LubomirD
29.11.11,14:25
Ahojte. Ziadam o radu. Neviem byt ani sekundu v klude. Furt sa musim hybat, s prstami robit nieco, mam nutkave pohyby v oblasti krku akoby som si krk stale natahoval, sankou furt robim pohyby, hryziem si pery, som z toho unaveny, uz ma cely krk boli a vsetko. Neviem byt v klude. Neviete co mi moze byt? Dik za radu
pioter007
29.11.11,23:11
MYslím že to môže byť stresom alebo nervozitou nemáš stresové obdobie alebo niečo také?
Melnick
29.11.11,23:38
Odporúčam lekára. Dúfam, že nedali výpovede všetci :mee: a nejakého zodpovedného nájdeš. Držím palec.
Gina Er
29.11.11,23:38
s týmto treba ísť za psychiatrom.
LubomirD
30.11.11,11:07
No, praveze stresu mam az az. Robota, skola, strach z akehokolvek neuspechu, furt musim byt v nejakej akcii a nieco riesit. neviem si oddychnut. Uz som unaveny a neviem si oddychnut. Ked som bol maly diagnostikovali mi mozgovu disfunkciu. Akoze, dari sa mi, som zodpovedny ale asi az moc a bojim sa aby som cokolvek nepokazil. Neviem ci mam ist na nervove alebo co. Pomoze mi napr ked si dam 2 pohare vina, to ma utlmi a som celkom ok. No nemozem to takto riesit. A tlmiace lieky tiez nechcem..
Mária27
30.11.11,13:06
Skús si kúpiť magnezium (horčík) s vitamínom B. V lekárni ti tiež môžu niečo odporučiť. Ale ísť sa dať vyšetriť tiež nie je hanba.
pioter007
30.11.11,13:14
Ja som často na tom podobne aby som niečo pokazil hlavne to bolo tak pred maturami a teraz cez skúškové obdobia - moc som to bral vážne, buď ku psychológovi alebo sa skús toho stresu a strachu že niečo kazíš po svojom to víno moc neodporučam moc často tak keď si daš raz za týždeň dva,3, 4 poháriky to moc neuškodí a v menšom množstve pomôže ja takéto stresové obdobia riešim tak že si napríklad pustím nahlas hudbu a nemyslím na nič iné iba na tu hudbu basy, tóny ... alebo si pustím dobrý film - niečo na odreagovanie ;) jednoducho daj si PAUZU a neber to všetko tak vážne ;)

Ps. ak sa ti to nepodarí žiadným spôsobom zmierniť navštev čo najskôr odbornú pomoc lebo to môže byť časom ešte horšie !
petermikuláš
01.12.11,09:26
To čo popisuješ je jednoznačne na klinického psychológa.
Najprv treba urobiť psychodiagnostiku, aby sa presne zistilo o čo sa jedná a následne s tým niečo robiť.
U nás na Slovensku klinický psychológovia nepredpisujú lieky, takže Vás budú liečiť nefarmakologicky, teda psychoterapeuticky.
Takéto problémy sa dajú odstrániť za krátku dobu a účinne.
LubomirD
01.12.11,10:39
Myslis to vazne ze nefarmatologicky? A ako teda napr? Ja tomu moc neverim a mozno to je chyba. Alebo ze by som skusil nejakeho homeopata? sam neviem..
avalik
01.12.11,10:57
Myslis to vazne ze nefarmatologicky? A ako teda napr? Ja tomu moc neverim a mozno to je chyba. Alebo ze by som skusil nejakeho homeopata? sam neviem..

rozhovor s psychologom ti pomoze odlisit podstatne od nepodstatneho - nezatazovat sa vecami co nemozes ovplyvnit a pochopit, ze kazdy robi chyby a je to normalne

s tym alkoholom by som narabala opatrne ... skusal si fyzicku aktivitu? (neviem aku mas pracu)


stoji za precitanie:
http://www.bedekerzdravia.sk/?main=article&id=153
http://www.charisma-seeker.com/2008/01/20-sposobov-ako-eliminovat-stres-z-vaseho-zivota-zaver.html
http://www.atelier-zivota.sk/ako-rychlo-odburat-stres/
petermikuláš
01.12.11,11:21
Myslis to vazne ze nefarmatologicky? A ako teda napr? Ja tomu moc neverim a mozno to je chyba. Alebo ze by som skusil nejakeho homeopata? sam neviem..
Jasne že to myslím vážne, a keď tu už občas niečo napíšem tak si za tým stojím.
Sú na to rôzne psychoterapeutické techniky najčastejčie z takzvaného kognitívne behaviorálneho prístupu, ktoré každý certifikovaný psychológ ovláda a na tiky /ak sú to tiky/ zaberajú veľmi rýchle a účinne. Psychológ Vám ako jediný dokáže urobiť naozaj objektívnu psychodiagnostiku, ktorú treba na to aby sme jednoznačne zistili o čo sa jedná. Platí, že kvalitná a dobrá diagnostika = polovica liečby hneď. Veľa zdaru.
LubomirD
01.12.11,12:24
Dakujem Vam za akekolvek rady. No ci tiky.. mozu byt tiky koordinovane a cielene. ja som ymslel ze tiky su vtedy ked si nieco neuvedomujeme a robime to. Ja si to praveze uvedomujem a stale ma nuti napr napinanie svalstva na ruke, nohe, robit s krkom z jednej strany na druhu atd..
petermikuláš
01.12.11,12:32
Dakujem Vam za akekolvek rady. No ci tiky.. mozu byt tiky koordinovane a cielene. ja som ymslel ze tiky su vtedy ked si nieco neuvedomujeme a robime to. Ja si to praveze uvedomujem a stale ma nuti napr napinanie svalstva na ruke, nohe, robit s krkom z jednej strany na druhu atd..
V takomto prípade to bude zrejme aj úzkosť /anxieta/. Rovnako platí, najrýchlejšie, najefektívnejšie, najtrvalejšie u klinického psychológa. Treba ale hovorím najprv diagnostikovať.