ak nebude manželke vyhovovať skonfiškujem nech si kúpi iný.Vzhľadom na to ,že som zaťažený na Nokie nad iným by som nerozmýšlal.
PS:Len pripomeniem nedokážem porovnávať s inými dotykovými mne stačí keď to má kalkulačku a dá sa z toho telefonovať.:D
tictac7
07.12.11,08:29
Mám to doma tak trochu popíšem.Neviem čo by vás zaujímalo konkrétne .Rozdiel medzi C3 a C6 je asi len v tom ,že ten je určený asi na iné trhy´(má asi iné prednastavenia konfigurácie) a bol len v ružovej farbe bŕŕŕ.Má vzhľadom na iné mobili ,ktoré sú len dotykové trochu menší display.Prepínanie medzi kartami je na display-i.Trvalo mi možno hodinku kým som si zvykol na ovládanie(nikdy predtým som nemal dotykový mobil).Menu veľmi podobné alebo úplne totožné ,ako u iných Nokií .Trochu ma sklamala kalkulačka len +-*/= zato prehľadná, možno keby tam dali percentá ani nepipnem.Nedokážem posúdiť ,ale vraj Nokie majú pomalšie reakcie na dotyk,mne sa to zadlo za tie bubáky vcelku ok.Kamarát má mobil za 450 € bol rýchlejší ale ja by som nezmysel ktorý nepotrebujem nevyhodil cent navyše.Telefonovať sa s tým dá rovnako rýchlo ,ako s iným zbytok je mamon a asi vec nastavení a zvyku.Trochu slabší fotto 2 megapixelly aj to sa mi zdalo ,že nieje celkom pravda.Pri šere v izbe bola aj fotka a video šeredné.Zato vyzeral byť pomerne odolný a pevný asi aj niečo znesie.Mail som neskúšal lebo má aktivované len na rakúskej karte a to by som sa možno čudoval nad cenou.Predajca mi spomenul ,že niekto z jeho známich si sťahoval cez rakúsku kartu na slovensku mapu a zacaloval 1500€.
Ak by to bol mobil pre mňa tiež používam dve karty tak neváham v pohode by mi stačil,ak nebude manželke vyhovovať skonfiškujem nech si kúpi iný.Vzhľadom na to ,že som zaťažený na Nokie nad iným by som nerozmýšlal.
PS:Len pripomeniem nedokážem porovnávať s inými dotykovými mne stačí keď to má kalkulačku a dá sa z toho telefonovať.:D

...asi ešte spím - a ktorý si si teda nechal?
220870
07.12.11,08:31
C2-03:) opravené;)
tictac7
07.12.11,08:34
..ďakujem ;)
aktaK
07.12.11,08:38
Prekvapenie....


Fero si kúpil mobil a rozhodol sa, že prekvapí manželku.
Prišiel domov,napustil si potajme vodu do vane, sadol si do nej a navolil
číslo domáceho telefónu. Keď Mara zodvihla slúchadlo, povedal: -
,,Miláčik, poď mi umyť chrbát." - Teraz nemôžem, starý je už
doma.
JAJA11
08.12.11,08:48
ja by som potrebovala tiež poradiť ohľadom telefónu.
V prvom prípade sa telefón bude používať na bežné činnosti - telefonovanie, SMS, MMS. Je tam požiadavka lepšieho fotoaparátu, táto osba rada fotí a niekedy nemá so sebou svoju zrkadlovku a chce si len tak niečo zachytiť, tak aby to nebol úplny šmejd na fotenie. WIFI, by bola asi tiež dobrá :-)
Druhý by mal mať MP3, wifi a dobrý operačný systém. Uvažujem o SE, Nokii, prípadne Samsung.
Páčia sa mi SE Xperia mini, ale čítala som na ňu takú zlú recenziu, že som zaváhala... :o
tictac7
11.12.11,21:19
...takže som si aj ja vybrala - bola som si najskôr fyzicky pozrieť - záver Samsung ma teda nijakovsky neoslovil, Nokia (asi preto, že vlastne stále striedam Nokiu a Sony Ericson) mi bola bližšia. Rozdiel medzi C2-03 a C2-06 okrem farby nie je žiadny. Keďže sa mi viac páčila farba nulašestky, tak som si zobrala ju.
....som trošku sklamaná. Mala som N95 a nevedelo mi synchronizovať žiadne dáta, nakoniec som aspoň kontakty skopčila na SIM-ku, ale okrem mena a čísla teraz nemám nič a všetky adresy a e-maily si musím zadávať ručne.... a ešte - dotyková obrazovka fičí na opačnom princípe, ako pri N - mi chvíľu trvalo, kým som sa niekam dostala...ale inak - spokojná, lepšie než nosiť 2 mobily...
arizona
12.12.11,05:24
ja by som potrebovala tiež poradiť ohľadom telefónu.
V prvom prípade sa telefón bude používať na bežné činnosti - telefonovanie, SMS, MMS. Je tam požiadavka lepšieho fotoaparátu, táto osba rada fotí a niekedy nemá so sebou svoju zrkadlovku a chce si len tak niečo zachytiť, tak aby to nebol úplny šmejd na fotenie. WIFI, by bola asi tiež dobrá :-)
Druhý by mal mať MP3, wifi a dobrý operačný systém. Uvažujem o SE, Nokii, prípadne Samsung.
Páčia sa mi SE Xperia mini, ale čítala som na ňu takú zlú recenziu, že som zaváhala... :o
Zo vsetkych mobilov, co som kedy mala, tak najlepsie fotky robili vzdy Sony eriksony.
buchač
12.12.11,06:29
...a čo tak niečo z tejto ponuky ...???...aj na dve karty je henten mobil ...;)

http://www.najnakup.sk/mobily_vertu
kvalitar
12.12.11,06:33
Buchac, to je draha lopata na odhrnanie snehu :)))))
buchač
12.12.11,10:50
Buchac, to je draha lopata na odhrnanie snehu :)))))
...mladý si zaobstaral ...síce fejk , ale má ...včera maturoval s mašinkou...

...a ja ???...myslel som si svoje ...:confused:
...osobne ???...ani zadarmo by som nechcel ...viac záporov ako mínusov ...klady som nejak nezbadal ...:---:D


...image je na nič ...radšej si dám tonic...;)