mmk
29.11.11,11:59
Zdravím

Potrebujem poradiť ohľadom hore uvedeného routra...
Je to router dodávaný k DSL internetu od T comu (neviem, či ešte, ale donedávna určite áno). Moja otázka je...nemám DSL internet, môžem napriek tomu tento router využívať ako wifi router pre môj internet doma ? Domov mi vedie normálny kábel RJ 45 (tuším? :) ) A tento router má jeden vstup pre telefónnu linku (DSL je tam napísané) a 4 pre LAN. Keďže do DSL nenarvem môj RJ45, dá sa to nejako spraviť aj cez tie LANky ? nejakým presmerovaním/premostením ?

Dík za pomoc
Fero11
29.11.11,11:35
samozrejme, funguje to aj bez dsl
mmk
29.11.11,12:11
Keď nastavujem iné routre, je tam možnosť WAN, kde nastavujem ip adresu s internetom. Tu som takú možnosť nenašiel. Iba DSL, kde to odomňa chce dsl údaje.




samozrejme, funguje to aj bez dsl
mecky
29.11.11,15:10
takto sa da ten tato krabica spojazdnit iba ako AP, to znamena ze ked ti provider prideluje iba jednu IP adresu (co je viac ako pravdepodobne) tak pripojis iba jedno zariadenie cez wifi

ak to potrebujes na viac pc tak to s tymto routrom nespravis
Fero11
29.11.11,15:45
spravis .... nechce sa mi to teraz vybalovat z krabice, ale ide to, uz si nepamatam presne ako, sice tento router vybalujem len ak niekomu robim NB a pripajam sa vzdy len z jednym, ale nemal by byt problem ani z viacerimi
mecky
29.11.11,15:50
ked si ho pripajas doma kde ti bezi na zariadeni pred nim dhcp a prideluje adresy z vnutornej siete, tak tam pripojis zariadeni kolko chces, lebo sa sprava ako klasicke AP

ak vsak mas od providera iba jednu IP, tak ti to da na wifi k dispozicii iba tuto jednu IP,
Fero11
29.11.11,19:28
inak telekom sa snazil svojmu zakaznikovy zakazat takmer vsetko v tomto routery, pomeze jednoducha uprava cez telnet http://www.abclinuxu.cz/blog/minimal/2009/2/co-ostalo-skryte-v-modeme-dsl-2641r a su k dispozicii administratorske nastavenia .... ani tam to nejde ?? ani tam nejde NAT ?
mecky
29.11.11,19:34
nejde, ako na vsetkych dsl routeroch (mozno nejaky existuje ale o takom vazne nemam vedomost), kde NAT spravis iba medzi modemovou a lan castou
Fero11
30.11.11,06:36
skusim ti verit, ale ak ho budem musiet niekedy znova vybalit z krabice, tak to vyskusam :)
scorp
01.12.11,07:43
nejde, ako na vsetkych dsl routeroch (mozno nejaky existuje ale o takom vazne nemam vedomost), kde NAT spravis iba medzi modemovou a lan castou
Bude to tak. Dsl router nepobezi inak. Mam to otestovane na inych typoch. Treba ethernet router.