cheron
29.11.11,16:56
Dobrý večer,

potreboval by som preinštalovať windows 7 na notebook, mám originál windows, ktorý bol už nainštalovaný a neviem ako ho môžem preinštalovať aby ostal originál. Kamarát preinštalovával priamo z notebooku, že tam má skrytú inštalačku od výroby, ja o tom neviem, ako sa to dá zistiť? Prípadne aké iné možnosti mám?

Za odpoveď vopred Ďakujem
Juraj Tlach
29.11.11,16:34
Zruš starú inštaláciu Windowsu a nainštaluj na nový pc. Ak používaš plnú verziu Windowsu nemal by byť problém. Malo by to fungovať trikrát(môžeš preinštalovať svoj win). Dá sa potom telefonicky aktivovať(po tých troch). No OEM verzie sú obmedzené na hardware, takže to problém je.
cheron
29.11.11,17:21
Ja to chcem ale reinštalovať na tom istom notebooku prakticky, lebo už robí blbosti tak chcem skúsiť či to neopraví reinštalácia windows-u. A keďže som mal už nainštalovaný systém tak nemám žiadne DVD, z ktorého by som to urobil, tak preto sa pýtam ako zistím či mám inštalačku skrytú v notebooku alebo ako inak by som to mohol preinštalovať.
Juraj Tlach
29.11.11,17:32
"Systém Windows 7 môžete preinštalovať pomocou funkcie Obnovenie v ovládacom paneli v časti okna Rozšírené metódy obnovenia. Touto metódou sa systém Windows 7 preinštaluje buď z obrazu na obnovenie, ktorý poskytuje výrobca počítača, alebo z pôvodných inštalačných súborov systému Windows 7. Je potrebné preinštalovať všetky pridané programy a obnoviť všetky zálohované súbory." Tu si to naštuduj..
http://windows.microsoft.com/sk-SK/windows7/Installing-and-reinstalling-Windows-7#section_7
xxxpower2
29.11.11,17:43
Pri bootovani stlacaj myslim F8 alebo F10...a nabehnu ti moznosti bootovania a tam by si mal mat na vyber originalnu zalohu pre obnovu...to ked das,tak dostanes windows do stavu ako pri kupe....alebo daj obnovu systemu...
kergulaan
29.11.11,18:48
Mal som podobny problem s win 7 na lenovo ideapad 165 - bez dvd mechaniky so skrytou particiou so zalohou systemu.
Win7 blbol a nedokjazal sa updatovat. najprv som to asi 2 tyzdne riesil cez microsoft support - vymazavania roznych sys. suborov, dokonca bootovanie z usb kluca (linux - slex), pristup zo strany MS na moj NB atd... az ked to vsetko zlyhalo, tak prisla na rad reinstalacia. Bohuzial sa nedala urobit zo skrytej particie, kedze nedokazal system najst skrytu particiu ani body obnovy. Kedze NB bol v zaruke riesil som to potom uz cez servisne centrum a reklamaciu NB. Vysledok bol, ze chyba bola v hard disku ktory vymenili.
Takze, ak mas NB este v zaruke, tak zavolaj do ich servis centra a nasledne uvidis.
pioter007
29.11.11,22:07
aj ja mam rovnaký problém
kergulaan
30.11.11,03:40
aj ja mam rovnaký problém
Ak je pc v zaruke, tak najjednoduchsie riesenie je reklamacia, ak nie, tak ja by som skusil najprv vytvorit USB kluc s ISO win 7
Popis co mi poslali z Microsoftu:
"Posielam Vám návod na inštaláciu z USB kľúča. Robí sa to cez utilitu Windows 7 USB/DVD Download Tool.
http://arstechnica.com/business/news/2009/12/-the-usb-flash-drive.ars
http://blogs.technet.com/b/windowscz/archive/2009/12/10/vyzkouzeli-jste-uz-windows-7-usb-dvd-download-tool.aspx

ak sa ti nebude dat vytvorit ISO obraz, tak mas dosahany system komplet s pomoze len reinstal systemu z externej dvd mechaniky (zojnat, pozicat, riesit cez servis za peniazky)
Ak mas nejaky ISO disk win tak tu mas navod ako zmenit verziu na tu co mas ty pri instal:
http://code.kliu.org/misc/winisoutils/windows7_iso_image_edition_switcher.zip

Ale aj tak si myslim, ze chyba bude fyzicka, to jest chybny zavadzaci sektor na disku. Ked som to riesil s lenovom, tak to bolo prve co mi povedali na tel centre. Oprava do tyzdna. Prisiel kurier a za tyzden zase a NB je s novym HDD. Samozrejme, prisiel absolutne cisty. Data nezachranuhu, takze si najprv vsetko zalohuj.
Juraj Tlach
02.12.11,10:21
Ja mám takýto spôsob, potrebuješ len USB alebo kartu a inštalačku od Win svojho OS(stiahneš hocikde z netu):
1: Pripojíme USB, prípadne pamäťovú kartu.
2: Z ponuky štart spustíme príkazový riadok, prípadne klávesovou skratkou Win+r - cmd.
3: Napíšeme príkaz "diskpart" práca s jednotkami.
4: Zadáme ďalší príkaz "list disk" , čím sa zobrazia všetky disky pripojené k pc.
5: Zistíme si číslo USB či karty - pravým klik na tento počítač - spravovať - správa diskov. Väčinou je to to posledné číslo.
6: Napíšem príkaz "select disk x" (x-číslo jednotky USB), aby sme pracovali len s konkrétnym diskom(usb-karta)
7: Príkaz "clean".
8: Vytvoríme partíciu príkazom "create partition primary".
9: Nastavýme ako aktívnu príkazom "active".
10: a naformátujeme "format fs=fat32 quick"
11: To je v diskpart všetko, zadáme "exit" pre diskpart a taktiež "exit" pre cmd.
12: Teraz už len nakopírujeme v prieskumníkovi všetky súbory z obrazu Windowsu na kľúč a je to.
Toto funguje len pre Vistu a Win 7