pioter007
29.11.11,10:23
Zdravím, kúpil som si prednedávnom dioptrické okuliare a neviem či ich mam moc velké alebo je to normálne že z bokoch sa vnich mierne odrážaju veci zozadu. doteraz som mal malé okuliare (ešte detské) takže som take niečo nikdy nemal že by sa mi v nich niečo odrážalo (lebo boli malé - nemalo sa to kde odrážať)

takže teraz neviem či to je sklami alebo okuliarmi alebo je to normálne
máte niekto s tým skúsenosti?

vopred ďakujem
alaya1
29.11.11,09:35
Ja by som sa poradila s optikom..
luja5
29.11.11,10:12
Nemám s tým problém a dioptrické okuliare nosím už veľmi dlho. Aj do diaľky, aj do blízka. Aj menšie, aj väčšie, aj so vsadenými dioptrickými sklami do rámu u pôvodne slnečných nedioptrických okuliarov (ak sa dá – poradí mi optik). Sklá na každých okuliaroch si dávam robiť s antireflexnou vrstvou. Tiež sa snažím vyberať si trošku zaoblenejšie rámy, najmä u slnečných dioptrických okuliarov (do miery, kedy sa ešte dajú vsadiť moje dioptrické sklá – posúdi mi to vždy optik), lebo mne vadí, keď mi z bokov medzi sklá a oči prenikajú slnečné lúče.
Ako napísala alaya1, tiež by som sa poradila s optikom. Ja mám len dobré skúsenosti.
alaya1
29.11.11,15:19
Nemám s tým problém a dioptrické okuliare nosím už veľmi dlho. Aj do diaľky, aj do blízka. Aj menšie, aj väčšie, aj so vsadenými dioptrickými sklami do rámu u pôvodne slnečných nedioptrických okuliarov (ak sa dá – poradí mi optik). Sklá na každých okuliaroch si dávam robiť s antireflexnou vrstvou. Tiež sa snažím vyberať si trošku zaoblenejšie rámy, najmä u slnečných dioptrických okuliarov (do miery, kedy sa ešte dajú vsadiť moje dioptrické sklá – posúdi mi to vždy optik), lebo mne vadí, keď mi z bokov medzi sklá a oči prenikajú slnečné lúče.
Ako napísala alaya1, tiež by som sa poradila s optikom. Ja mám len dobré skúsenosti.

len nie je optika, ako optika....
pasuliatko
29.11.11,17:56
bol si u očného?
ivuliatko
29.11.11,18:14
Nemám s tým problém a dioptrické okuliare nosím už veľmi dlho. Aj do diaľky, aj do blízka. Aj menšie, aj väčšie, aj so vsadenými dioptrickými sklami do rámu u pôvodne slnečných nedioptrických okuliarov (ak sa dá – poradí mi optik). Sklá na každých okuliaroch si dávam robiť s antireflexnou vrstvou. Tiež sa snažím vyberať si trošku zaoblenejšie rámy, najmä u slnečných dioptrických okuliarov (do miery, kedy sa ešte dajú vsadiť moje dioptrické sklá – posúdi mi to vždy optik), lebo mne vadí, keď mi z bokov medzi sklá a oči prenikajú slnečné lúče.
Ako napísala alaya1, tiež by som sa poradila s optikom. Ja mám len dobré skúsenosti.
Moja skúsenosť - aj ja mám na každých okuliaroch antireflexné sklá a žiadne odrazy nepozorujem.
luja5
29.11.11,18:51
len nie je optika, ako optika....
Nemám zlé skúsenosti s optikami, možno mávam šťastie :) ?
V záujme riešenia problému môže pioter007 navštíviť viacero optík, zistiť si informácie a porovnať ich. Hádam sa nedozvie v každej optike niečo iné ... :rolleyes:
Ja som tak urobila pri zisťovaní spomínanej možnosti vsadiť dioptrické sklá do rámu pôvodne nedioptrických slnečných okuliarov a vo všetkých navštívených optikách som k tomu dostala v podstate rovnakú odpoveď. Navyše mám do diaľky pravé oko (+)4,0 /s hrubším sklom/ a ľavé oko (-)1,0 a aj z tohto pohľadu v každej optike mi hneď povedali, či je to možné, prípadne prečo to pre daný rám neodporúčajú, čo bolo pre mňa tiež plusom. V optike, ktorú som si nakoniec vybrala, som absolvovala aj bezplatné a časovo dlhšie očné vyšetrenie, ako predtým u očnej lekárky (ponúkli mi to aj v iných optikách). Mám okuliare, aké som chcela, nemám problémy a som spokojná aj vďaka optikám.
Gapo
29.11.11,19:08
Okuliare sa nekupujú, ale nechávajú predpísať a potom až vyplatiť v optike.:cool:
pioter007
29.11.11,19:33
No zistil som čím to bolo aspom myslím - je to tým že sú mi veľké - kúpil som si ich cez net takže ich asi vrátim kým môžem a kúpim si nové v klasickej optike - dúfam že potom mi to robiť už nebude ;)
Gina Er
29.11.11,23:08
No zistil som čím to bolo aspom myslím - je to tým že sú mi veľké - kúpil som si ich cez net takže ich asi vrátim kým môžem a kúpim si nové v klasickej optike - dúfam že potom mi to robiť už nebude ;)
:eek: cez net?
buchač
30.11.11,02:58
Okuliare sa nekupujú, ale nechávajú predpísať a potom až vyplatiť v optike.:cool:

.......a povedal kto ....????????.......lebo ja viem iné ....;)

Ak by som mal slovenčinovať.........tak predpisujú sa sklá a nie okuliare ako celok ......za rám sa cvaká a fest ...

....teda , ak nie sú v ponuke tie " dôchodcovské " .....


Na čo prispeje poisťovňa
Na odľahčené cylindrické šošovky (pre ďalekozrakých i krátkozrakých s nepravidelne zakrivenou rohovkou) – na jedno sklo 12,03 eura. Poisťovňa neprispieva na sklené cylindrické šošovky, ani na sférické šošovky do 6 dioptrií (najbežnejšie sklá, ktoré naprávajú krátkozrakosť a ďalekozrakosť).
Na bifokálne sklá (šošovky, ktoré umožňujú zaostriť zároveň na blízko i do ďaleka) – na jedno sklo od 12,81 po 17,18 eur. Poisťovňa však neprispieva na multifokálne sklá. Ak ich chcete, očný lekár vám predpíše bifokály, ale v optike si dáte urobiť multifokály a optik vám z celkovej sumy odráta zľavu na bifokály.
Na okuliarový rám prispieva 4,34 eura.

Ako často
Dospelým na okuliarový rám raz za 5 rokov, deťom a mládeži do 18 rokov raz ročne.
Na dioptrické sklá dospelým raz za 3 roky, deťom a mládeži do 18 rokov raz za rok, pri zmene korekcie podľa potreby.

Koľko stoja okuliare
Najlacnejší rám, ktorému sa neoficiálne hovorí aj dôchodcovský, stojí približne 16 eur. Kvalitnejšie rámy sú od 50 eur, značkové nad 100 eur.
Obyčajné, nestenčené sklá bez antireflexnej úpravy dostať za 20 eur za 2 kusy. Za tvrdené s antireflexnou úpravou zaplatíte 40 eur za 2 kusy.

...atď ...

http://zdravie.pravda.sk/zdravie-a-prevencia/clanok/12865-na-dioptricke-okuliare-potrebujete-peniaze-kolko-poradime-vam/
alaya1
30.11.11,08:51
No, podla mna, ocny lekar vysetri vizus pacienta, predpise mu potrebne sosovky a pacient si v optike vyberie ram dioptrickych okuliarov a aj druh sosovky s roznymi ochrannymi prvkami.
pioter007
20.11.12,22:25
takže bolo to tým že som mal veľké okuliare ale už mám nové a problém odyšiel aj zo starými
ďakujem