lulu74
29.11.11,16:59
Dobrý deň,

máte niekto osobnú skúsenosť s odstránením krčných mandlí tzv.plazmovým nožom na Mediklinik Levice?
buchač
29.11.11,17:04
Dobrý deň,
prosím Vás má tu niekto z Vás alebo Vašich blízkych osobnú skúsenosť s laserovým odstránením krčných mandlí? O klasickom chirurgickom odstránení mandlí je na webe tisíce diskusíí a informácií ale o laserovom odstránení mandlí som nenašla nič..resp. nikto kto to zažil o tom nepíše. Prosím nepíšte mi sem o názoroch či mandle odstraňovať alebo nie..môjmu synovi mandle odstrániť musím dať, ide len o to, že viacerí ORL lekári sa vyjadrili odlišne. Niektorí tvrdia že chirurgický výber krčných mandlí je lepší - myslím tým účinnejší, ako ten laserový a druhý názor ORL doktora bol taký že laserová operácia je nepochybne lepšia, dôkladnejšia, rýchlejšie hojenie rany,menšia bolestivosť..atd. Musím sa rozhodnúť rýchlo lebo mám objednaný termín na obe možnosti. Ďakujem za radu.

...lulu .....a vieš aspoň rozdiel ....???

Bolo Ti to vysvetlené od lekára ???....predsa je nemožné , rozhodovať sa na základe nejakej diskusie , názorov a skúsenosti na nete ( aj keď to môže mať kladnú stránku ) , no ja by som to asi nerobil ...
Nevraviac už ojedinečnosti ( takpovediac ) každého pacienta ...

Že sa ORL lekári vyjadrili odlišne .....veď samozrejme , inak sa ani nedá .......

Takže :

Klasická operácia - chirurg po znecitlivení , lokálke odstraňuje skalpelom mandle , t.j. ide pomaly za svojím cieľom a vyberie všetko , čo je potrebné......

Laserová operácia - aj keď sú tieto prístroje na vysokej úrovni , pri pacientoch mladšieho veku asi veľmi nechcú ....dôvod je prozaický , nakoľko ten laser môže zasiahnuť aj tam , kde by proste nechcel ...a tam kde by chirurg chcel , tak sa pre istotu neodváži ....


Vyjadrím sa aj príkladom - markantným !
Bežne príjmu pacienta na operáciu žlčníka - laparoskopicky .....tá sa začne tým laparoskopom , no nie zriedka sa končí klasicky - skalpelom a jazvou ...
lulu74
01.12.11,09:46
samozrejme neplanujem sa rozhodovať o takej vaznej veci na zaklade diskusie na webe, ale z ORL lekárov som trochu zmatena, lebo traja odbornici sa vyjadrili odlišne..aj to vysvetlili a to veľmi presvedčivo, dvaja za chirurgické odstránenie, jeden-mladší ale uznávaný doktor jednoznačne za laser, tak som z toho jeleň. ale osobných účastníkov asi tak skoro nenájdem..
buchač
01.12.11,10:00
samozrejme neplanujem sa rozhodovať o takej vaznej veci na zaklade diskusie na webe, ale z ORL lekárov som trochu zmatena, lebo traja odbornici sa vyjadrili odlišne..aj to vysvetlili a to veľmi presvedčivo, dvaja za chirurgické odstránenie, jeden-mladší ale uznávaný doktor jednoznačne za laser, tak som z toho jeleň. ale osobných účastníkov asi tak skoro nenájdem..

...z Blavy ďaleko...ale skús ....za opýtanie nič nedáš ....poznám , ležal som pod jeho skalpelom ...síce niečo iné to bolo a nie mandle ...ale má zlaté ruky , ani jazvu nevidno ;)

Vedúci lekár: MUDr. Milan HUSŤÁK
e-mail: hustak@lvn.sk

http://www.lvn.sk/index.php/sk/orl.html
bubkoch
01.12.11,11:13
moje dve male maju obe vybrate laserom ... nam doktor vravel ze je to lepsie a ucinnejsie, lebo klasicky sa to neda spravit dokladne, vzdy tam nieco ostane a madle možu dorast a problem tu bude opat ... laserom je to definitivne a navzdy ... aspon tak som to pochopil
lulu74
01.12.11,13:17
bubkoch dakujem za odpoved prosim možeš napísať podrobnejšie? aké veľké boli tvoje "malé" ked ich operovali? kde vam to operovali a ako je to dávno? teda aké máte skúsenosti s procesom liečenia? som rada že si sa našiel - osobná skúsenosť je presne to čo som chcela. Dakujem vopred za všetky informácie.
bubkoch
01.12.11,13:36
bubkoch dakujem za odpoved prosim možeš napísať podrobnejšie? aké veľké boli tvoje "malé" ked ich operovali? kde vam to operovali a ako je to dávno? teda aké máte skúsenosti s procesom liečenia? som rada že si sa našiel - osobná skúsenosť je presne to čo som chcela. Dakujem vopred za všetky informácie.

no mali vtedy 3,5 a 2,5 roka, zakrok v KE-Šaci, rano urobeny zakrok, poobede som isiel pre nich, absolutne bez komplikacii, uz vecer nic nebolo poznat, normalne jedli a pili akoby sa nic nestalo, pri klasickom vyberani je aj proces liecenia a hojenia dlhsi
lulu74
01.12.11,18:47
no teda to znie ako sci-fiction. den po vyberani mandli jedli a pili akoby nič? ešte si to upresníme, hovoríme obaja o krčných mandliach? lebo viem že nosné mandle sú také jednoduchšie. Tvojim deťom vyberali krčné mandle a na druhý deň jedli? pri normálnom chirurgickom odstránení neješ normálne aj 2 týždne a prvý týždeň si závislý na analgetikách čo som počula a čítala.
bubkoch
01.12.11,19:04
no teda to znie ako sci-fiction. den po vyberani mandli jedli a pili akoby nič? ešte si to upresníme, hovoríme obaja o krčných mandliach? lebo viem že nosné mandle sú také jednoduchšie. Tvojim deťom vyberali krčné mandle a na druhý deň jedli? pri normálnom chirurgickom odstránení neješ normálne aj 2 týždne a prvý týždeň si závislý na analgetikách čo som počula a čítala.

ano, vyberali im KRCNE mandle a jedli a pili este v ten den vecer ... akoby sa nic nestalo, ziadna bolest, ziaden problem ...
btw zakrok bol v celkovej anesteze
lulu74
01.12.11,19:36
prosim Ta Bubkoch, ešte dôležitá otázka.. ako dlho je od tej operácie? rok, dva - päť? nevyskytli sa žiadne komplikácie ? no nechápem prečo mi na ORL klinike na Kramároch detská ORL lekárka tvrdila že toto je lepšie riešiť chirurgicky..a v Nitre v nemocnici to tiež tvrdia. človek si povie, že je dobré počuť viac názorov-lekárov a potom mám z toho takýto chaos.
lulu74
06.12.11,08:15
pôvodne som sa pýtala na laserové odstránenie mandlí, ale nakoľko musíme to dať vybrať v decembri a termíny sa minuli..a ako som písala nižšie názory lekárov sú veľmi rôzne a osobných skúseností málo, pravdepodobne pôjdem z BA do Levíc kde mi ponúkli decembrový termín na súkromnej klinike..veľmi príjemný prístup, ale tiež ocením osobné skúsenosti.